ADO Den Haag komt in Amerikaanse handen
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft een nieuwe eigenaar. Een woordvoerder van ADO wil dat nog niet bevestigen, maar de Haagse wethouders Anne Mulder (Financiën) en Hilbert Bredemeijer (Sport) laten via Twitter weten dat de club is overgenomen. Volgens het AD gaat het om de Amerikaanse investeringsmaatschappij Bolt Football Holdings, dat ADO overneemt van het Chinese bedrijf United Vansen.
"Goed nieuws voor alle voetballiefhebbers in Den Haag en omstreken", schrijft Mulder. "Als wethouder Financiën en Vastgoed, waaronder het stadion, ben ik blij dat we de club financieel hebben kunnen helpen en dat de overname rond is. Dat is goed voor ADO Den Haag en voor alle supporters."
Bredemeijer zegt "als supporter en sportwethouder" heel blij te zijn met de overname. "Eerste stap was begroting op orde voor dit seizoen. Met hulp van de gemeente lukte dat vorige maand. Dit is de tweede stap. De derde en vierde stap: de bedrijfsvoering en begroting moeten op orde en Haagse supporters moeten belangrijke rol krijgen. Nu samen bouwen aan de toekomst van onze trots ADO Den Haag!"
Roerige periode
ADO degradeerde afgelopen seizoen uit de Eredivisie. Dankzij steun van de gemeente Den Haag wist de financieel noodlijdende club onlangs de begroting voor dit seizoen rond te krijgen en zo te voorkomen dat de proflicentie zou worden ingetrokken.
Met de overname komt voor ADO een einde aan een roerige periode in Chinese handen. United Vansen nam de club in 2015 officieel over. De overname verliep moeizaam, omdat het maanden duurde voordat de Chinezen de beloofde 8 miljoen euro overmaakten naar de vorige eigenaar Mark van der Kallen. Ook daarna was er vaak gedoe over geld en uitgestelde betalingen. Het leidde twee keer tot een kort geding, de laatste in april van dit jaar. De rechtbank in Den Haag oordeelde toen dat United Vansen 2 miljoen euro moest overmaken aan ADO.
Het Chinese bedrijf was op dat moment al druk bezig om een koper te vinden voor de club. United Vansen onderhandelde onder meer met World Soccer Holdings, investeringsmaatschappij Cosinus Group Capital Partners en een groep rond clubicoon Martin Jol en vastgoedondernemer Jeroen Lentze. De club zelf sprak met miljonair Ad Nederlof. Uiteindelijk lijkt ADO nu in handen te komen van Bolt Football Holdings. Die investeringsmaatschappij werd vorig jaar al voor 97,48 procent eigenaar van de Belgische voetbalclub Waasland-Beveren, dat net als ADO degradeerde uit de hoogste afdeling.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
17 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
48 minuten geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
4 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
5 uur geleden