ADO Den Haag verslaat rivaal RKC bij debuut coach Pardew
DEN HAAG (ANP) - De Engelse trainer Alan Pardew heeft succesvol gedebuteerd met ADO Den Haag in de eredivisie. Hij leidde zijn nieuwe ploeg naar een kostbare overwinning in het degradatieduel met RKC Waalwijk: 2-0. Shaquille Pinas en Aaron Meijers kwamen tot scoren. Voor ADO was het pas de tweede thuiszege in deze competitie, na de eerste op 31 augustus tegen VVV-Venlo (1-0).
RKC, dat eerder dit seizoen in Waalwijk ook al van ADO verloor (0-3), kwam door de veertiende nederlaag vaster op de laatste plaats. VVV en de Haagse club hebben nu vijf punten meer.
Pardew had voor zijn Haagse vuurdoop vier debutanten een basisplaats toegekend. Met de nieuwelingen Sam Stubbs, Laurens De Bock, George Thomas en Mick van Buren maakte de thuisclub een redelijke indruk. De eerste grote kans was echter voor RKC, dat met nieuwkomer Tijjani Reijnders aantrad. ADO-doelman Luuk Koopmans kon een treffer van Sylla Sow voorkomen.
Na ruim een half uur sloeg Pinas toe. Hij kopte subtiel raak uit een vrije trap van John Goossens. Na de rust waren beide ploegen vrijwel machteloos. Een overtreding op de doorgebroken Crysencio Summerville kostte RKC een rode kaart, voor Hannes Delcroix, en een vrije trap waaruit invaller Meijers fraai raak schoot: 2-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
7 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
10 uur geleden