Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag: eerst evaluatie, dan verklaring

ADO Den Haag: eerst evaluatie, dan verklaring

DEN HAAG (ANP) - De clubleiding van ADO Den Haag gaat maandagochtend een evaluatie maken van de thuiswedstrijd een dag eerder tegen Excelsior. Daarna volgt een "duidelijk statement", aldus een woordvoerder van de voetbalclub. Na het verloren duel met Excelsior om promotie naar de Eredivisie liep het in en om het stadion van ADO uit de hand.

Excelsior won na strafschoppen met 8-7 van de thuisclub, nadat de wedstrijd na verlenging in 4-4 was geëindigd. ADO gaf in de reguliere speeltijd een voorsprong van 3-0 weg. De beslissing viel toen de Rotterdamse doelman Stijn van Gassel de penalty van Jamal Amofa stopte. De spelers van Excelsior renden aanvankelijk naar de hoek van het veld om samen met de supporters in het uitvak feest te vieren, maar ze werden direct door beveiligers richting de kleedkamers gemaand. Tientallen aanhangers van ADO kwamen op hetzelfde moment namelijk het veld op. Ze gooiden onder meer vuurwerk en stenen richting de fans van Excelsior. De Mobiele Eenheid (ME) greep in om de orde te herstellen, maar daarna gingen de rellen buiten het stadion verder.

Scheidsrechter Danny Makkelie had de wedstrijd al na een half uur even stil moeten leggen nadat toeschouwers onder meer vuurwerk op het veld hadden gegooid. De verlenging kon pas een kwartier later beginnen dan de bedoeling was, omdat veel supporters van de thuisploeg vlak langs de zijlijn stonden. Makkelie wilde pas aan de verlenging beginnen als iedereen weer op de tribune zat. Tijdens het extra half uur en de strafschoppenserie bleef het onrustig rond het veld.

Meer uit Voetbal

Míchel is alleen tevreden over eerste vijftig minuten van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."

2 uur geleden
Jubilerende Klaassen: eigenlijk was 3-1 niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."

2 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond blijft FIFA-voorzitter Infantino steunen

CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.

5 uur geleden
Ajax verslaat Shelbourne, maar laat veel kansen liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).

6 uur geleden
FC Twente zet grote stap naar play-offs Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.

6 uur geleden
Vinícius Júnior verlengt contract bij Real Madrid tot 2032

MADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.

7 uur geleden
Ook Engelse voetbalbond trekt steun herverkiezing Infantino in

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.

8 uur geleden