ADO verslaat NAC ook in Den Haag in play-offs en treft Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van de play-offs om promotie en degradatie. De Hagenaars wonnen op eigen veld met 2-1 van NAC Breda, dat vier dagen geleden in Brabant al met dezelfde cijfers werd verslagen.
Beide doelpunten van de thuisploeg vielen in het laatste kwartier, het zogenoemde 'Haags Kwartiertje'. In de 76e minuut gleed Dion Malone, voormalig speler van ADO, een voorzet vanaf rechts ongelukkig achter zijn eigen doelman. Enkele minuten later maakte Dhoraso Moreo Klas er met een bekeken schot 2-0 van. Invaller Ezechiel Banzuzi verkleinde in de blessuretijd met een fraaie volley de marge, maar spannend werd het geen moment meer. Namens NAC schoot in de eerste helft Mario Bilate op de lat en ook Banzuzi raakte na rust de lat.
ADO neemt het in de tweede ronde op tegen FC Eindhoven, dat over twee duels te sterk was voor De Graafschap. De winnaar van de ontmoeting tussen ADO en Eindhoven moet daarna nog één ronde winnen om de Eredivisie te bereiken.
ADO degradeerde een jaar geleden uit de Eredivisie. De club werd dit seizoen vierde in de eerste divisie. NAC, dat voor het duel de zieke oud-speler Ralf Seuntjens - bij wie een tumor is ontdekt - steunde met speciale T-shirts, eindigde in het reguliere seizoen als achtste.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
10 minuten geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
4 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
8 uur geleden