ADO-trainer Pardew wilde graag in het buitenland aan de slag
DEN HAAG (ANP) - Alan Pardew moest donderdag bij zijn presentatie als trainer van ADO Den Haag lachen om de vragen die hij kreeg over waarom hij als Engelse trainer bij een kleine club in een klein voetballand aan de slag gaat. "Het is een nieuwe uitdaging voor mij, ik ben hongerig om weer aan de slag te gaan. Als Engelse trainer krijg je niet zoveel kansen om in een ander land aan de slag te gaan. Dat wilde ik nu heel graag, werken in een andere voetbalcultuur", aldus Pardew op een drukbezochte persconferentie.
De 58-jarige Engelsman werkte in eigen land onder meer voor West Ham United, Southampton, Newcastle United, Crystal Palace en West Bromwich Albion. Bij die laatste club moest hij in april 2018 vertrekken. Sindsdien zat hij zonder werk.
Pardew kwam via algemeen directeur Mohammed Hamdi bij ADO terecht. "Natuurlijk kende ik de club ADO wel. Tim Krul komt hier vandaan. Ik ben blij dat Martin Jol als adviseur aan de slag gaat." Het zogenoemde 'Haags kwartiertje' was Pardew nog niet bekend.
Snel punten pakken
De nieuwe trainer is niet bang dat de communicatie met zijn spelers een probleem wordt. "Nederlanders zijn de Engelse taal goed machtig. Ik denk dat mijn boodschap snel overkomt. Dat is ook nodig, want er is niet veel tijd. We moeten snel punten gaan pakken."
ADO staat na achttien speelronden op de 17e en voorlaatste plaats. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. De eerstkomende wedstrijd van ADO is zondag 19 januari, in eigen stadion tegen hekkensluiter RKC Waalwijk. Pardew en zijn selectie vertrekken zaterdag naar Spanje voor een trainingskamp van een week.
Pardew kreeg het bij zijn vorige werkgevers tijdens wedstrijden nog weleens aan de stok met trainers van de tegenpartij. "Ik heb weleens wat fouten gemaakt. Misschien word ik wat rustiger als ik ouder word. Ik wil altijd het beste voor mijn team", aldus de Engelsman, die ADO voor het eerst aan het werk zag in de laatste wedstrijd voor de winterstop. ADO verloor met 6-1 bij Ajax. "Dat was een pittige wedstrijd voor ze", zei hij met lach.
Meer uit Voetbal
GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geleden