ADO-trainer Pardew wilde graag in het buitenland aan de slag
DEN HAAG (ANP) - Alan Pardew moest donderdag bij zijn presentatie als trainer van ADO Den Haag lachen om de vragen die hij kreeg over waarom hij als Engelse trainer bij een kleine club in een klein voetballand aan de slag gaat. "Het is een nieuwe uitdaging voor mij, ik ben hongerig om weer aan de slag te gaan. Als Engelse trainer krijg je niet zoveel kansen om in een ander land aan de slag te gaan. Dat wilde ik nu heel graag, werken in een andere voetbalcultuur", aldus Pardew op een drukbezochte persconferentie.
De 58-jarige Engelsman werkte in eigen land onder meer voor West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Bij die laatste club moest hij in april 2018 vertrekken. Sindsdien zat hij zonder werk.
Pardew kwam via algemeen directeur Mohammed Hamdi bij ADO terecht. "Natuurlijk kende ik de club ADO wel. Tim Krul komt hier vandaan. Ik ben blij dat Martin Jol als adviseur aan de slag gaat." Het zogenoemde 'Haags kwartiertje' was Pardew nog niet bekend.
Snel punten pakken
De nieuwe trainer is niet bang dat de communicatie met zijn spelers een probleem wordt. "Nederlanders zijn de Engelse taal goed machtig. Ik denk dat mijn boodschap snel overkomt. Dat is ook nodig, want er is niet veel tijd. We moeten snel punten gaan pakken."
ADO staat na achttien speelronden op de 17e en voorlaatste plaats. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. De eerstkomende wedstrijd van ADO is zondag 19 januari, in eigen stadion tegen hekkensluiter RKC Waalwijk. Pardew en zijn selectie vertrekken zaterdag naar Spanje voor een trainingskamp van een week.
Pardew kreeg het bij zijn vorige werkgevers tijdens wedstrijden nog weleens aan de stok met trainers van de tegenpartij. "Ik heb weleens wat fouten gemaakt. Misschien word ik wat rustiger als ik ouder word. Ik wil altijd het beste voor mijn team", aldus de Engelsman, die ADO voor het eerst aan het werk zag in de laatste wedstrijd voor de winterstop. ADO verloor met 6-1 bij Ajax. "Dat was een pittige wedstrijd voor ze", zei hij met lach.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
1 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
4 uur geleden