ADO Den Haag beperkt kaartverkoop na 'zoveelste voorval'
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat de kaartverkoop voor wedstrijden beperken als gevolg van aanhoudend wangedrag door de aanhang. Voor de volgende uitwedstrijd, op 12 september tegen Jong FC Utrecht, kunnen alleen seizoenkaarthouders een toegangsbewijs kopen. Bovendien geldt tot aan de winterstop een verplichte buscombi voor alle uitduels van ADO Den Haag, wat betekent dat fans met een kaartje gezamenlijk met een bus moeten reizen en niet op eigen gelegenheid kunnen gaan.
Afgelopen vrijdag ging het weer mis bij een wedstrijd van ADO. Het verloren duel in Tilburg met Willem II (1-0) moest na een half uur tijdelijk worden stilgelegd, omdat in het uitvak vuurwerk werd afgestoken. ADO spreekt van "het zoveelste voorval" en smeekt de fans zich te gedragen, omdat de club anders mogelijk zonder publiek moet gaan voetballen.
"Helaas blijkt het feit dat ADO Den Haag en haar supporters onder een vergrootglas liggen tot een enkeling nog altijd niet door te dringen", aldus de club uit de Keuken Kampioen Divisie, die inmiddels zegt te weten wie de dader is. "De club en de goedwillende supporters worden (wederom) in diskrediet gebracht door dit voorval. Het is gênant en onverteerbaar."
Diskrediet
ADO stelt de dader verantwoordelijk voor de financiële schade. "Om te voorkomen dat de volgende stap - het spelen van wedstrijden zonder supporters - de realiteit wordt, roepen wij iedereen op niet langer te accepteren dat onze club in diskrediet wordt gebracht. Het krediet is verbruikt bij alle betrokken instanties en een volgend voorval zal direct consequenties hebben voor het überhaupt bezoeken van wedstrijden."
Eind vorig jaar ging het helemaal mis na de verloren finale van de play-offs om promotie naar de Eredivisie tegen Excelsior. Toeschouwers betraden het veld in Den Haag en schoten vuurwerk het uitvak in. Buiten het stadion liep het ook uit de hand.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
16 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
18 uur geleden