ADO Den Haag verslaat rivaal RKC bij debuut coach Pardew
DEN HAAG (ANP) - De Engelse trainer Alan Pardew heeft succesvol gedebuteerd met ADO Den Haag in de eredivisie. Hij leidde zijn nieuwe ploeg naar een kostbare overwinning in het degradatieduel met RKC Waalwijk: 2-0. Shaquille Pinas en Aaron Meijers kwamen tot scoren. Voor ADO was het pas de tweede thuiszege in deze competitie, na de eerste op 31 augustus tegen VVV-Venlo (1-0).
RKC, dat eerder dit seizoen in Waalwijk ook al van ADO verloor (0-3), kwam door de veertiende nederlaag vaster op de laatste plaats. VVV en de Haagse club hebben nu vijf punten meer.
Pardew had voor zijn Haagse vuurdoop vier debutanten een basisplaats toegekend. Met de nieuwelingen Sam Stubbs, Laurens De Bock, George Thomas en Mick van Buren maakte de thuisclub een redelijke indruk. De eerste grote kans was echter voor RKC, dat met nieuwkomer Tijjani Reijnders aantrad. ADO-doelman Luuk Koopmans kon een treffer van Sylla Sow voorkomen.
Na ruim een half uur sloeg Pinas toe. Hij kopte subtiel raak uit een vrije trap van John Goossens. Na de rust waren beide ploegen vrijwel machteloos. Een overtreding op de doorgebroken Crysencio Summerville kostte RKC een rode kaart, voor Hannes Delcroix, en een vrije trap waaruit invaller Meijers fraai raak schoot: 2-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
9 uur geleden