ADO wint in Volendam, Emmen verliest thuis van Eindhoven
VOLENDAM (ANP) - ADO Den Haag is na twee duels in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. De Hagenaars wonnen de uitwedstrijd tegen FC Volendam, dat vanaf de tiende minuut met een man minder speelde, met 3-1.
ADO keek snel tegen een achterstand aan door een vroege goal van Denso Kasius, maar door doelpunten van Thomas Verheydt, Boy Kemper en Sem Steijn (penalty) wist ADO puntenverlies te voorkomen. De thuisploeg moest het tachtig minuten stellen met een man minder na een vroege rode kaart voor de Servische keeper Filip Stankovic.
ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie, evenals FC Emmen. Die degradant wacht na twee speelronden nog op de eerste zege. De ploeg van trainer Dick Lukkien verloor thuis van FC Eindhoven: 0-1. Jasper Dahlhaus maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt.
Rode kaart
FC Emmen, waar Jeff Hardeveld in de slotfase nog rood kreeg, was het seizoen begonnen met een 1-1-gelijkspel tegen Telstar.
NAC Breda verspeelde een royale voorsprong tegen Telstar. De ploeg uit Breda leidde met nog een kwartier te spelen met 2-0, maar moest toch genoegen nemen met een punt. Gyliano van Velzen was in de 76e en 87e minuut trefzeker voor Telstar.
Gelijkspel
NAC begon het seizoen met een 2-2-gelijkspel tegen VVV-Venlo, dat zich nu liet verrassen door TOP Oss. Het werd 2-1 en het winnende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door de Belg Stephen Buyl.
TOP Oss staat samen met Jong AZ en ADO op zes punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
19 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
3 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
6 uur geleden