ADO Den Haag schiet niet veel op met punt tegen Sparta
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft een punt overgehouden aan het duel met Sparta Rotterdam. De ploeg van trainer Ruud Brood speelde in eigen stadion met 1-1 gelijk.
ADO schiet met het punt niet veel op in de strijd tegen degradatie. De ploeg uit Den Haag staat op de zeventiende plek in de Eredivisie met 12 punten. Willem II passeerde ADO door een zege op hekkensluiter FC Emmen (2-0) en heeft 1 punt meer.
De Hagenaars hadden tegen Sparta wat recht te zetten na de 6-0-nederlaag eerder dit seizoen in Rotterdam. In de eerste helft creƫerden beide ploegen weinig kansen. De bezoekers waren gevaarlijk met schoten van Mario Engels en Abdou Harroui. Vlak voor rust bracht Sparta-doelman Maduka Okoye bij een hoekschop redding op een kopbal van Michiel Kramer. Uit de daaropvolgende corner kopte Tomislav Gomelt de 1-0 binnen, zijn eerste doelpunt voor ADO.
In de tweede helft wisselde coach Henk Fraser al snel vier keer en werd Sparta sterker. De nieuwe ADO-doelman Martin Fraisl bracht redding op een schot van Engels. Hij was echter kansloos op een kopbal van de net ingevallen Reda Kharchouch. Harroui was nog dicht bij de 2-1 voor Sparta, maar zijn schot ging op de lat. Okoye redde in blessuretijd op een schot van invaller Shaquille Pinas.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
10 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
12 uur geleden