Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag verslaat rivaal RKC bij debuut coach Pardew

ADO Den Haag verslaat rivaal RKC bij debuut coach Pardew

DEN HAAG (ANP) - De Engelse trainer Alan Pardew heeft succesvol gedebuteerd met ADO Den Haag in de eredivisie. Hij leidde zijn nieuwe ploeg naar een kostbare overwinning in het degradatieduel met RKC Waalwijk: 2-0. Shaquille Pinas en Aaron Meijers kwamen tot scoren. Voor ADO was het pas de tweede thuiszege in deze competitie, na de eerste op 31 augustus tegen VVV-Venlo (1-0).

RKC, dat eerder dit seizoen in Waalwijk ook al van ADO verloor (0-3), kwam door de veertiende nederlaag vaster op de laatste plaats. VVV en de Haagse club hebben nu vijf punten meer.

Pardew had voor zijn Haagse vuurdoop vier debutanten een basisplaats toegekend. Met de nieuwelingen Sam Stubbs, Laurens De Bock, George Thomas en Mick van Buren maakte de thuisclub een redelijke indruk. De eerste grote kans was echter voor RKC, dat met nieuwkomer Tijjani Reijnders aantrad. ADO-doelman Luuk Koopmans kon een treffer van Sylla Sow voorkomen.

Na ruim een half uur sloeg Pinas toe. Hij kopte subtiel raak uit een vrije trap van John Goossens. Na de rust waren beide ploegen vrijwel machteloos. Een overtreding op de doorgebroken Crysencio Summerville kostte RKC een rode kaart, voor Hannes Delcroix, en een vrije trap waaruit invaller Meijers fraai raak schoot: 2-0.

Meer uit Voetbal

Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

19 minuten geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

2 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

4 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

11 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

20 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

20 uur geleden