ADO kan voorsprong in Heerenveen niet vasthouden: 2-2
HEERENVEEN (ANP) - Het duel tussen sc Heerenveen en ADO Den Haag heeft geen winnaar opgeleverd: 2-2. De Haagse formatie kwam in Friesland op curieuze wijze op voorsprong (0-2). De thuisclub vocht na de valse start goed terug en pakte verdiend een punt. Beide ploegen schoten met de zwaar bevochten remise weinig op.
De Haagse degradatiekandidaat dankte de voorsprong bij de rust (1-2) aan de traptechniek van John Goossens. Twee keer verkeek de Friese defensie zich volledig op de scherpe voorzetten van de middenvelder. In de 28e minuut raakte ploeggenoot Omar Bogle de bal als laatste nog even aan en tien minuten later werkte Rodney Kongolo een vrije trap van Goossens achter zijn eigen doelman.
Het betere Heerenveen miste legio kansen. Joey Veerman had namens de Friese middenmoter wel succes met een bekeken schot diep in de extra speeltijd, tot woede van ADO, dat het rustsignaal te lang vond uitblijven. Na de pauze drong Heerenveen vrijwel voortdurend aan. Het was invaller Alen Halilovic die met een schitterende draaibal in de 78e minuut de gelijkmaker verzorgde (2-2).
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden