Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag strikt Jol als technisch adviseur

ADO Den Haag strikt Jol als technisch adviseur

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft Martin Jol gestrikt als technisch adviseur. De 63-jarige Jol was in het verleden als speler en trainer werkzaam voor de club uit zijn geboortestad. Eerder op de dag maakte ADO al bekend dat de Engelsman Alan Pardew het seizoen afmaakt als hoofdtrainer.

"Martin is een van de meest vooraanstaande Nederlandse trainers. En ook nog eens een Haags voetbalmonument. Het is fantastisch dat hij er, samen met Alan Pardew en de rest van de staf, alles aan wil doen om ADO Den Haag uit deze benarde positie te halen", aldus algemeen directeur Mohammed Hamdi. "Samen hebben ze meer dan vijfhonderd wedstrijden aan ervaring als manager-coach in de Premier League, de sterkste competitie ter wereld. Martin kan, mede daardoor, de overgang van het Engelse naar het Nederlandse voetbal versoepelen voor Alan."

"Hamdi heeft me gevraagd om te helpen en daar sta ik uiteraard positief tegenover", zei Jol. "Gezien de huidige situatie is het voor mij echt onmogelijk om dat niet te doen. ADO Den Haag kan nu alle steun gebruiken van iedereen die de club een warm hart toedraagt. Daarom ga ik in de komende tijd ook proberen een nog veel bredere basis te vinden van mensen die ADO Den Haag verder willen ondersteunen."

Carrière Jol

Jol was al een paar jaar niet meer werkzaam in de voetbalwereld. Zijn laatste werkgever was de Egyptische club Al-Ahly. Daarvoor was hij trainer bij onder meer Tottenham Hotspur, HSV, Ajax en Fulham.

ADO staat op de 17e plaats in de eredivisie. Trainer Fons Groenendijk stapte begin deze maand op en twee weken later vertrokken ook manager voetbalzaken Jeffrey van As en adviseur Kees Jansma.

Meer uit Voetbal

Fransman Renard nieuwe bondscoach van voetballers Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.

42 minuten geleden
Bondscoach Kaapverdië wordt clubcoach in Marokko

BERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.

4 uur geleden
FIFA verwacht geen reactie Infantino op aanhoudende kritiek

ZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.

5 uur geleden
FIFA ontkent belletjes Infantino naar Trump voor steun

ZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.

6 uur geleden
Ajax rondt huurovereenkomst met doelman Ter Stegen af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de langverwachte transfer van de Duitse doelman Marc-André ter Stegen afgerond. De 34-jarige keeper van FC Barcelona speelt dit seizoen op huurbasis voor de club uit Amsterdam. Ter Stegen wordt herenigd met trainer Míchel, met wie hij eerder dit jaar samenwerkte bij Girona.

7 uur geleden
Bondscoach Petković vertrekt bij WK-ganger Algerije

ALGIERS (ANP/RTR) - WK-ganger Algerije gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Vladimir Petković vertrekt 'in onderling overleg', ondanks het nieuwe tweejarige contract dat de geboren Bosniër vlak voor het WK tekende. Op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico strandde Algerije in de zestiende finales tegen Zwitserland (0-2).

9 uur geleden
Spaanse aanvaller García verruilt Real Madrid voor Fulham

LONDEN (ANP) - Real Madrid heeft aanvaller Gonzalo García verkocht aan het Engelse Fulham. De 22-jarige Spanjaard heeft een contract voor vijf jaar getekend, met een optie voor nog een extra jaar, meldt de club uit Londen.

19 uur geleden