ADO Den Haag en Sparta ruilen voetballers Meijers en Faye
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag en Sparta Rotterdam hebben de voetballers Aaron Meijers en Lassana Faye 'geruild'. Meijers vertrekt voor dit seizoen op huurbasis naar Sparta en Faye bewandelt, eveneens op huurbasis, de omgekeerde weg.
Meijers speelde 250 officiële wedstrijden voor ADO Den Haag. "Aaron is een speler die acht seizoenen lang veel betekend heeft voor ADO Den Haag. Hij heeft zichzelf jarenlang bewezen als één van de betere linkervleugelverdedigers van de eredivisie, maar voor in ieder geval dit seizoen kiezen we in de persoon van Lassana voor een ander type", zei Martin Jol, hoofd van het technisch hart van de Haagse club.
"Lassana is een jonge linksback, die onze trainer goed kent, omdat hij al drie jaar met hem heeft gewerkt. Hij is een fysiek sterke speler, die bij ons de kans krijgt om zich verder te ontwikkelen", aldus Jol.
Strijd leveren
"Ik wil dit seizoen vlammen", zegt Faye over zijn overgang naar Den Haag. "Ik ken de trainer al goed, omdat ik bij zowel Sparta als Vitesse met hem heb gewerkt. Ik denk dat ik bij ADO Den Haag pas. Ik hou van strijd leveren, honderd procent geven en flair. Ik wil eraan bijdragen dat deze club terugkomt op het niveau waar het thuishoort."
Meijers sluit een lange periode bij ADO Den Haag voorlopig af. De 32-jarige verdediger, die eerder speelde voor FC Volendam en RKC Waalwijk, was sinds de zomer van 2016 aanvoerder bij ADO. In 250 wedstrijden voor ADO scoorde hij zeven keer.
"Aaron stond al langer in onze belangstelling. Met ruim 400 wedstrijden in het betaalde voetbal in de benen, waarvan 300 in de eredivisie, voegen we ervaring toe aan onze selectie", zegt technisch directeur Henk van Stee van Sparta. "Daarnaast heeft hij zijn sporen al verdiend en kan hij zich bij ons richten op de posities van linksback en linkermiddenvelder, waardoor hij de concurrentie in de selectie vergroot."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
10 uur geleden