ADO Den Haag en VVV-Venlo degraderen uit de Eredivisie
DEN HAAG/AMSTERDAM (ANP) - ADO Den Haag en VVV-Venlo zijn gedegradeerd uit de Eredivisie. ADO verloor op de laatste speelronde in eigen stadion met 4-1 van Willem II. VVV moest in de Johan Cruijff ArenA met 3-1 buigen voor landskampioen Ajax.
Degradatie werd daardoor onafwendbaar voor beide clubs. ADO, dat in 2007 ook degradeerde maar een jaar later al weer terugkeerde op het hoogste niveau, staat onderaan de ranglijst met 22 punten. VVV heeft 1 punt meer. De Venlose club degradeerde in 2013 voor het laatst uit de Eredivisie. VVV moet nu na vier jaar in de hoogste afdeling terug naar de Keuken Kampioen Divisie.
Zowel ADO als VVV ontsloeg dit seizoen met respectievelijk Aleksandar Rankovic en Hans de Koning de hoofdtrainer. Hun opvolgers Ruud Brood en Jos Luhukay slaagden er niet in degradatie te voorkomen.
FC Emmen versloeg sc Heerenveen met 3-1, maar staat door de zege van Willem II nog steeds op de zestiende plaats. De Tilburgers hebben 1 punt meer. De ploeg die als zestiende eindigt, moet volgende week de play-offs om promotie/degradatie in. RKC Waalwijk behield 3 punten voorsprong op FC Emmen door FC Twente met 2-1 te verslaan. Het doelsaldo van RKC is een stuk minder slecht dan dat van Emmen en Willem II. FC Emmen speelt zondag op de laatste speelronde uit tegen VVV, Willem II ontvangt Fortuna Sittard en RKC neemt het in De Kuip op tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
46 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
53 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
7 uur geleden