ADO wint in Volendam, Emmen verliest thuis van Eindhoven
VOLENDAM (ANP) - ADO Den Haag is na twee duels in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. De Hagenaars wonnen de uitwedstrijd tegen FC Volendam, dat vanaf de tiende minuut met een man minder speelde, met 3-1.
ADO keek snel tegen een achterstand aan door een vroege goal van Denso Kasius, maar door doelpunten van Thomas Verheydt, Boy Kemper en Sem Steijn (penalty) wist ADO puntenverlies te voorkomen. De thuisploeg moest het tachtig minuten stellen met een man minder na een vroege rode kaart voor de Servische keeper Filip Stankovic.
ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie, evenals FC Emmen. Die degradant wacht na twee speelronden nog op de eerste zege. De ploeg van trainer Dick Lukkien verloor thuis van FC Eindhoven: 0-1. Jasper Dahlhaus maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt.
Rode kaart
FC Emmen, waar Jeff Hardeveld in de slotfase nog rood kreeg, was het seizoen begonnen met een 1-1-gelijkspel tegen Telstar.
NAC Breda verspeelde een royale voorsprong tegen Telstar. De ploeg uit Breda leidde met nog een kwartier te spelen met 2-0, maar moest toch genoegen nemen met een punt. Gyliano van Velzen was in de 76e en 87e minuut trefzeker voor Telstar.
Gelijkspel
NAC begon het seizoen met een 2-2-gelijkspel tegen VVV-Venlo, dat zich nu liet verrassen door TOP Oss. Het werd 2-1 en het winnende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door de Belg Stephen Buyl.
TOP Oss staat samen met Jong AZ en ADO op zes punten.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
17 uur geleden