ADO-trainer Brood is stil van degradatie
DEN HAAG (ANP) - Hoewel de degradatie van ADO Den Haag zich al een tijdje aandiende, was het verdriet groot toen het gedwongen afscheid van de Eredivisie een feit werd. "Iedereen zit er zwaar doorheen", zei trainer Ruud Brood, die in november vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Aleksandar Rankovic. "Dit is gewoon pijnlijk. Als ik zie wat het doet met de mensen van de club, met de spelers, dan ben ik daar stil van."
ADO Den Haag had de vorige twee competitiewedstrijden gewonnen en daarmee weer geloof gekregen in handhaving. "Dat maakt het een stuk erger", zei Abdenasser El Khayati bij ESPN na de nederlaag tegen Willem II (1-4). "We waren al dood en begraven, maar in een week tijd pakten we 6 punten. We waren daardoor helemaal terug en hadden het zelfs weer in eigen hand. Extra zuur dat het dan zo eindigt. Eigenlijk zit het hele seizoen al alles tegen."
ADO stond bij rust al met 3-0 achter. El Khayati miste tussendoor ook nog een strafschop en daarmee de kans om de club uit Den Haag terug in de wedstrijd te brengen. "Ik had er vooraf geloof in dat we deze klus konden klaren", zei Brood. "Maar als je dan zo de doelpunten weggeeft... Dit is zo zonde, want ADO is een prachtige club."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
1 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.
12 uur geledenCOMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
20 uur geleden