ADO-trainer Brood: we maken het wel spannend zo
ZWOLLE (ANP) - Ruud Brood heeft er vertrouwen in dat hij zich met ADO Den Haag kan handhaven in de Eredivisie. "Het geloof is er, anders zou je dit ook niet met elkaar kunnen bewerkstelligen", zei de trainer na de zege bij PEC Zwolle (0-1). Vorige week won ADO, dat nog wel laatste is, al met 3-2 van Feyenoord.
ADO kwam al snel op voorsprong in Zwolle en gaf daarna maar weinig kansen weg. "Zwolle had de bal veel in bezit, maar creëerde niet veel. Wij hebben zelf nagelaten het beter uit te spelen", aldus Brood. "Maar het resultaat is allesbepalend, we maken het wel spannend zo."
Met nog twee speelronden op het programma heeft nummer 16 FC Emmen 24 punten, VVV-Venlo 23 punten en ADO Den Haag 22 punten. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. Brood: "We waren dood en begraven, nu sluiten we aan. We mogen even genieten en moeten het gevoel dan weer opzij schuiven. We moeten dit doorzetten. Het zal veel energie kosten."
ADO ontvangt donderdag nummer 15 Willem II en speelt drie dagen later een uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
3 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
11 uur geleden