ADO Den Haag schiet niet veel op met punt tegen Sparta
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft een punt overgehouden aan het duel met Sparta Rotterdam. De ploeg van trainer Ruud Brood speelde in eigen stadion met 1-1 gelijk.
ADO schiet met het punt niet veel op in de strijd tegen degradatie. De ploeg uit Den Haag staat op de zeventiende plek in de Eredivisie met 12 punten. Willem II passeerde ADO door een zege op hekkensluiter FC Emmen (2-0) en heeft 1 punt meer.
De Hagenaars hadden tegen Sparta wat recht te zetten na de 6-0-nederlaag eerder dit seizoen in Rotterdam. In de eerste helft creëerden beide ploegen weinig kansen. De bezoekers waren gevaarlijk met schoten van Mario Engels en Abdou Harroui. Vlak voor rust bracht Sparta-doelman Maduka Okoye bij een hoekschop redding op een kopbal van Michiel Kramer. Uit de daaropvolgende corner kopte Tomislav Gomelt de 1-0 binnen, zijn eerste doelpunt voor ADO.
In de tweede helft wisselde coach Henk Fraser al snel vier keer en werd Sparta sterker. De nieuwe ADO-doelman Martin Fraisl bracht redding op een schot van Engels. Hij was echter kansloos op een kopbal van de net ingevallen Reda Kharchouch. Harroui was nog dicht bij de 2-1 voor Sparta, maar zijn schot ging op de lat. Okoye redde in blessuretijd op een schot van invaller Shaquille Pinas.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
2 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
5 uur geleden