Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas weet voor 350 miljoen euro aan Yeezy-schoenen te slijten

Adidas weet voor 350 miljoen euro aan Yeezy-schoenen te slijten

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het derde kwartaal van dit jaar 350 miljoen euro verdiend aan de verkoop van sportschoenen uit de Yeezy-collectie. Sinds de samenwerking met rapper Ye, die de collectie ontwierp, werd opgezegd, zit het Duitse concern met de producten opgescheept.

Adidas verbrak ruim een jaar geleden de samenwerking met West, na vermeende antisemitische uitspraken. In de loop van dit jaar zijn de schoenen en kleding uit de Yeezy-collectie geleidelijk weer in de onlineverkoop gebracht. Een deel van de opbrengst wordt volgens het bedrijf gedoneerd aan organisaties die zich inzetten voor de bestrijding van haat, discriminatie, racisme en antisemitisme.

Adidas vreesde dit jaar een verlies te lijden van meer dan 700 miljoen euro als de volledige Yeezy-voorraad zou moeten worden afgeschreven. Het concern gaat nu uit van een verlies van 100 miljoen euro. Dat zou het eerste verlies voor Adidas in zeker dertig jaar zijn.

Niet goed genoeg

De totale omzet steeg met 2 procent, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, vooral dankzij de verkoop van populaire, klassieke sneakers zoals de Samba en Gazelle. Adidas-topman Bjørn Gulden gaf toe dat de resultaten "niet goed genoeg" zijn.

De rest van dit jaar verkoopt Adidas geen Yeezy-schoenen meer, schrijft persbureau Reuters. Mogelijk verkoopt het concern de rest van de collectie volgend jaar weer, maar een beslissing hierover is volgens de topman nog niet gemaakt. Adidas bezit nog ongeveer voor 300 miljoen euro aan Yeezy-artikelen. Het concern heeft sinds het opnieuw verkopen van de collectie 40 procent van de producten verkocht.

Overgebleven producten

Analisten van de Amerikaanse bank Citi verwachten dat Adidas waarschijnlijk meer dan 950 miljoen euro extra omzet kan draaien als het concern volgend jaar alle overgebleven producten verkoopt.

Meer uit Financieel

Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

2 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

4 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

5 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

6 uur geleden
Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

13 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

14 uur geleden