Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO-trainer Pardew wilde graag in het buitenland aan de slag

ADO-trainer Pardew wilde graag in het buitenland aan de slag

DEN HAAG (ANP) - Alan Pardew moest donderdag bij zijn presentatie als trainer van ADO Den Haag lachen om de vragen die hij kreeg over waarom hij als Engelse trainer bij een kleine club in een klein voetballand aan de slag gaat. "Het is een nieuwe uitdaging voor mij, ik ben hongerig om weer aan de slag te gaan. Als Engelse trainer krijg je niet zoveel kansen om in een ander land aan de slag te gaan. Dat wilde ik nu heel graag, werken in een andere voetbalcultuur", aldus Pardew op een drukbezochte persconferentie.

De 58-jarige Engelsman werkte in eigen land onder meer voor West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Bij die laatste club moest hij in april 2018 vertrekken. Sindsdien zat hij zonder werk.

Pardew kwam via algemeen directeur Mohammed Hamdi bij ADO terecht. "Natuurlijk kende ik de club ADO wel. Tim Krul komt hier vandaan. Ik ben blij dat Martin Jol als adviseur aan de slag gaat." Het zogenoemde 'Haags kwartiertje' was Pardew nog niet bekend.

Snel punten pakken

De nieuwe trainer is niet bang dat de communicatie met zijn spelers een probleem wordt. "Nederlanders zijn de Engelse taal goed machtig. Ik denk dat mijn boodschap snel overkomt. Dat is ook nodig, want er is niet veel tijd. We moeten snel punten gaan pakken."

ADO staat na achttien speelronden op de 17e en voorlaatste plaats. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. De eerstkomende wedstrijd van ADO is zondag 19 januari, in eigen stadion tegen hekkensluiter RKC Waalwijk. Pardew en zijn selectie vertrekken zaterdag naar Spanje voor een trainingskamp van een week.

Pardew kreeg het bij zijn vorige werkgevers tijdens wedstrijden nog weleens aan de stok met trainers van de tegenpartij. "Ik heb weleens wat fouten gemaakt. Misschien word ik wat rustiger als ik ouder word. Ik wil altijd het beste voor mijn team", aldus de Engelsman, die ADO voor het eerst aan het werk zag in de laatste wedstrijd voor de winterstop. ADO verloor met 6-1 bij Ajax. "Dat was een pittige wedstrijd voor ze", zei hij met lach.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

1 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

3 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

4 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

5 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

6 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

9 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

21 uur geleden