Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag en VVV-Venlo degraderen uit de Eredivisie

ADO Den Haag en VVV-Venlo degraderen uit de Eredivisie

DEN HAAG/AMSTERDAM (ANP) - ADO Den Haag en VVV-Venlo zijn gedegradeerd uit de Eredivisie. ADO verloor op de laatste speelronde in eigen stadion met 4-1 van Willem II. VVV moest in de Johan Cruijff ArenA met 3-1 buigen voor landskampioen Ajax.

Degradatie werd daardoor onafwendbaar voor beide clubs. ADO, dat in 2007 ook degradeerde maar een jaar later al weer terugkeerde op het hoogste niveau, staat onderaan de ranglijst met 22 punten. VVV heeft 1 punt meer. De Venlose club degradeerde in 2013 voor het laatst uit de Eredivisie. VVV moet nu na vier jaar in de hoogste afdeling terug naar de Keuken Kampioen Divisie.

Zowel ADO als VVV ontsloeg dit seizoen met respectievelijk Aleksandar Rankovic en Hans de Koning de hoofdtrainer. Hun opvolgers Ruud Brood en Jos Luhukay slaagden er niet in degradatie te voorkomen.

FC Emmen versloeg sc Heerenveen met 3-1, maar staat door de zege van Willem II nog steeds op de zestiende plaats. De Tilburgers hebben 1 punt meer. De ploeg die als zestiende eindigt, moet volgende week de play-offs om promotie/degradatie in. RKC Waalwijk behield 3 punten voorsprong op FC Emmen door FC Twente met 2-1 te verslaan. Het doelsaldo van RKC is een stuk minder slecht dan dat van Emmen en Willem II. FC Emmen speelt zondag op de laatste speelronde uit tegen VVV, Willem II ontvangt Fortuna Sittard en RKC neemt het in De Kuip op tegen Feyenoord.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

11 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

14 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

14 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

16 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

16 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

16 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

18 uur geleden