Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO mag iets meer toeschouwers in stadion laten

ADO mag iets meer toeschouwers in stadion laten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag mag meer toeschouwers toelaten bij de volgende thuiswedstrijd, vrijdag tegen Jong PSV. Op de Lex Schoenmaker familietribune mogen weer ouders met kinderen plaatsnemen. Eén ouder mag één kind meenemen. De gemeente geeft daar toestemming voor, laat burgemeester Jan van Zanen donderdag weten.

In en rond het stadion van ADO Den Haag braken eind mei hevige rellen uit toen de club promotie naar de Eredivisie misliep. Uit onderzoek bleek dat de beveiliging van het stadion totaal niet op orde was. Wanneer iemand door het controlepoortje liep, konden anderen meeglippen. Minstens twintig mensen zouden zo het stadion binnen zijn gekomen en stewards grepen niet in. Identiteiten werden niet gecontroleerd, waardoor hooligans met stadionverboden gewoon bij de wedstrijd konden zijn. De poorten van het stadion werden ruim voor het einde van de wedstrijd geopend en daar werd niet gecontroleerd, waardoor iemand van buiten met een honkbalknuppel het stadion in kon lopen.

Voor straf moest ADO de eerste thuiswedstrijd van het seizoen in een leeg stadion spelen. Daarna waren alleen seizoenkaarthouders welkom op drie tribunes. Die wedstrijden zijn volgens de gemeente "organisatorisch goed verlopen", en daarom kunnen er nu iets meer toeschouwers het stadion in.

Gastkaarten

Als er geen nieuwe incidenten bij het stadion zijn en ADO de beveiliging verder verbetert, mogen seizoenkaarthouders ook een kaart kopen voor een gast. Dan kunnen dus nog meer mensen naar het stadion.

ADO verloor de promotiewedstrijd van Excelsior na strafschoppen. Vanwege ongeregeldheden werd de wedstrijd meerdere keren stilgelegd. Na afloop raakten vele tientallen ADO-hooligans buiten het stadion slaags met de Mobiele Eenheid. Ze gooiden vuurwerk, stenen, stoeptegels, ijzeren palen van verkeersborden en andere spullen naar de politie, die charges uitvoerde om de menigte te verdrijven. Een agent kreeg een klap met een regenpijp in het gezicht. Iemand anders sloeg met een kettingslot op de rug van een diensthond. Ook werd er een brandende fakkel onder een hond gegooid, aldus de politie.

Stadionverboden

Meer dan vijftig relschoppers hebben een landelijk stadionverbod gekregen, in sommige gevallen van meer dan tien jaar. Meerdere mensen hebben ook gevangenisstraffen gekregen.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

10 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

12 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

12 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

13 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

13 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

14 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

15 uur geleden