ADO Den Haag en FC Emmen schieten weinig op met gelijkspel
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag wacht dit seizoen nog altijd op de eerste overwinning in een thuiswedstrijd. Het elftal van trainer Ruud Brood kwam zaterdag tegen hekkensluiter FC Emmen niet verder dan een gelijkspel: 0-0.
FC Emmen won dit seizoen nog helemaal geen wedstrijd. De club uit Drenthe wacht nu, van alle clubs in de hoogste afdelingen van de 55 UEFA-landen, het langst op zijn eerste zege in het huidige seizoen.
Michael de Leeuw was in een tegenvallende eerste helft het dichtst bij een doelpunt. De aanvoerder van FC Emmen raakte in de 24e minuut de paal. ADO werd kort voor rust via nieuwkomer Tomislav Gomelt gevaarlijk en ook Milan van Ewijk testte keeper Dennis Telgenkamp.
ADO had in de tweede helft meer de overhand. De paal bracht FC Emmen in de 50e minuut redding. Marko Vejinovic schoot halverwege de tweede helft de bal net over. Invaller Ricardo Kishna kreeg in blessuretijd de grootste kans en schoot de bal net naast.
FC Emmen is na achttien duels met 6 punten nog altijd achttiende en laatste. ADO staat nu zestiende met 11 punten. Nummer 17 Willem II heeft 10 punten. De twee onderste clubs degraderen rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
39 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
4 uur geleden