ADO verslaat NAC ook in Den Haag in play-offs en treft Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van de play-offs om promotie en degradatie. De Hagenaars wonnen op eigen veld met 2-1 van NAC Breda, dat vier dagen geleden in Brabant al met dezelfde cijfers werd verslagen.
Beide doelpunten van de thuisploeg vielen in het laatste kwartier, het zogenoemde 'Haags Kwartiertje'. In de 76e minuut gleed Dion Malone, voormalig speler van ADO, een voorzet vanaf rechts ongelukkig achter zijn eigen doelman. Enkele minuten later maakte Dhoraso Moreo Klas er met een bekeken schot 2-0 van. Invaller Ezechiel Banzuzi verkleinde in de blessuretijd met een fraaie volley de marge, maar spannend werd het geen moment meer. Namens NAC schoot in de eerste helft Mario Bilate op de lat en ook Banzuzi raakte na rust de lat.
ADO neemt het in de tweede ronde op tegen FC Eindhoven, dat over twee duels te sterk was voor De Graafschap. De winnaar van de ontmoeting tussen ADO en Eindhoven moet daarna nog één ronde winnen om de Eredivisie te bereiken.
ADO degradeerde een jaar geleden uit de Eredivisie. De club werd dit seizoen vierde in de eerste divisie. NAC, dat voor het duel de zieke oud-speler Ralf Seuntjens - bij wie een tumor is ontdekt - steunde met speciale T-shirts, eindigde in het reguliere seizoen als achtste.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
48 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden