ADO Den Haag en Sparta ruilen voetballers Meijers en Faye
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag en Sparta Rotterdam hebben de voetballers Aaron Meijers en Lassana Faye 'geruild'. Meijers vertrekt voor dit seizoen op huurbasis naar Sparta en Faye bewandelt, eveneens op huurbasis, de omgekeerde weg.
Meijers speelde 250 officiële wedstrijden voor ADO Den Haag. "Aaron is een speler die acht seizoenen lang veel betekend heeft voor ADO Den Haag. Hij heeft zichzelf jarenlang bewezen als één van de betere linkervleugelverdedigers van de eredivisie, maar voor in ieder geval dit seizoen kiezen we in de persoon van Lassana voor een ander type", zei Martin Jol, hoofd van het technisch hart van de Haagse club.
"Lassana is een jonge linksback, die onze trainer goed kent, omdat hij al drie jaar met hem heeft gewerkt. Hij is een fysiek sterke speler, die bij ons de kans krijgt om zich verder te ontwikkelen", aldus Jol.
Strijd leveren
"Ik wil dit seizoen vlammen", zegt Faye over zijn overgang naar Den Haag. "Ik ken de trainer al goed, omdat ik bij zowel Sparta als Vitesse met hem heb gewerkt. Ik denk dat ik bij ADO Den Haag pas. Ik hou van strijd leveren, honderd procent geven en flair. Ik wil eraan bijdragen dat deze club terugkomt op het niveau waar het thuishoort."
Meijers sluit een lange periode bij ADO Den Haag voorlopig af. De 32-jarige verdediger, die eerder speelde voor FC Volendam en RKC Waalwijk, was sinds de zomer van 2016 aanvoerder bij ADO. In 250 wedstrijden voor ADO scoorde hij zeven keer.
"Aaron stond al langer in onze belangstelling. Met ruim 400 wedstrijden in het betaalde voetbal in de benen, waarvan 300 in de eredivisie, voegen we ervaring toe aan onze selectie", zegt technisch directeur Henk van Stee van Sparta. "Daarnaast heeft hij zijn sporen al verdiend en kan hij zich bij ons richten op de posities van linksback en linkermiddenvelder, waardoor hij de concurrentie in de selectie vergroot."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
3 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
8 uur geleden