ADO Den Haag beperkt kaartverkoop na 'zoveelste voorval'
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat de kaartverkoop voor wedstrijden beperken als gevolg van aanhoudend wangedrag door de aanhang. Voor de volgende uitwedstrijd, op 12 september tegen Jong FC Utrecht, kunnen alleen seizoenkaarthouders een toegangsbewijs kopen. Bovendien geldt tot aan de winterstop een verplichte buscombi voor alle uitduels van ADO Den Haag, wat betekent dat fans met een kaartje gezamenlijk met een bus moeten reizen en niet op eigen gelegenheid kunnen gaan.
Afgelopen vrijdag ging het weer mis bij een wedstrijd van ADO. Het verloren duel in Tilburg met Willem II (1-0) moest na een half uur tijdelijk worden stilgelegd, omdat in het uitvak vuurwerk werd afgestoken. ADO spreekt van "het zoveelste voorval" en smeekt de fans zich te gedragen, omdat de club anders mogelijk zonder publiek moet gaan voetballen.
"Helaas blijkt het feit dat ADO Den Haag en haar supporters onder een vergrootglas liggen tot een enkeling nog altijd niet door te dringen", aldus de club uit de Keuken Kampioen Divisie, die inmiddels zegt te weten wie de dader is. "De club en de goedwillende supporters worden (wederom) in diskrediet gebracht door dit voorval. Het is gênant en onverteerbaar."
Diskrediet
ADO stelt de dader verantwoordelijk voor de financiële schade. "Om te voorkomen dat de volgende stap - het spelen van wedstrijden zonder supporters - de realiteit wordt, roepen wij iedereen op niet langer te accepteren dat onze club in diskrediet wordt gebracht. Het krediet is verbruikt bij alle betrokken instanties en een volgend voorval zal direct consequenties hebben voor het überhaupt bezoeken van wedstrijden."
Eind vorig jaar ging het helemaal mis na de verloren finale van de play-offs om promotie naar de Eredivisie tegen Excelsior. Toeschouwers betraden het veld in Den Haag en schoten vuurwerk het uitvak in. Buiten het stadion liep het ook uit de hand.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
12 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
13 uur geleden