ADO verslaat NAC ook in Den Haag in play-offs en treft Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van de play-offs om promotie en degradatie. De Hagenaars wonnen op eigen veld met 2-1 van NAC Breda, dat vier dagen geleden in Brabant al met dezelfde cijfers werd verslagen.
Beide doelpunten van de thuisploeg vielen in het laatste kwartier, het zogenoemde 'Haags Kwartiertje'. In de 76e minuut gleed Dion Malone, voormalig speler van ADO, een voorzet vanaf rechts ongelukkig achter zijn eigen doelman. Enkele minuten later maakte Dhoraso Moreo Klas er met een bekeken schot 2-0 van. Invaller Ezechiel Banzuzi verkleinde in de blessuretijd met een fraaie volley de marge, maar spannend werd het geen moment meer. Namens NAC schoot in de eerste helft Mario Bilate op de lat en ook Banzuzi raakte na rust de lat.
ADO neemt het in de tweede ronde op tegen FC Eindhoven, dat over twee duels te sterk was voor De Graafschap. De winnaar van de ontmoeting tussen ADO en Eindhoven moet daarna nog één ronde winnen om de Eredivisie te bereiken.
ADO degradeerde een jaar geleden uit de Eredivisie. De club werd dit seizoen vierde in de eerste divisie. NAC, dat voor het duel de zieke oud-speler Ralf Seuntjens - bij wie een tumor is ontdekt - steunde met speciale T-shirts, eindigde in het reguliere seizoen als achtste.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
7 uur geleden