ADO Den Haag beperkt kaartverkoop na 'zoveelste voorval'
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag gaat de kaartverkoop voor wedstrijden beperken als gevolg van aanhoudend wangedrag door de aanhang. Voor de volgende uitwedstrijd, op 12 september tegen Jong FC Utrecht, kunnen alleen seizoenkaarthouders een toegangsbewijs kopen. Bovendien geldt tot aan de winterstop een verplichte buscombi voor alle uitduels van ADO Den Haag, wat betekent dat fans met een kaartje gezamenlijk met een bus moeten reizen en niet op eigen gelegenheid kunnen gaan.
Afgelopen vrijdag ging het weer mis bij een wedstrijd van ADO. Het verloren duel in Tilburg met Willem II (1-0) moest na een half uur tijdelijk worden stilgelegd, omdat in het uitvak vuurwerk werd afgestoken. ADO spreekt van "het zoveelste voorval" en smeekt de fans zich te gedragen, omdat de club anders mogelijk zonder publiek moet gaan voetballen.
"Helaas blijkt het feit dat ADO Den Haag en haar supporters onder een vergrootglas liggen tot een enkeling nog altijd niet door te dringen", aldus de club uit de Keuken Kampioen Divisie, die inmiddels zegt te weten wie de dader is. "De club en de goedwillende supporters worden (wederom) in diskrediet gebracht door dit voorval. Het is gênant en onverteerbaar."
Diskrediet
ADO stelt de dader verantwoordelijk voor de financiële schade. "Om te voorkomen dat de volgende stap - het spelen van wedstrijden zonder supporters - de realiteit wordt, roepen wij iedereen op niet langer te accepteren dat onze club in diskrediet wordt gebracht. Het krediet is verbruikt bij alle betrokken instanties en een volgend voorval zal direct consequenties hebben voor het überhaupt bezoeken van wedstrijden."
Eind vorig jaar ging het helemaal mis na de verloren finale van de play-offs om promotie naar de Eredivisie tegen Excelsior. Toeschouwers betraden het veld in Den Haag en schoten vuurwerk het uitvak in. Buiten het stadion liep het ook uit de hand.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
56 minuten geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden