ADO Den Haag en FC Emmen schieten weinig op met gelijkspel
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag wacht dit seizoen nog altijd op de eerste overwinning in een thuiswedstrijd. Het elftal van trainer Ruud Brood kwam zaterdag tegen hekkensluiter FC Emmen niet verder dan een gelijkspel: 0-0.
FC Emmen won dit seizoen nog helemaal geen wedstrijd. De club uit Drenthe wacht nu, van alle clubs in de hoogste afdelingen van de 55 UEFA-landen, het langst op zijn eerste zege in het huidige seizoen.
Michael de Leeuw was in een tegenvallende eerste helft het dichtst bij een doelpunt. De aanvoerder van FC Emmen raakte in de 24e minuut de paal. ADO werd kort voor rust via nieuwkomer Tomislav Gomelt gevaarlijk en ook Milan van Ewijk testte keeper Dennis Telgenkamp.
ADO had in de tweede helft meer de overhand. De paal bracht FC Emmen in de 50e minuut redding. Marko Vejinovic schoot halverwege de tweede helft de bal net over. Invaller Ricardo Kishna kreeg in blessuretijd de grootste kans en schoot de bal net naast.
FC Emmen is na achttien duels met 6 punten nog altijd achttiende en laatste. ADO staat nu zestiende met 11 punten. Nummer 17 Willem II heeft 10 punten. De twee onderste clubs degraderen rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
8 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
14 uur geleden