ADO Den Haag strikt Jol als technisch adviseur
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft Martin Jol gestrikt als technisch adviseur. De 63-jarige Jol was in het verleden als speler en trainer werkzaam voor de club uit zijn geboortestad. Eerder op de dag maakte ADO al bekend dat de Engelsman Alan Pardew het seizoen afmaakt als hoofdtrainer.
"Martin is een van de meest vooraanstaande Nederlandse trainers. En ook nog eens een Haags voetbalmonument. Het is fantastisch dat hij er, samen met Alan Pardew en de rest van de staf, alles aan wil doen om ADO Den Haag uit deze benarde positie te halen", aldus algemeen directeur Mohammed Hamdi. "Samen hebben ze meer dan vijfhonderd wedstrijden aan ervaring als manager-coach in de Premier League, de sterkste competitie ter wereld. Martin kan, mede daardoor, de overgang van het Engelse naar het Nederlandse voetbal versoepelen voor Alan."
"Hamdi heeft me gevraagd om te helpen en daar sta ik uiteraard positief tegenover", zei Jol. "Gezien de huidige situatie is het voor mij echt onmogelijk om dat niet te doen. ADO Den Haag kan nu alle steun gebruiken van iedereen die de club een warm hart toedraagt. Daarom ga ik in de komende tijd ook proberen een nog veel bredere basis te vinden van mensen die ADO Den Haag verder willen ondersteunen."
Carrière Jol
Jol was al een paar jaar niet meer werkzaam in de voetbalwereld. Zijn laatste werkgever was de Egyptische club Al-Ahly. Daarvoor was hij trainer bij onder meer Tottenham Hotspur, HSV, Ajax en Fulham.
ADO staat op de 17e plaats in de eredivisie. Trainer Fons Groenendijk stapte begin deze maand op en twee weken later vertrokken ook manager voetbalzaken Jeffrey van As en adviseur Kees Jansma.
Meer uit Voetbal
CAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.
1 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.
20 uur geledenCARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.
21 uur geleden