ADO Den Haag pakt punt zonder Groenendijk
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in het eerste duel zonder trainer Alfons Groenendijk, die maandag op eigen initiatief opstapte, een punt gepakt. De thuiswedstrijd tegen FC Twente eindigde in 0-0. Het povere duel verdiende geen winnaar. Voor interim-trainer Dirk Heesen was het in de strijd om behoud in de eredivisie niettemin een lichtpuntje.
In de eerste helft regeerden de angst en de machteloosheid. Beide ploegen bouwden te veel zekerheden in het spel in, waardoor er nauwelijks kansen ontstonden. Na de pauze zat er meer leven in het duel, dat bij vlagen nogal onvriendelijk verliep.
Aitor miste namens FC Twente de eerste grote kans. De Spaanse vleugelspits stuitte in de 49e minuut op doelman Luuk Koopmans.
ADO was slechts sporadisch gevaarlijk. De thuisclub trachtte over de vleugels openingen te forceren, maar door onzuiverheid in de eindpass kwam doelman Joël Drommel niet in grote problemen. De Haagse invaller Michiel Kramer leek in de 87e minuut alsnog de ban te breken met een doelgericht schot, dat door ploeggenoot Danny Bakker onfortuinlijk werd geblokkeerd.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
8 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden