ADO Den Haag verslaat rivaal RKC bij debuut coach Pardew
DEN HAAG (ANP) - De Engelse trainer Alan Pardew heeft succesvol gedebuteerd met ADO Den Haag in de eredivisie. Hij leidde zijn nieuwe ploeg naar een kostbare overwinning in het degradatieduel met RKC Waalwijk: 2-0. Shaquille Pinas en Aaron Meijers kwamen tot scoren. Voor ADO was het pas de tweede thuiszege in deze competitie, na de eerste op 31 augustus tegen VVV-Venlo (1-0).
RKC, dat eerder dit seizoen in Waalwijk ook al van ADO verloor (0-3), kwam door de veertiende nederlaag vaster op de laatste plaats. VVV en de Haagse club hebben nu vijf punten meer.
Pardew had voor zijn Haagse vuurdoop vier debutanten een basisplaats toegekend. Met de nieuwelingen Sam Stubbs, Laurens De Bock, George Thomas en Mick van Buren maakte de thuisclub een redelijke indruk. De eerste grote kans was echter voor RKC, dat met nieuwkomer Tijjani Reijnders aantrad. ADO-doelman Luuk Koopmans kon een treffer van Sylla Sow voorkomen.
Na ruim een half uur sloeg Pinas toe. Hij kopte subtiel raak uit een vrije trap van John Goossens. Na de rust waren beide ploegen vrijwel machteloos. Een overtreding op de doorgebroken Crysencio Summerville kostte RKC een rode kaart, voor Hannes Delcroix, en een vrije trap waaruit invaller Meijers fraai raak schoot: 2-0.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden