Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag schaamt zich en wil relschoppers 'zwaar straffen'

ADO Den Haag schaamt zich en wil relschoppers 'zwaar straffen'

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag wil de supporters die zich zondag misdroegen na de verloren promotiewedstrijd tegen Excelsior "zwaar bestraffen". Dat zegt de clubleiding in een verklaring, na een evaluatie van alle gebeurtenissen van zondagavond in en om het stadion. "We willen niet op de maatregelen vooruitlopen, maar langdurige stadionverboden zullen deel uitmaken van de maatregelen."

Aanhangers van ADO kwamen na de penaltyserie, die werd gewonnen door Excelsior, het veld op. Ze gooiden onder meer vuurwerk in het vak met de supporters van Excelsior. De spelers vluchtten richting de kleedkamer. Nadat de mobiele eenheid had ingegrepen, ging het ook buiten het stadion mis. Op verschillende plekken zochten relschoppers de confrontatie met de ME. Zeker vier agenten en diverse omstanders raakten gewond. De politie hield meerdere relschoppers aan.

"Wat een hoogtepunt moest worden, mondde uit in een dubbele teleurstelling. Niet alleen op het veld, maar vooral ook daarbuiten", aldus de clubleiding, die op basis van camerabeelden de daders hoopt te kunnen achterhalen. "Namens ADO Den Haag schamen we ons diep voor wat er heeft plaatsgevonden."

Imagoschade

De return in de finale van de play-offs om promotie naar de Eredivisie moest al na een half uur tijdelijk worden stilgelegd, nadat fans van de thuisclub vuurwerk op het veld hadden gegooid. ADO Den Haag verspeelde in de reguliere speeltijd een voorsprong van 3-0, waardoor een verlenging nodig was. Die kon pas een kwartier later beginnen dan de bedoeling was, omdat veel supporters van de thuisploeg vlak langs de zijlijn stonden. Scheidsrechter Danny Makkelie wilde pas aan de verlenging beginnen als iedereen weer op de tribune zat. Tijdens het extra half uur en de strafschoppenserie bleef het onrustig rond het veld.

"De club wordt (wederom) zwaar in diskrediet gebracht door een grote groep raddraaiers die zich niet kunnen gedragen. Namens ADO Den Haag bieden wij de supporters die zich niet veilig gevoeld hebben in en om het stadion, en met name de supporters, spelers en staf van Excelsior, onze welgemeende excuses aan. Het is te gênant voor woorden", aldus de clubleiding. "Naast de financiële schade en mogelijke boetes weegt de imagoschade voor de club op dit moment ook heel zwaar. Door dit soort incidenten komt de club er slecht op te staan."

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

44 minuten geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

4 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

4 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

5 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

6 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

6 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

7 uur geleden