ADO presenteert donderdag vermoedelijk Kuijt als hoofdtrainer
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag presenteert donderdag de nieuwe hoofdtrainer. Alles wijst erop dat het gaat om Dirk Kuijt, al wil zowel de club als de zaakwaarnemer van Kuijt dat nog niet bevestigen. Directeur Edwin Reijntjes zei maandag wel al dat er gesprekken zijn gevoerd met Kuijt. De 41-jarige Katwijker kan in Den Haag beginnen aan zijn eerste klus als hoofdtrainer in het betaalde voetbal.
Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). De 104-voudig international van Oranje bleef daarna bij Feyenoord om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht.
De oud-speler van FC Utrecht, Feyenoord, Liverpool en Fenerbahçe hoopte hoofdtrainer te kunnen worden bij Feyenoord, maar verliet de club begin vorig jaar toen bleek dat hij die kans voorlopig niet gaat krijgen. Kuijt was sindsdien regelmatig op tv te zien als voetbalanalist.
ADO Den Haag liep zondag onder leiding van interim-hoofdtrainer Giovanni Franken promotie naar de Eredivisie mis. De ploeg van Franken verspeelde tegen Excelsior in eigen stadion een voorsprong van 3-0 en verloor uiteindelijk via strafschoppen. Direct na afloop ontstonden rellen in en om het stadion.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
10 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
13 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
14 uur geleden