ADO Den Haag en VVV-Venlo degraderen uit de Eredivisie
DEN HAAG/AMSTERDAM (ANP) - ADO Den Haag en VVV-Venlo zijn gedegradeerd uit de Eredivisie. ADO verloor op de laatste speelronde in eigen stadion met 4-1 van Willem II. VVV moest in de Johan Cruijff ArenA met 3-1 buigen voor landskampioen Ajax.
Degradatie werd daardoor onafwendbaar voor beide clubs. ADO, dat in 2007 ook degradeerde maar een jaar later al weer terugkeerde op het hoogste niveau, staat onderaan de ranglijst met 22 punten. VVV heeft 1 punt meer. De Venlose club degradeerde in 2013 voor het laatst uit de Eredivisie. VVV moet nu na vier jaar in de hoogste afdeling terug naar de Keuken Kampioen Divisie.
Zowel ADO als VVV ontsloeg dit seizoen met respectievelijk Aleksandar Rankovic en Hans de Koning de hoofdtrainer. Hun opvolgers Ruud Brood en Jos Luhukay slaagden er niet in degradatie te voorkomen.
FC Emmen versloeg sc Heerenveen met 3-1, maar staat door de zege van Willem II nog steeds op de zestiende plaats. De Tilburgers hebben 1 punt meer. De ploeg die als zestiende eindigt, moet volgende week de play-offs om promotie/degradatie in. RKC Waalwijk behield 3 punten voorsprong op FC Emmen door FC Twente met 2-1 te verslaan. Het doelsaldo van RKC is een stuk minder slecht dan dat van Emmen en Willem II. FC Emmen speelt zondag op de laatste speelronde uit tegen VVV, Willem II ontvangt Fortuna Sittard en RKC neemt het in De Kuip op tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
4 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
6 uur geleden