Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas weet voor 350 miljoen euro aan Yeezy-schoenen te slijten

Adidas weet voor 350 miljoen euro aan Yeezy-schoenen te slijten

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het derde kwartaal van dit jaar 350 miljoen euro verdiend aan de verkoop van sportschoenen uit de Yeezy-collectie. Sinds de samenwerking met rapper Ye, die de collectie ontwierp, werd opgezegd, zit het Duitse concern met de producten opgescheept.

Adidas verbrak ruim een jaar geleden de samenwerking met West, na vermeende antisemitische uitspraken. In de loop van dit jaar zijn de schoenen en kleding uit de Yeezy-collectie geleidelijk weer in de onlineverkoop gebracht. Een deel van de opbrengst wordt volgens het bedrijf gedoneerd aan organisaties die zich inzetten voor de bestrijding van haat, discriminatie, racisme en antisemitisme.

Adidas vreesde dit jaar een verlies te lijden van meer dan 700 miljoen euro als de volledige Yeezy-voorraad zou moeten worden afgeschreven. Het concern gaat nu uit van een verlies van 100 miljoen euro. Dat zou het eerste verlies voor Adidas in zeker dertig jaar zijn.

Niet goed genoeg

De totale omzet steeg met 2 procent, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, vooral dankzij de verkoop van populaire, klassieke sneakers zoals de Samba en Gazelle. Adidas-topman Bjørn Gulden gaf toe dat de resultaten "niet goed genoeg" zijn.

De rest van dit jaar verkoopt Adidas geen Yeezy-schoenen meer, schrijft persbureau Reuters. Mogelijk verkoopt het concern de rest van de collectie volgend jaar weer, maar een beslissing hierover is volgens de topman nog niet gemaakt. Adidas bezit nog ongeveer voor 300 miljoen euro aan Yeezy-artikelen. Het concern heeft sinds het opnieuw verkopen van de collectie 40 procent van de producten verkocht.

Overgebleven producten

Analisten van de Amerikaanse bank Citi verwachten dat Adidas waarschijnlijk meer dan 950 miljoen euro extra omzet kan draaien als het concern volgend jaar alle overgebleven producten verkoopt.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

7 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

10 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

11 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

11 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

11 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

12 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

13 uur geleden