ADO Den Haag speelt gelijk tegen Heracles Almelo (0-0)
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is een puntje rijker in de strijd tegen degradatie uit de eredivisie. Het elftal van de Britse trainer Alan Pardew speelde voor eigen publiek gelijk tegen Heracles Almelo: 0-0.
ADO blijft de nummer voorlaatst van de ranglijst. Later op zaterdag zal blijken of de club is ingelopen op PEC Zwolle. Die ploeg staat zestiende, een positie die aan het einde van het seizoen een ticket voor de play-offs voor promotie en degradatie oplevert. De nummers zeventien en achttien van de eindklassering degraderen rechtstreeks.
ADO had tegen Heracles een overwinning nodig om aansluiting te vinden met een aantal concurrenten. De club komt de laatste maanden echter zelden tot een zege. ADO won slechts een van de laatste 14 competitiewedstrijden.
Heracles kreeg in het eerste uur de beste mogelijkheden. Topscorer Cyriel Dessers schoot rakelings naast. Delano Burgzorg stuitte op doelman Luuk Koopmans en Alexander Merkel stond in kansrijke positie toen hij de bal miste. ADO ging pas beter spelen nadat Crysencio Summerville was ingevallen. Omar Bogle en Lex Immers waren dicht bij de openingstreffer. Maar Janis Blaswich, de goed spelende doelman van Heracles, redde een punt voor zijn ploeg.
ADO eindigde de wedstrijd met tien man. Shaquille Pinas kreeg in blessuretijd een tweede gele kaart.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
10 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
12 uur geleden