ADO-trainer Brood is stil van degradatie
DEN HAAG (ANP) - Hoewel de degradatie van ADO Den Haag zich al een tijdje aandiende, was het verdriet groot toen het gedwongen afscheid van de Eredivisie een feit werd. "Iedereen zit er zwaar doorheen", zei trainer Ruud Brood, die in november vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Aleksandar Rankovic. "Dit is gewoon pijnlijk. Als ik zie wat het doet met de mensen van de club, met de spelers, dan ben ik daar stil van."
ADO Den Haag had de vorige twee competitiewedstrijden gewonnen en daarmee weer geloof gekregen in handhaving. "Dat maakt het een stuk erger", zei Abdenasser El Khayati bij ESPN na de nederlaag tegen Willem II (1-4). "We waren al dood en begraven, maar in een week tijd pakten we 6 punten. We waren daardoor helemaal terug en hadden het zelfs weer in eigen hand. Extra zuur dat het dan zo eindigt. Eigenlijk zit het hele seizoen al alles tegen."
ADO stond bij rust al met 3-0 achter. El Khayati miste tussendoor ook nog een strafschop en daarmee de kans om de club uit Den Haag terug in de wedstrijd te brengen. "Ik had er vooraf geloof in dat we deze klus konden klaren", zei Brood. "Maar als je dan zo de doelpunten weggeeft... Dit is zo zonde, want ADO is een prachtige club."
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
4 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
7 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente is "heel erg trots" op zijn voetballers die in East Rutherford wereldkampioen werden door Argentinië te verslaan (1-0). "Dit is een hele goede generatie voetballers. We zijn altijd in onze ideeën blijven geloven", zei de bondscoach in een flashinterview op het veld. "Het is een hele sterke groep met veel potentie en talent. Ik ben er trots op dat ik deze groep mocht leiden."
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé (27) is met tien doelpunten topscorer van het WK voetbal geworden. Lionel Messi (39), die in de WK-finale op zondag niet tot scoren kwam, eindigde met acht treffers op de tweede plaats. Spanje won de finale met 1-0 na verlenging van Argentinië door een doelpunt van Ferran Torres.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Spaanse voetballers hebben voor de tweede keer de wereldtitel gewonnen. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de finale in East Rutherford in de Verenigde Staten na verlenging te sterk voor regerend kampioen Argentinië: 1-0. Invaller Ferran Torres maakte in de 106e minuut het doelpunt.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Spanje en Argentinië heeft na de reguliere speeltijd nog geen winnaar opgeleverd. In East Rutherford bleven doelpunten uit (0-0), zodat een verlenging nodig is om tot een winnaar te komen. Als het ook na verlenging nog gelijk staat, volgt een strafschoppenserie.
2 uur geleden