ADO-trainer Brood is stil van degradatie
DEN HAAG (ANP) - Hoewel de degradatie van ADO Den Haag zich al een tijdje aandiende, was het verdriet groot toen het gedwongen afscheid van de Eredivisie een feit werd. "Iedereen zit er zwaar doorheen", zei trainer Ruud Brood, die in november vorig jaar werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Aleksandar Rankovic. "Dit is gewoon pijnlijk. Als ik zie wat het doet met de mensen van de club, met de spelers, dan ben ik daar stil van."
ADO Den Haag had de vorige twee competitiewedstrijden gewonnen en daarmee weer geloof gekregen in handhaving. "Dat maakt het een stuk erger", zei Abdenasser El Khayati bij ESPN na de nederlaag tegen Willem II (1-4). "We waren al dood en begraven, maar in een week tijd pakten we 6 punten. We waren daardoor helemaal terug en hadden het zelfs weer in eigen hand. Extra zuur dat het dan zo eindigt. Eigenlijk zit het hele seizoen al alles tegen."
ADO stond bij rust al met 3-0 achter. El Khayati miste tussendoor ook nog een strafschop en daarmee de kans om de club uit Den Haag terug in de wedstrijd te brengen. "Ik had er vooraf geloof in dat we deze klus konden klaren", zei Brood. "Maar als je dan zo de doelpunten weggeeft... Dit is zo zonde, want ADO is een prachtige club."
Meer uit Voetbal
OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.
1 uur geledenALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.
1 uur geledenWATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
13 uur geledenIPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.
13 uur geleden