Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag pakt periodetitel en klimt naar tweede plaats

ADO Den Haag pakt periodetitel en klimt naar tweede plaats

EMMEN (ANP) - ADO Den Haag heeft dankzij een 1-0-zege bij FC Emmen de derde periodetitel veroverd. De ploeg van trainer Darije Kalezic had aan gelijkspel al genoeg gehad, maar nam dankzij de overwinning de tweede plaats van de Keuken Kampioen Divisie over van FC Dordrecht. Die ploeg ging keihard (5-0) onderuit bij Telstar.

Koploper FC Volendam won bij TOP Oss met 2-0 en voert de ranglijst aan met 6 punten voorsprong op ADO Den Haag. Dordrecht heeft nu een achterstand van 8 punten.

ADO boekte bij Emmen de zevende overwinning op rij. Dat dankte het aan Evan Rottier die al in de 14e minuut de score opende.

FC Volendam, dat na een mindere periode alweer drie duels op rij had gewonnen, kwam in de derde minuut op voorsprong. Mawouna Amevor kopte raak. Pas in de 82e minuut stelde Henk Veerman de zege veilig.

Helmond Sport won de eerste wedstrijd in het gloednieuwe GS Staalwerken Stadion met 4-0 van MVV. Anthony van den Hurk mag zich de eerste doelpuntenmaker noemen in het nieuwe onderkomen. De harde kern miste dat doelpunt. Uit protest tegen de hoge ticketprijzen bleven de fanatiekste fans het eerste kwartier buiten het stadion.

Meer uit Voetbal

Infantino grapt: misschien WK uitbreiden voor Italië

ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.

1 uur geleden
Bij Feyenoord mislukte Larin bezorgt Canada eerste punt op WK

TORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).

4 uur geleden
Brazilië zonder Neymar in eerste WK-wedstrijd tegen Marokko

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.

4 uur geleden
Gastland Canada opent WK met gelijkspel tegen Bosnië

TORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.

5 uur geleden
Trump wenst Amerikaanse voetballers telefonisch succes

LOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.

5 uur geleden
FC Volendam stelt Van de Looi aan als hoofdtrainer

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.

6 uur geleden
Canada weigert visum Partey: Ghanees mist eerste WK-wedstrijd

TORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.

7 uur geleden