ADO Den Haag verdwijnt na 13 jaar uit de Eredivisie
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag verdwijnt na dertien jaar uit de Eredivisie. De ploeg van trainer Ruud Brood verloor op de voorlaatste speelronde in eigen stadion met 4-1 van Willem II, waardoor degradatie een feit werd. ADO degradeerde in 2007 ook uit de Eredivisie, maar keerde al een jaar later via de nacompetitie terug op het hoogste niveau.
De geel-groene brigade uit Den Haag had de laatste twee competitiewedstrijden, tegen Feyenoord en PEC Zwolle, gewonnen en daarmee weer wat hoop gekregen op een langer verblijf in de Eredivisie. Tegen Willem II, dat ook strijdt tegen degradatie, ging echter alles mis voor ADO.
Bij rust stond het al 3-0 voor Willem II, via doelpunten van Vangelis Pavlidis (twee) en Kwasi Wriedt. Tussendoor miste Abdenasser El Khayati een strafschop namens de thuisclub. Halverwege het duel werden buiten het stadion tientallen supporters aangehouden, omdat ze geen gehoor gaven aan het bevel om te vertrekken.
Buitenspel
Pavlidis opende al in de vijfde minuut de score, door een voorzet van Mike Trésor met zijn hak te verlengen. De Griek tikte in de 22e minuut ook de 0-2 binnen. Dat deed hij nadat scheidsrechter Jochem Kamphuis op advies van zijn grensrechter al had gefloten voor buitenspel van aangever Ché Nunnely. De ADO-spelers hielden dan ook al in voordat Pavlidis de bal inschoot.
De VAR concludeerde na het terugkijken van de beelden echter dat er geen sprake was van buitenspel en dus kende Kamphuis de treffer alsnog toe, tot woede van de Hagenaars. Na de gemiste strafschop van El Khayati en de 0-3 van Wriedt, op aangeven van Pavlidis, was het geloof bij ADO weg.
Degradatie uit de Eredivisie is voor ADO het einde van een bijzonder roerig en teleurstellend jaar, gekenmerkt door financiële problemen en perikelen rond een mogelijke overname. De club spande onlangs zelfs een kort geding aan tegen de Chinese eigenaren, omdat ADO in acute geldnood was geraakt. De club ontsloeg in november trainer Aleksandar Rankovic. Zijn opvolger Brood kreeg in de winter de beschikking over onder anderen Daryl Janmaat, Marko Vejinovic en El Khayati, maar ondanks alle nieuwe spelers wist ADO maar niet uit de problemen te komen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.
55 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
1 dag geleden