ADO-trainer Brood: we maken het wel spannend zo
ZWOLLE (ANP) - Ruud Brood heeft er vertrouwen in dat hij zich met ADO Den Haag kan handhaven in de Eredivisie. "Het geloof is er, anders zou je dit ook niet met elkaar kunnen bewerkstelligen", zei de trainer na de zege bij PEC Zwolle (0-1). Vorige week won ADO, dat nog wel laatste is, al met 3-2 van Feyenoord.
ADO kwam al snel op voorsprong in Zwolle en gaf daarna maar weinig kansen weg. "Zwolle had de bal veel in bezit, maar creëerde niet veel. Wij hebben zelf nagelaten het beter uit te spelen", aldus Brood. "Maar het resultaat is allesbepalend, we maken het wel spannend zo."
Met nog twee speelronden op het programma heeft nummer 16 FC Emmen 24 punten, VVV-Venlo 23 punten en ADO Den Haag 22 punten. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks. Brood: "We waren dood en begraven, nu sluiten we aan. We mogen even genieten en moeten het gevoel dan weer opzij schuiven. We moeten dit doorzetten. Het zal veel energie kosten."
ADO ontvangt donderdag nummer 15 Willem II en speelt drie dagen later een uitwedstrijd tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
56 minuten geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
2 uur geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
8 uur geleden