Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag strikt Jol als technisch adviseur

ADO Den Haag strikt Jol als technisch adviseur

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft Martin Jol gestrikt als technisch adviseur. De 63-jarige Jol was in het verleden als speler en trainer werkzaam voor de club uit zijn geboortestad. Eerder op de dag maakte ADO al bekend dat de Engelsman Alan Pardew het seizoen afmaakt als hoofdtrainer.

"Martin is een van de meest vooraanstaande Nederlandse trainers. En ook nog eens een Haags voetbalmonument. Het is fantastisch dat hij er, samen met Alan Pardew en de rest van de staf, alles aan wil doen om ADO Den Haag uit deze benarde positie te halen", aldus algemeen directeur Mohammed Hamdi. "Samen hebben ze meer dan vijfhonderd wedstrijden aan ervaring als manager-coach in de Premier League, de sterkste competitie ter wereld. Martin kan, mede daardoor, de overgang van het Engelse naar het Nederlandse voetbal versoepelen voor Alan."

"Hamdi heeft me gevraagd om te helpen en daar sta ik uiteraard positief tegenover", zei Jol. "Gezien de huidige situatie is het voor mij echt onmogelijk om dat niet te doen. ADO Den Haag kan nu alle steun gebruiken van iedereen die de club een warm hart toedraagt. Daarom ga ik in de komende tijd ook proberen een nog veel bredere basis te vinden van mensen die ADO Den Haag verder willen ondersteunen."

Carrière Jol

Jol was al een paar jaar niet meer werkzaam in de voetbalwereld. Zijn laatste werkgever was de Egyptische club Al-Ahly. Daarvoor was hij trainer bij onder meer Tottenham Hotspur, HSV, Ajax en Fulham.

ADO staat op de 17e plaats in de eredivisie. Trainer Fons Groenendijk stapte begin deze maand op en twee weken later vertrokken ook manager voetbalzaken Jeffrey van As en adviseur Kees Jansma.

Meer uit Voetbal

FIFA wil tuchtreglement na intrekken rode kaart Balogun aanpassen

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.

1 uur geleden
Bijna zestig aanhoudingen na confrontatie met Ajax-fans in Split

SPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.

6 uur geleden
Roma verliest ondanks doelpunten De Roon en Malen van Real Madrid

ROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.

16 uur geleden
Verliezend trainer Fàbregas: Feyenoord was gewoon veel beter

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.

18 uur geleden
Venezia al vierde club in Serie A die van trainer wisselt

VENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.

18 uur geleden
Hadj Moussa helpt Feyenoord na rust aan zege op Como

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).

18 uur geleden
Liverpool boekt ruime zege bij LASK, Frimpong scoort

LINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.

19 uur geleden