Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO wint in Volendam, Emmen verliest thuis van Eindhoven

ADO wint in Volendam, Emmen verliest thuis van Eindhoven

VOLENDAM (ANP) - ADO Den Haag is na twee duels in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. De Hagenaars wonnen de uitwedstrijd tegen FC Volendam, dat vanaf de tiende minuut met een man minder speelde, met 3-1.

ADO keek snel tegen een achterstand aan door een vroege goal van Denso Kasius, maar door doelpunten van Thomas Verheydt, Boy Kemper en Sem Steijn (penalty) wist ADO puntenverlies te voorkomen. De thuisploeg moest het tachtig minuten stellen met een man minder na een vroege rode kaart voor de Servische keeper Filip Stankovic.

ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie, evenals FC Emmen. Die degradant wacht na twee speelronden nog op de eerste zege. De ploeg van trainer Dick Lukkien verloor thuis van FC Eindhoven: 0-1. Jasper Dahlhaus maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt.

Rode kaart

FC Emmen, waar Jeff Hardeveld in de slotfase nog rood kreeg, was het seizoen begonnen met een 1-1-gelijkspel tegen Telstar.

NAC Breda verspeelde een royale voorsprong tegen Telstar. De ploeg uit Breda leidde met nog een kwartier te spelen met 2-0, maar moest toch genoegen nemen met een punt. Gyliano van Velzen was in de 76e en 87e minuut trefzeker voor Telstar.

Gelijkspel

NAC begon het seizoen met een 2-2-gelijkspel tegen VVV-Venlo, dat zich nu liet verrassen door TOP Oss. Het werd 2-1 en het winnende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door de Belg Stephen Buyl.

TOP Oss staat samen met Jong AZ en ADO op zes punten.

Meer uit Voetbal

Gravenberch na reserverol op EK nu basisspeler: dat voelt goed

KANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.

6 minuten geleden
Koeman hoopt dat voorspelde noodweer uitblijft in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."

9 minuten geleden
Zwitserland houdt gastland Canada van groepswinst op WK

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.

2 uur geleden
FC Utrecht legt transfervrije linksback Paredes vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.

4 uur geleden
Oranje traint met fitte groep voor laatste groepsduel met Tunesië

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.

7 uur geleden
Voetbalster Van de Velde verlaat Ajax voor Hoffenheim

AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.

8 uur geleden
Keeper Mendy van Senegal mist WK-duel met Irak door knieblessure

TORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.

9 uur geleden