ADO Den Haag strikt Jol als technisch adviseur
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft Martin Jol gestrikt als technisch adviseur. De 63-jarige Jol was in het verleden als speler en trainer werkzaam voor de club uit zijn geboortestad. Eerder op de dag maakte ADO al bekend dat de Engelsman Alan Pardew het seizoen afmaakt als hoofdtrainer.
"Martin is een van de meest vooraanstaande Nederlandse trainers. En ook nog eens een Haags voetbalmonument. Het is fantastisch dat hij er, samen met Alan Pardew en de rest van de staf, alles aan wil doen om ADO Den Haag uit deze benarde positie te halen", aldus algemeen directeur Mohammed Hamdi. "Samen hebben ze meer dan vijfhonderd wedstrijden aan ervaring als manager-coach in de Premier League, de sterkste competitie ter wereld. Martin kan, mede daardoor, de overgang van het Engelse naar het Nederlandse voetbal versoepelen voor Alan."
"Hamdi heeft me gevraagd om te helpen en daar sta ik uiteraard positief tegenover", zei Jol. "Gezien de huidige situatie is het voor mij echt onmogelijk om dat niet te doen. ADO Den Haag kan nu alle steun gebruiken van iedereen die de club een warm hart toedraagt. Daarom ga ik in de komende tijd ook proberen een nog veel bredere basis te vinden van mensen die ADO Den Haag verder willen ondersteunen."
Carrière Jol
Jol was al een paar jaar niet meer werkzaam in de voetbalwereld. Zijn laatste werkgever was de Egyptische club Al-Ahly. Daarvoor was hij trainer bij onder meer Tottenham Hotspur, HSV, Ajax en Fulham.
ADO staat op de 17e plaats in de eredivisie. Trainer Fons Groenendijk stapte begin deze maand op en twee weken later vertrokken ook manager voetbalzaken Jeffrey van As en adviseur Kees Jansma.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft dinsdag 1 punt overgehouden aan het restant van de zaterdagavond gestaakte wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, waaraan de ploeg met een 3-1-achterstand begon. FC Utrecht wist in een vrijwel leeg Galgenwaard twee keer te scoren tegen de bezoekers uit Deventer. FC Utrecht heeft 2 punten uit vijf duels. Go Ahead heeft 8 punten.
9 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal hoopt dat de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Feyenoord de eerste hindernis is op weg naar het grote doel: de eindzege van de Champions League. "Ik heb dit toernooi nog nooit gewonnen", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van woensdag met de club uit Rotterdam. "Dit is zo'n speciaal toernooi. Dit seizoen moet het ons lukken met aanwinsten als Anthony Gordon, Rodri, Karim Adeyemi en João Cancelo."
31 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick hoopt dat Frenkie de Jong zo snel mogelijk weer aansluit bij zijn selectie van FC Barcelona. "Hij is een geweldige speler van hoog niveau die goed herstelt van zijn blessure en volgens plan werkt. Ik hoop dat hij snel weer inzetbaar is, misschien na de interlandperiode. Dan moeten we kijken hoe het met hem gaat."
54 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft met Turkish Airlines vanaf seizoen 2027/2028 een nieuwe shirtsponsor. De club heeft geen bedrag voor de deal bekendgemaakt, maar volgens de BBC gaat het om 300 miljoen pond (350 miljoen euro) over een periode van vijf jaar.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aanklager betaald voetbal is informatie aan het verzamelen om een vooronderzoek te beginnen naar de ongeregeldheden bij FC Utrecht - Go Ahead Eagles van zaterdagavond. Het competitieduel werd twee keer onderbroken en daarna definitief gestaakt wegens het gooien van vuurwerk en bekers op het veld door de aanhang van de thuisclub. Het restant van 26 minuten wordt dinsdag uitgespeeld.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft een nieuwe klacht tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingediend bij de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De klachten staan allemaal in verband met de relatie van Infantino met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Duitse persbureau dpa na eerdere berichten van het Duitse Sportschau en de Franse krant L'Équipe.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.
18 uur geleden