Adobe: Amerikanen geven 13,5 miljard uit tijdens Cyber Monday
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen zijn op weg om 13,5 miljard dollar uit te geven tijdens koopjesfestijn Cyber Monday. Dat meldt Adobe Analytics. De uitgaven overtreffen de eerdere verwachting van de marktonderzoeker van 13,2 miljard dollar. Volgens Adobe hebben de meeste Amerikaanse shoppers gewacht op de hoogste kortingen.
"Ondanks vroege concurrerende kortingen die leidden tot recordbestedingen tijdens Thanksgiving en Black Friday, beschouwen veel consumenten Cyber Monday nog steeds als de beste dag voor de topdeals van het seizoen", zegt hoofdanalist Vivek Pandya van Adobe.
Adobe houdt 1 biljoen bezoeken aan Amerikaanse webshops bij, evenals de uitgaven aan 100 miljoen producten in achttien productcategorieën. Volgens de marktonderzoeker zijn de populairste categorieën dit jaar onder meer speelgoed, sieraden, kleding en elektronica. Adobe verwacht dat de totale omzet van webshops voor november en december zal uitkomen op 240 miljard dollar, ruim 8 procent meer dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.
17 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt consumenten voor misleidende kortingen. Volgens de toezichthouder vermelden veel winkels hun kortingen niet op de juiste manier. Dat kan consumenten op het verkeerde been zetten, vooral nu veel mensen aankopen doen rond Black Friday, Sinterklaas en Kerst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in november opnieuw minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 21, van min 27 in oktober. Dat is de grootste verbetering in bijna 4,5 jaar.
2 uur geleden