ADO wint in Volendam, Emmen verliest thuis van Eindhoven
VOLENDAM (ANP) - ADO Den Haag is na twee duels in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. De Hagenaars wonnen de uitwedstrijd tegen FC Volendam, dat vanaf de tiende minuut met een man minder speelde, met 3-1.
ADO keek snel tegen een achterstand aan door een vroege goal van Denso Kasius, maar door doelpunten van Thomas Verheydt, Boy Kemper en Sem Steijn (penalty) wist ADO puntenverlies te voorkomen. De thuisploeg moest het tachtig minuten stellen met een man minder na een vroege rode kaart voor de Servische keeper Filip Stankovic.
ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie, evenals FC Emmen. Die degradant wacht na twee speelronden nog op de eerste zege. De ploeg van trainer Dick Lukkien verloor thuis van FC Eindhoven: 0-1. Jasper Dahlhaus maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt.
Rode kaart
FC Emmen, waar Jeff Hardeveld in de slotfase nog rood kreeg, was het seizoen begonnen met een 1-1-gelijkspel tegen Telstar.
NAC Breda verspeelde een royale voorsprong tegen Telstar. De ploeg uit Breda leidde met nog een kwartier te spelen met 2-0, maar moest toch genoegen nemen met een punt. Gyliano van Velzen was in de 76e en 87e minuut trefzeker voor Telstar.
Gelijkspel
NAC begon het seizoen met een 2-2-gelijkspel tegen VVV-Venlo, dat zich nu liet verrassen door TOP Oss. Het werd 2-1 en het winnende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door de Belg Stephen Buyl.
TOP Oss staat samen met Jong AZ en ADO op zes punten.
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Frenkie de Jong begint aan zijn zeventigste interland voor het Nederlands elftal. De 29-jarige middenvelder staat om 03.00 uur Nederlandse tijd aan de aftrap van de zestiende finale tegen Marokko op het WK.
58 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Nederland begint met vijf verdedigers aan de zestiende finale op het WK tegen Marokko. Verdediger Nathan Aké heeft een basisplaats in het Monterrey Stadium. Middenvelder Tijjani Reijnders maakt plaats voor hem.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Duitsland is uitgeschakeld op het WK voetbal. De viervoudig wereldkampioen staat voor de derde keer op rij niet in de achtste finales. Het elftal van de jonge bondscoach Julian Nagelsmann (38) verloor in de nacht van maandag op dinsdag in het Boston Stadium na strafschoppen van Paraguay.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
9 uur geleden