Adidas weet voor 350 miljoen euro aan Yeezy-schoenen te slijten
HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het derde kwartaal van dit jaar 350 miljoen euro verdiend aan de verkoop van sportschoenen uit de Yeezy-collectie. Sinds de samenwerking met rapper Ye, die de collectie ontwierp, werd opgezegd, zit het Duitse concern met de producten opgescheept.
Adidas verbrak ruim een jaar geleden de samenwerking met West, na vermeende antisemitische uitspraken. In de loop van dit jaar zijn de schoenen en kleding uit de Yeezy-collectie geleidelijk weer in de onlineverkoop gebracht. Een deel van de opbrengst wordt volgens het bedrijf gedoneerd aan organisaties die zich inzetten voor de bestrijding van haat, discriminatie, racisme en antisemitisme.
Adidas vreesde dit jaar een verlies te lijden van meer dan 700 miljoen euro als de volledige Yeezy-voorraad zou moeten worden afgeschreven. Het concern gaat nu uit van een verlies van 100 miljoen euro. Dat zou het eerste verlies voor Adidas in zeker dertig jaar zijn.
Niet goed genoeg
De totale omzet steeg met 2 procent, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, vooral dankzij de verkoop van populaire, klassieke sneakers zoals de Samba en Gazelle. Adidas-topman Bjørn Gulden gaf toe dat de resultaten "niet goed genoeg" zijn.
De rest van dit jaar verkoopt Adidas geen Yeezy-schoenen meer, schrijft persbureau Reuters. Mogelijk verkoopt het concern de rest van de collectie volgend jaar weer, maar een beslissing hierover is volgens de topman nog niet gemaakt. Adidas bezit nog ongeveer voor 300 miljoen euro aan Yeezy-artikelen. Het concern heeft sinds het opnieuw verkopen van de collectie 40 procent van de producten verkocht.
Overgebleven producten
Analisten van de Amerikaanse bank Citi verwachten dat Adidas waarschijnlijk meer dan 950 miljoen euro extra omzet kan draaien als het concern volgend jaar alle overgebleven producten verkoopt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
18 uur geleden