Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO mag iets meer toeschouwers in stadion laten

ADO mag iets meer toeschouwers in stadion laten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag mag meer toeschouwers toelaten bij de volgende thuiswedstrijd, vrijdag tegen Jong PSV. Op de Lex Schoenmaker familietribune mogen weer ouders met kinderen plaatsnemen. Eén ouder mag één kind meenemen. De gemeente geeft daar toestemming voor, laat burgemeester Jan van Zanen donderdag weten.

In en rond het stadion van ADO Den Haag braken eind mei hevige rellen uit toen de club promotie naar de Eredivisie misliep. Uit onderzoek bleek dat de beveiliging van het stadion totaal niet op orde was. Wanneer iemand door het controlepoortje liep, konden anderen meeglippen. Minstens twintig mensen zouden zo het stadion binnen zijn gekomen en stewards grepen niet in. Identiteiten werden niet gecontroleerd, waardoor hooligans met stadionverboden gewoon bij de wedstrijd konden zijn. De poorten van het stadion werden ruim voor het einde van de wedstrijd geopend en daar werd niet gecontroleerd, waardoor iemand van buiten met een honkbalknuppel het stadion in kon lopen.

Voor straf moest ADO de eerste thuiswedstrijd van het seizoen in een leeg stadion spelen. Daarna waren alleen seizoenkaarthouders welkom op drie tribunes. Die wedstrijden zijn volgens de gemeente "organisatorisch goed verlopen", en daarom kunnen er nu iets meer toeschouwers het stadion in.

Gastkaarten

Als er geen nieuwe incidenten bij het stadion zijn en ADO de beveiliging verder verbetert, mogen seizoenkaarthouders ook een kaart kopen voor een gast. Dan kunnen dus nog meer mensen naar het stadion.

ADO verloor de promotiewedstrijd van Excelsior na strafschoppen. Vanwege ongeregeldheden werd de wedstrijd meerdere keren stilgelegd. Na afloop raakten vele tientallen ADO-hooligans buiten het stadion slaags met de Mobiele Eenheid. Ze gooiden vuurwerk, stenen, stoeptegels, ijzeren palen van verkeersborden en andere spullen naar de politie, die charges uitvoerde om de menigte te verdrijven. Een agent kreeg een klap met een regenpijp in het gezicht. Iemand anders sloeg met een kettingslot op de rug van een diensthond. Ook werd er een brandende fakkel onder een hond gegooid, aldus de politie.

Stadionverboden

Meer dan vijftig relschoppers hebben een landelijk stadionverbod gekregen, in sommige gevallen van meer dan tien jaar. Meerdere mensen hebben ook gevangenisstraffen gekregen.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

2 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

3 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

10 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

13 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden