ADO mag iets meer toeschouwers in stadion laten
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag mag meer toeschouwers toelaten bij de volgende thuiswedstrijd, vrijdag tegen Jong PSV. Op de Lex Schoenmaker familietribune mogen weer ouders met kinderen plaatsnemen. Eén ouder mag één kind meenemen. De gemeente geeft daar toestemming voor, laat burgemeester Jan van Zanen donderdag weten.
In en rond het stadion van ADO Den Haag braken eind mei hevige rellen uit toen de club promotie naar de Eredivisie misliep. Uit onderzoek bleek dat de beveiliging van het stadion totaal niet op orde was. Wanneer iemand door het controlepoortje liep, konden anderen meeglippen. Minstens twintig mensen zouden zo het stadion binnen zijn gekomen en stewards grepen niet in. Identiteiten werden niet gecontroleerd, waardoor hooligans met stadionverboden gewoon bij de wedstrijd konden zijn. De poorten van het stadion werden ruim voor het einde van de wedstrijd geopend en daar werd niet gecontroleerd, waardoor iemand van buiten met een honkbalknuppel het stadion in kon lopen.
Voor straf moest ADO de eerste thuiswedstrijd van het seizoen in een leeg stadion spelen. Daarna waren alleen seizoenkaarthouders welkom op drie tribunes. Die wedstrijden zijn volgens de gemeente "organisatorisch goed verlopen", en daarom kunnen er nu iets meer toeschouwers het stadion in.
Gastkaarten
Als er geen nieuwe incidenten bij het stadion zijn en ADO de beveiliging verder verbetert, mogen seizoenkaarthouders ook een kaart kopen voor een gast. Dan kunnen dus nog meer mensen naar het stadion.
ADO verloor de promotiewedstrijd van Excelsior na strafschoppen. Vanwege ongeregeldheden werd de wedstrijd meerdere keren stilgelegd. Na afloop raakten vele tientallen ADO-hooligans buiten het stadion slaags met de Mobiele Eenheid. Ze gooiden vuurwerk, stenen, stoeptegels, ijzeren palen van verkeersborden en andere spullen naar de politie, die charges uitvoerde om de menigte te verdrijven. Een agent kreeg een klap met een regenpijp in het gezicht. Iemand anders sloeg met een kettingslot op de rug van een diensthond. Ook werd er een brandende fakkel onder een hond gegooid, aldus de politie.
Stadionverboden
Meer dan vijftig relschoppers hebben een landelijk stadionverbod gekregen, in sommige gevallen van meer dan tien jaar. Meerdere mensen hebben ook gevangenisstraffen gekregen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
15 uur geleden