ADO lijdt tegen Heracles gevoelige nederlaag in degradatiestrijd
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd tegen degradatie een gevoelige nederlaag geleden tegen Heracles Almelo. De Hagenaars verloren op eigen veld met 2-1 en zijn daardoor verder achterop geraakt bij Willem II, dat eerder op de avond met 3-1 wist te winnen van sc Heerenveen.
Halverwege de tweede helft kwam ADO wel op voorsprong door een eigen doelpunt van de Belg Noah Fadiga, die kort daarvoor aan de andere kant een doelpunt afgekeurd zag worden wegens buitenspel. Fadiga werkte de bal in eigen doel nadat een kopbal van Vicente Besuijen via de paal op zijn lichaam was gekomen. Enkele minuten na het openingsdoelpunt maakte Sinan Bakis gelijk namens Heracles. In de 83e minuut nam Rai Vloet met een schot van afstand het winnende doelpunt voor zijn rekening.
Voor ADO was het al de zestiende thuiswedstrijd op een rij die geen zege oplevert, een negatief clubrecord. In de geschiedenis van de Eredivisie zijn er slechts drie clubs met een langere reeks zonder thuisoverwinning dan ADO: Excelsior (achttien), Heracles Almelo (zeventien) en FC Dordrecht (zeventien).
ADO heeft nu, met nog acht duels te gaan, 6 punten achterstand op Willem II. Volgende week wacht ADO, dat dit seizoen pas twee keer won, de uitwedstrijd tegen Ajax.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
13 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
14 uur geleden