ADO ontsnapt tegen Jong PSV en neemt tweede plaats voorlopig over
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de tweede plaats in de eerste divisie overgenomen van Excelsior. Het elftal van trainer Darije Kalezic won moeizaam met 3-2 van Jong PSV en heeft nu 66 punten. Excelsior, dat op 65 punten staat, komt later op zondag nog in actie tegen koploper FC Volendam. Volendam is al zeker van promotie en kan tegen Excelsior de titel veiligstellen.
ADO besliste het duel in de 79e minuut met een strafschop van Jari Vlak. Scheidsrechter Stan Teuben dacht dat Jong PSV-verdediger Emmanuel van de Blaak een overtreding maakte op Lee Bonis, maar het leek er eerder op dat Bonis de overtreding zelf maakte en Van de Blaak in zijn val meetrok naar beneden. In de eerste divisie wordt nog niet gewerkt met een videoscheidsrechter, zodat de beslissing van de arbiter bleef staan.
In de eerste helft was er nog weinig aan de hand voor ADO, dat na een kwartier spelen de score opende. Alex Schalk schoot vanaf de rand van het strafschopgebied tegen de lat, waarna de bal via PSV-keeper Roy Steur het doel in ging. In de 32e minuut verdubbelde Matteo Waem de voorsprong voor de thuisploeg. De Belg scoorde van dichtbij nadat de bal uit een hoekschop voor zijn voeten kwam: 2-0.
Jong PSV na rust sterker
Jong PSV, met A-selectiespelers Tygo Land en Isaac Babadi in de basis, werd na rust sterker en scoorde in de 56e minuut ook uit een hoekschop. De Turk Muhlis Dağaşan kopte van dichtbij raak. Vijf minuten later schoot Tai Abed met links van afstand de gelijkmaker binnen.
Het duel lag daarna even stil omdat er drinkbekers op het veld waren gegooid. ADO nam na de hervatting de regie weer over en tot vreugde van de aanhang van ADO viel de bevrijdende 3-2. Vlak schoot de strafschop overtuigend binnen.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
14 uur geleden