ADO Den Haag komt in Amerikaanse handen
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft een nieuwe eigenaar. Een woordvoerder van ADO wil dat nog niet bevestigen, maar de Haagse wethouders Anne Mulder (Financiën) en Hilbert Bredemeijer (Sport) laten via Twitter weten dat de club is overgenomen. Volgens het AD gaat het om de Amerikaanse investeringsmaatschappij Bolt Football Holdings, dat ADO overneemt van het Chinese bedrijf United Vansen.
"Goed nieuws voor alle voetballiefhebbers in Den Haag en omstreken", schrijft Mulder. "Als wethouder Financiën en Vastgoed, waaronder het stadion, ben ik blij dat we de club financieel hebben kunnen helpen en dat de overname rond is. Dat is goed voor ADO Den Haag en voor alle supporters."
Bredemeijer zegt "als supporter en sportwethouder" heel blij te zijn met de overname. "Eerste stap was begroting op orde voor dit seizoen. Met hulp van de gemeente lukte dat vorige maand. Dit is de tweede stap. De derde en vierde stap: de bedrijfsvoering en begroting moeten op orde en Haagse supporters moeten belangrijke rol krijgen. Nu samen bouwen aan de toekomst van onze trots ADO Den Haag!"
Roerige periode
ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie. Dankzij steun van de gemeente Den Haag wist de financieel noodlijdende club onlangs de begroting voor dit seizoen rond te krijgen en zo te voorkomen dat de proflicentie zou worden ingetrokken.
Met de overname komt voor ADO een einde aan een roerige periode in Chinese handen. United Vansen nam de club in 2015 officieel over. De overname verliep moeizaam, omdat het maanden duurde voordat de Chinezen de beloofde 8 miljoen euro overmaakten naar de vorige eigenaar Mark van der Kallen. Ook daarna was er vaak gedoe over geld en uitgestelde betalingen. Het leidde twee keer tot een kort geding, de laatste in april van dit jaar. De rechtbank in Den Haag oordeelde toen dat United Vansen 2 miljoen euro moest overmaken aan ADO.
Het Chinese bedrijf was op dat moment al druk bezig om een koper te vinden voor de club. United Vansen onderhandelde onder meer met World Soccer Holdings, investeringsmaatschappij Cosinus Group Capital Partners en een groep rond clubicoon Martin Jol en vastgoedondernemer Jeroen Lentze. De club zelf sprak met miljonair Ad Nederlof. Uiteindelijk lijkt ADO nu in handen te komen van Bolt Football Holdings. Die investeringsmaatschappij werd vorig jaar al voor 97,48 procent eigenaar van de Belgische voetbalclub Waasland-Beveren, dat net als ADO degradeerde uit de hoogste afdeling.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
58 minuten geledenDOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
18 uur geleden