Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ADO Den Haag beperkt kaartverkoop na 'zoveelste voorval'

ADO Den Haag beperkt kaartverkoop na 'zoveelste voorval'

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat de kaartverkoop voor wedstrijden beperken als gevolg van aanhoudend wangedrag door de aanhang. Voor de volgende uitwedstrijd, op 12 september tegen Jong FC Utrecht, kunnen alleen seizoenkaarthouders een toegangsbewijs kopen. Bovendien geldt tot aan de winterstop een verplichte buscombi voor alle uitduels van ADO Den Haag, wat betekent dat fans met een kaartje gezamenlijk met een bus moeten reizen en niet op eigen gelegenheid kunnen gaan.

Afgelopen vrijdag ging het weer mis bij een wedstrijd van ADO. Het verloren duel in Tilburg met Willem II (1-0) moest na een half uur tijdelijk worden stilgelegd, omdat in het uitvak vuurwerk werd afgestoken. ADO spreekt van "het zoveelste voorval" en smeekt de fans zich te gedragen, omdat de club anders mogelijk zonder publiek moet gaan voetballen.

"Helaas blijkt het feit dat ADO Den Haag en haar supporters onder een vergrootglas liggen tot een enkeling nog altijd niet door te dringen", aldus de club uit de Keuken Kampioen Divisie, die inmiddels zegt te weten wie de dader is. "De club en de goedwillende supporters worden (wederom) in diskrediet gebracht door dit voorval. Het is gênant en onverteerbaar."

Diskrediet

ADO stelt de dader verantwoordelijk voor de financiële schade. "Om te voorkomen dat de volgende stap - het spelen van wedstrijden zonder supporters - de realiteit wordt, roepen wij iedereen op niet langer te accepteren dat onze club in diskrediet wordt gebracht. Het krediet is verbruikt bij alle betrokken instanties en een volgend voorval zal direct consequenties hebben voor het überhaupt bezoeken van wedstrijden."

Eind vorig jaar ging het helemaal mis na de verloren finale van de play-offs om promotie naar de Eredivisie tegen Excelsior. Toeschouwers betraden het veld in Den Haag en schoten vuurwerk het uitvak in. Buiten het stadion liep het ook uit de hand.

Meer uit Voetbal

Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

2 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

3 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

3 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

4 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

15 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

16 uur geleden