ADO presenteert donderdag vermoedelijk Kuijt als hoofdtrainer
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag presenteert donderdag de nieuwe hoofdtrainer. Alles wijst erop dat het gaat om Dirk Kuijt, al wil zowel de club als de zaakwaarnemer van Kuijt dat nog niet bevestigen. Directeur Edwin Reijntjes zei maandag wel al dat er gesprekken zijn gevoerd met Kuijt. De 41-jarige Katwijker kan in Den Haag beginnen aan zijn eerste klus als hoofdtrainer in het betaalde voetbal.
Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). De 104-voudig international van Oranje bleef daarna bij Feyenoord om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht.
De oud-speler van FC Utrecht, Feyenoord, Liverpool en Fenerbahçe hoopte hoofdtrainer te kunnen worden bij Feyenoord, maar verliet de club begin vorig jaar toen bleek dat hij die kans voorlopig niet gaat krijgen. Kuijt was sindsdien regelmatig op tv te zien als voetbalanalist.
ADO Den Haag liep zondag onder leiding van interim-hoofdtrainer Giovanni Franken promotie naar de Eredivisie mis. De ploeg van Franken verspeelde tegen Excelsior in eigen stadion een voorsprong van 3-0 en verloor uiteindelijk via strafschoppen. Direct na afloop ontstonden rellen in en om het stadion.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
11 uur geleden