ADO Den Haag laat kans op koppositie liggen
AMSTERDAM (ANP) - ADO Den Haag is er niet in geslaagd om de koppositie in de Keuken Kampioen Divisie te veroveren. De ploeg van trainer Darije Kalezic bleef bij Jong Ajax steken op een doelpuntloos gelijkspel (0-0).
ADO, dat de laatste drie wedstrijden op rij won en daarin acht treffers maakte, had in Amsterdam moeten winnen om koploper Roda JC en Willem II te passeren. De nummers 1 en 2 van de ranglijst hebben 23 punten, 1 punt meer dan ADO. Jong Ajax staat op de twintigste en laatste plaats met 6 punten.
De wedstrijd tussen FC Groningen en FC Emmen, vorig jaar nog een duel in de Eredivisie, eindigde eveneens zonder treffers: 0-0. Voor Groningen, de nummer 12 van de ranglijst, betekende dat het eerste punt na drie nederlagen op rij. FC Emmen staat op de vijfde plaats.
De Graafschap
FC Eindhoven won in een spectaculaire wedstrijd de derby bij Jong PSV: 3-4. Jesper Uneken maakte een hattrick namens de thuisploeg, maar Tibo Persyn, Sven Simons en Ozan Kökcü draaiden een 3-1-achterstand om in een zege.
Helmond Sport en FC Dordrecht speelden met 1-1 gelijk, TOP Oss was met 2-0 te sterk voor Jong FC Utrecht en Jong AZ won met 3-0 van De Graafschap.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
11 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden