ADO-trainer Brood: we maken het wel spannend zo
ZWOLLE (ANP) - Ruud Brood heeft er vertrouwen in dat hij zich met ADO Den Haag kan handhaven in de Eredivisie. "Het geloof is er, anders zou je dit ook niet met elkaar kunnen bewerkstelligen", zei de trainer na de zege bij PEC Zwolle (0-1). Vorige week won ADO, dat nog wel laatste is, al met 3-2 van Feyenoord.
ADO kwam al snel op voorsprong in Zwolle en gaf daarna maar weinig kansen weg. "Zwolle had de bal veel in bezit, maar creëerde niet veel. Wij hebben zelf nagelaten het beter uit te spelen", aldus Brood. "Maar het resultaat is allesbepalend, we maken het wel spannend zo."
Met nog twee speelronden op het programma heeft nummer 16 FC Emmen 24 punten, VVV-Venlo 23 punten en ADO Den Haag 22 punten. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. Brood: "We waren dood en begraven, nu sluiten we aan. We mogen even genieten en moeten het gevoel dan weer opzij schuiven. We moeten dit doorzetten. Het zal veel energie kosten."
ADO ontvangt donderdag nummer 15 Willem II en speelt drie dagen later een uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
5 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
21 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
21 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
22 uur geleden