Adidas weet voor 350 miljoen euro aan Yeezy-schoenen te slijten
HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het derde kwartaal van dit jaar 350 miljoen euro verdiend aan de verkoop van sportschoenen uit de Yeezy-collectie. Sinds de samenwerking met rapper Ye, die de collectie ontwierp, werd opgezegd, zit het Duitse concern met de producten opgescheept.
Adidas verbrak ruim een jaar geleden de samenwerking met West, na vermeende antisemitische uitspraken. In de loop van dit jaar zijn de schoenen en kleding uit de Yeezy-collectie geleidelijk weer in de onlineverkoop gebracht. Een deel van de opbrengst wordt volgens het bedrijf gedoneerd aan organisaties die zich inzetten voor de bestrijding van haat, discriminatie, racisme en antisemitisme.
Adidas vreesde dit jaar een verlies te lijden van meer dan 700 miljoen euro als de volledige Yeezy-voorraad zou moeten worden afgeschreven. Het concern gaat nu uit van een verlies van 100 miljoen euro. Dat zou het eerste verlies voor Adidas in zeker dertig jaar zijn.
Niet goed genoeg
De totale omzet steeg met 2 procent, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, vooral dankzij de verkoop van populaire, klassieke sneakers zoals de Samba en Gazelle. Adidas-topman Bjørn Gulden gaf toe dat de resultaten "niet goed genoeg" zijn.
De rest van dit jaar verkoopt Adidas geen Yeezy-schoenen meer, schrijft persbureau Reuters. Mogelijk verkoopt het concern de rest van de collectie volgend jaar weer, maar een beslissing hierover is volgens de topman nog niet gemaakt. Adidas bezit nog ongeveer voor 300 miljoen euro aan Yeezy-artikelen. Het concern heeft sinds het opnieuw verkopen van de collectie 40 procent van de producten verkocht.
Overgebleven producten
Analisten van de Amerikaanse bank Citi verwachten dat Adidas waarschijnlijk meer dan 950 miljoen euro extra omzet kan draaien als het concern volgend jaar alle overgebleven producten verkoopt.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden