Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag komt in Amerikaanse handen

ADO Den Haag komt in Amerikaanse handen

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft een nieuwe eigenaar. Een woordvoerder van ADO wil dat nog niet bevestigen, maar de Haagse wethouders Anne Mulder (Financiën) en Hilbert Bredemeijer (Sport) laten via Twitter weten dat de club is overgenomen. Volgens het AD gaat het om de Amerikaanse investeringsmaatschappij Bolt Football Holdings, dat ADO overneemt van het Chinese bedrijf United Vansen.

"Goed nieuws voor alle voetballiefhebbers in Den Haag en omstreken", schrijft Mulder. "Als wethouder Financiën en Vastgoed, waaronder het stadion, ben ik blij dat we de club financieel hebben kunnen helpen en dat de overname rond is. Dat is goed voor ADO Den Haag en voor alle supporters."

Bredemeijer zegt "als supporter en sportwethouder" heel blij te zijn met de overname. "Eerste stap was begroting op orde voor dit seizoen. Met hulp van de gemeente lukte dat vorige maand. Dit is de tweede stap. De derde en vierde stap: de bedrijfsvoering en begroting moeten op orde en Haagse supporters moeten belangrijke rol krijgen. Nu samen bouwen aan de toekomst van onze trots ADO Den Haag!"

Roerige periode

ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie. Dankzij steun van de gemeente Den Haag wist de financieel noodlijdende club onlangs de begroting voor dit seizoen rond te krijgen en zo te voorkomen dat de proflicentie zou worden ingetrokken.

Met de overname komt voor ADO een einde aan een roerige periode in Chinese handen. United Vansen nam de club in 2015 officieel over. De overname verliep moeizaam, omdat het maanden duurde voordat de Chinezen de beloofde 8 miljoen euro overmaakten naar de vorige eigenaar Mark van der Kallen. Ook daarna was er vaak gedoe over geld en uitgestelde betalingen. Het leidde twee keer tot een kort geding, de laatste in april van dit jaar. De rechtbank in Den Haag oordeelde toen dat United Vansen 2 miljoen euro moest overmaken aan ADO.

Het Chinese bedrijf was op dat moment al druk bezig om een koper te vinden voor de club. United Vansen onderhandelde onder meer met World Soccer Holdings, investeringsmaatschappij Cosinus Group Capital Partners en een groep rond clubicoon Martin Jol en vastgoedondernemer Jeroen Lentze. De club zelf sprak met miljonair Ad Nederlof. Uiteindelijk lijkt ADO nu in handen te komen van Bolt Football Holdings. Die investeringsmaatschappij werd vorig jaar al voor 97,48 procent eigenaar van de Belgische voetbalclub Waasland-Beveren, dat net als ADO degradeerde uit de hoogste afdeling.

Meer uit Voetbal

Arsenal redt punt bij Bayern München na late goal Rice

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.

42 minuten geleden
Nipte nederlaag Feyenoord bij Real Betis in Champions League

SEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.

45 minuten geleden
Ruime nederlaag ManUnited tegen Como bij rentree De Ligt

COMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.

2 uur geleden
Klacht Barcelona bij UEFA over PSG-spandoek 'Parijse slachtpartij'

PARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Websites voetbalbond KNVB uit voorzorg offline gehaald

ZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.

9 uur geleden
PSG-aanvaller Kvaratskhelia maanden eruit met kruisbandblessure

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).

12 uur geleden
FIFA na correctie The Times: opnieuw ondermijning gezag Infantino

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.

12 uur geleden