ADO presenteert donderdag vermoedelijk Kuijt als hoofdtrainer
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag presenteert donderdag de nieuwe hoofdtrainer. Alles wijst erop dat het gaat om Dirk Kuijt, al wil zowel de club als de zaakwaarnemer van Kuijt dat nog niet bevestigen. Directeur Edwin Reijntjes zei maandag wel al dat er gesprekken zijn gevoerd met Kuijt. De 41-jarige Katwijker kan in Den Haag beginnen aan zijn eerste klus als hoofdtrainer in het betaalde voetbal.
Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). De 104-voudig international van Oranje bleef daarna bij Feyenoord om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht.
De oud-speler van FC Utrecht, Feyenoord, Liverpool en Fenerbahçe hoopte hoofdtrainer te kunnen worden bij Feyenoord, maar verliet de club begin vorig jaar toen bleek dat hij die kans voorlopig niet gaat krijgen. Kuijt was sindsdien regelmatig op tv te zien als voetbalanalist.
ADO Den Haag liep zondag onder leiding van interim-hoofdtrainer Giovanni Franken promotie naar de Eredivisie mis. De ploeg van Franken verspeelde tegen Excelsior in eigen stadion een voorsprong van 3-0 en verloor uiteindelijk via strafschoppen. Direct na afloop ontstonden rellen in en om het stadion.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
8 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
23 uur geleden