ADO-trainer Pardew wilde graag in het buitenland aan de slag
DEN HAAG (ANP) - Alan Pardew moest donderdag bij zijn presentatie als trainer van ADO Den Haag lachen om de vragen die hij kreeg over waarom hij als Engelse trainer bij een kleine club in een klein voetballand aan de slag gaat. "Het is een nieuwe uitdaging voor mij, ik ben hongerig om weer aan de slag te gaan. Als Engelse trainer krijg je niet zoveel kansen om in een ander land aan de slag te gaan. Dat wilde ik nu heel graag, werken in een andere voetbalcultuur", aldus Pardew op een drukbezochte persconferentie.
De 58-jarige Engelsman werkte in eigen land onder meer voor West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Bij die laatste club moest hij in april 2018 vertrekken. Sindsdien zat hij zonder werk.
Pardew kwam via algemeen directeur Mohammed Hamdi bij ADO terecht. "Natuurlijk kende ik de club ADO wel. Tim Krul komt hier vandaan. Ik ben blij dat Martin Jol als adviseur aan de slag gaat." Het zogenoemde 'Haags kwartiertje' was Pardew nog niet bekend.
Snel punten pakken
De nieuwe trainer is niet bang dat de communicatie met zijn spelers een probleem wordt. "Nederlanders zijn de Engelse taal goed machtig. Ik denk dat mijn boodschap snel overkomt. Dat is ook nodig, want er is niet veel tijd. We moeten snel punten gaan pakken."
ADO staat na achttien speelronden op de 17e en voorlaatste plaats. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. De eerstkomende wedstrijd van ADO is zondag 19 januari, in eigen stadion tegen hekkensluiter RKC Waalwijk. Pardew en zijn selectie vertrekken zaterdag naar Spanje voor een trainingskamp van een week.
Pardew kreeg het bij zijn vorige werkgevers tijdens wedstrijden nog weleens aan de stok met trainers van de tegenpartij. "Ik heb weleens wat fouten gemaakt. Misschien word ik wat rustiger als ik ouder word. Ik wil altijd het beste voor mijn team", aldus de Engelsman, die ADO voor het eerst aan het werk zag in de laatste wedstrijd voor de winterstop. ADO verloor met 6-1 bij Ajax. "Dat was een pittige wedstrijd voor ze", zei hij met lach.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
6 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
5 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
17 uur geleden