Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag verdwijnt na 13 jaar uit de Eredivisie

ADO Den Haag verdwijnt na 13 jaar uit de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag verdwijnt na dertien jaar uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Ruud Brood verloor op de voorlaatste speelronde in eigen stadion met 4-1 van Willem II, waardoor degradatie een feit werd. ADO degradeerde in 2007 ook uit de Eredivisie, maar keerde al een jaar later via de nacompetitie terug op het hoogste niveau.

De geel-groene brigade uit Den Haag had de laatste twee competitiewedstrijden, tegen Feyenoord en PEC Zwolle, gewonnen en daarmee weer wat hoop gekregen op een langer verblijf in de Eredivisie. Tegen Willem II, dat ook strijdt tegen degradatie, ging echter alles mis voor ADO.

Bij rust stond het al 3-0 voor Willem II, via doelpunten van Vangelis Pavlidis (twee) en Kwasi Wriedt. Tussendoor miste Abdenasser El Khayati een strafschop namens de thuisclub. Halverwege het duel werden buiten het stadion tientallen supporters aangehouden, omdat ze geen gehoor gaven aan het bevel om te vertrekken.

Buitenspel

Pavlidis opende al in de vijfde minuut de score, door een voorzet van Mike Trésor met zijn hak te verlengen. De Griek tikte in de 22e minuut ook de 0-2 binnen. Dat deed hij nadat scheidsrechter Jochem Kamphuis op advies van zijn grensrechter al had gefloten voor buitenspel van aangever Ché Nunnely. De ADO-spelers hielden dan ook al in voordat Pavlidis de bal inschoot.

De VAR concludeerde na het terugkijken van de beelden echter dat er geen sprake was van buitenspel en dus kende Kamphuis de treffer alsnog toe, tot woede van de Hagenaars. Na de gemiste strafschop van El Khayati en de 0-3 van Wriedt, op aangeven van Pavlidis, was het geloof bij ADO weg.

Degradatie uit de Eredivisie is voor ADO het einde van een bijzonder roerig en teleurstellend jaar, gekenmerkt door financiële problemen en perikelen rond een mogelijke overname. De club spande onlangs zelfs een kort geding aan tegen de Chinese eigenaren, omdat ADO in acute geldnood was geraakt. De club ontsloeg in november trainer Aleksandar Rankovic. Zijn opvolger Brood kreeg in de winter de beschikking over onder anderen Daryl Janmaat, Marko Vejinovic en El Khayati, maar ondanks alle nieuwe spelers wist ADO maar niet uit de problemen te komen.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

25 minuten geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

36 minuten geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

2 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

3 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

4 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

9 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

10 uur geleden