ADO verslaat NAC ook in Den Haag in play-offs en treft Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van de play-offs om promotie en degradatie. De Hagenaars wonnen op eigen veld met 2-1 van NAC Breda, dat vier dagen geleden in Brabant al met dezelfde cijfers werd verslagen.
Beide doelpunten van de thuisploeg vielen in het laatste kwartier, het zogenoemde 'Haags Kwartiertje'. In de 76e minuut gleed Dion Malone, voormalig speler van ADO, een voorzet vanaf rechts ongelukkig achter zijn eigen doelman. Enkele minuten later maakte Dhoraso Moreo Klas er met een bekeken schot 2-0 van. Invaller Ezechiel Banzuzi verkleinde in de blessuretijd met een fraaie volley de marge, maar spannend werd het geen moment meer. Namens NAC schoot in de eerste helft Mario Bilate op de lat en ook Banzuzi raakte na rust de lat.
ADO neemt het in de tweede ronde op tegen FC Eindhoven, dat over twee duels te sterk was voor De Graafschap. De winnaar van de ontmoeting tussen ADO en Eindhoven moet daarna nog één ronde winnen om de Eredivisie te bereiken.
ADO degradeerde een jaar geleden uit de Eredivisie. De club werd dit seizoen vierde in de eerste divisie. NAC, dat voor het duel de zieke oud-speler Ralf Seuntjens - bij wie een tumor is ontdekt - steunde met speciale T-shirts, eindigde in het reguliere seizoen als achtste.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
5 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden