ADO mag iets meer toeschouwers in stadion laten
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag mag meer toeschouwers toelaten bij de volgende thuiswedstrijd, vrijdag tegen Jong PSV. Op de Lex Schoenmaker familietribune mogen weer ouders met kinderen plaatsnemen. Eén ouder mag één kind meenemen. De gemeente geeft daar toestemming voor, laat burgemeester Jan van Zanen donderdag weten.
In en rond het stadion van ADO Den Haag braken eind mei hevige rellen uit toen de club promotie naar de Eredivisie misliep. Uit onderzoek bleek dat de beveiliging van het stadion totaal niet op orde was. Wanneer iemand door het controlepoortje liep, konden anderen meeglippen. Minstens twintig mensen zouden zo het stadion binnen zijn gekomen en stewards grepen niet in. Identiteiten werden niet gecontroleerd, waardoor hooligans met stadionverboden gewoon bij de wedstrijd konden zijn. De poorten van het stadion werden ruim voor het einde van de wedstrijd geopend en daar werd niet gecontroleerd, waardoor iemand van buiten met een honkbalknuppel het stadion in kon lopen.
Voor straf moest ADO de eerste thuiswedstrijd van het seizoen in een leeg stadion spelen. Daarna waren alleen seizoenkaarthouders welkom op drie tribunes. Die wedstrijden zijn volgens de gemeente "organisatorisch goed verlopen", en daarom kunnen er nu iets meer toeschouwers het stadion in.
Gastkaarten
Als er geen nieuwe incidenten bij het stadion zijn en ADO de beveiliging verder verbetert, mogen seizoenkaarthouders ook een kaart kopen voor een gast. Dan kunnen dus nog meer mensen naar het stadion.
ADO verloor de promotiewedstrijd van Excelsior na strafschoppen. Vanwege ongeregeldheden werd de wedstrijd meerdere keren stilgelegd. Na afloop raakten vele tientallen ADO-hooligans buiten het stadion slaags met de Mobiele Eenheid. Ze gooiden vuurwerk, stenen, stoeptegels, ijzeren palen van verkeersborden en andere spullen naar de politie, die charges uitvoerde om de menigte te verdrijven. Een agent kreeg een klap met een regenpijp in het gezicht. Iemand anders sloeg met een kettingslot op de rug van een diensthond. Ook werd er een brandende fakkel onder een hond gegooid, aldus de politie.
Stadionverboden
Meer dan vijftig relschoppers hebben een landelijk stadionverbod gekregen, in sommige gevallen van meer dan tien jaar. Meerdere mensen hebben ook gevangenisstraffen gekregen.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
9 uur geleden