Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag verdwijnt na 13 jaar uit de Eredivisie

ADO Den Haag verdwijnt na 13 jaar uit de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag verdwijnt na dertien jaar uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Ruud Brood verloor op de voorlaatste speelronde in eigen stadion met 4-1 van Willem II, waardoor degradatie een feit werd. ADO degradeerde in 2007 ook uit de Eredivisie, maar keerde al een jaar later via de nacompetitie terug op het hoogste niveau.

De geel-groene brigade uit Den Haag had de laatste twee competitiewedstrijden, tegen Feyenoord en PEC Zwolle, gewonnen en daarmee weer wat hoop gekregen op een langer verblijf in de Eredivisie. Tegen Willem II, dat ook strijdt tegen degradatie, ging echter alles mis voor ADO.

Bij rust stond het al 3-0 voor Willem II, via doelpunten van Vangelis Pavlidis (twee) en Kwasi Wriedt. Tussendoor miste Abdenasser El Khayati een strafschop namens de thuisclub. Halverwege het duel werden buiten het stadion tientallen supporters aangehouden, omdat ze geen gehoor gaven aan het bevel om te vertrekken.

Buitenspel

Pavlidis opende al in de vijfde minuut de score, door een voorzet van Mike Trésor met zijn hak te verlengen. De Griek tikte in de 22e minuut ook de 0-2 binnen. Dat deed hij nadat scheidsrechter Jochem Kamphuis op advies van zijn grensrechter al had gefloten voor buitenspel van aangever Ché Nunnely. De ADO-spelers hielden dan ook al in voordat Pavlidis de bal inschoot.

De VAR concludeerde na het terugkijken van de beelden echter dat er geen sprake was van buitenspel en dus kende Kamphuis de treffer alsnog toe, tot woede van de Hagenaars. Na de gemiste strafschop van El Khayati en de 0-3 van Wriedt, op aangeven van Pavlidis, was het geloof bij ADO weg.

Degradatie uit de Eredivisie is voor ADO het einde van een bijzonder roerig en teleurstellend jaar, gekenmerkt door financiële problemen en perikelen rond een mogelijke overname. De club spande onlangs zelfs een kort geding aan tegen de Chinese eigenaren, omdat ADO in acute geldnood was geraakt. De club ontsloeg in november trainer Aleksandar Rankovic. Zijn opvolger Brood kreeg in de winter de beschikking over onder anderen Daryl Janmaat, Marko Vejinovic en El Khayati, maar ondanks alle nieuwe spelers wist ADO maar niet uit de problemen te komen.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

30 minuten geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

34 minuten geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

2 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

2 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

3 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

4 uur geleden