ADO Den Haag: eerst evaluatie, dan verklaring
DEN HAAG (ANP) - De clubleiding van ADO Den Haag gaat maandagochtend een evaluatie maken van de thuiswedstrijd een dag eerder tegen Excelsior. Daarna volgt een "duidelijk statement", aldus een woordvoerder van de voetbalclub. Na het verloren duel met Excelsior om promotie naar de Eredivisie liep het in en om het stadion van ADO uit de hand.
Excelsior won na strafschoppen met 8-7 van de thuisclub, nadat de wedstrijd na verlenging in 4-4 was geëindigd. ADO gaf in de reguliere speeltijd een voorsprong van 3-0 weg. De beslissing viel toen de Rotterdamse doelman Stijn van Gassel de penalty van Jamal Amofa stopte. De spelers van Excelsior renden aanvankelijk naar de hoek van het veld om samen met de supporters in het uitvak feest te vieren, maar ze werden direct door beveiligers richting de kleedkamers gemaand. Tientallen aanhangers van ADO kwamen op hetzelfde moment namelijk het veld op. Ze gooiden onder meer vuurwerk en stenen richting de fans van Excelsior. De Mobiele Eenheid (ME) greep in om de orde te herstellen, maar daarna gingen de rellen buiten het stadion verder.
Scheidsrechter Danny Makkelie had de wedstrijd al na een half uur even stil moeten leggen nadat toeschouwers onder meer vuurwerk op het veld hadden gegooid. De verlenging kon pas een kwartier later beginnen dan de bedoeling was, omdat veel supporters van de thuisploeg vlak langs de zijlijn stonden. Makkelie wilde pas aan de verlenging beginnen als iedereen weer op de tribune zat. Tijdens het extra half uur en de strafschoppenserie bleef het onrustig rond het veld.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
18 uur geleden