
Adidas vreest fors verlies door breuk met Kanye West
HERZOGENAURACH (ANP) - Adidas houdt rekening met een verlies als gevolg van de breuk met Kanye West dat kan oplopen tot honderden miljoenen euro's. Na een reeks antisemitische uitspraken van de rapper brak het Duitse sportartikelenmerk de samenwerking met West, die zichzelf tegenwoordig Ye noemt. Als de grote voorraad artikelen die Adidas met Ye's merk Yeezy maakte volledig onverkocht blijft, moet het concern de volledige waarde van 500 miljoen euro afschrijven.
De samenwerking die Adidas en de artiest in 2015 begonnen, gold jarenlang als een van de lucratiefste bundelingen van krachten in de sportmodebranche. Nu die ten einde is, verwacht Adidas in 2023 een jaaromzet die 1,2 miljard euro lager is dan het geval was geweest als de Yeezy-lijn nog wel door het merk verkocht zou worden.
Naast de afschrijving van een half miljard op de voorraden sneakers, shirts, trainingsbroeken en slippers van Ye en Adidas, houdt het bedrijf ook rekening met eenmalige reorganisatiekosten. Daardoor zou het operationele verlies in heel 2023 kunnen oplopen tot 700 miljoen euro. Vorig jaar kelderde de winst van Adidas volgens voorlopige cijfers tot 254 miljoen euro, wat slechts een zesde is van het nettoresultaat in 2021.
"Die cijfers spreken voor zichzelf. We presteren op dit moment niet zoals we zouden moeten", verklaarde topman Bjørn Gulden. "2023 wordt een overgangsjaar waarin we de basis leggen voor een groeiend en winstgevend bedrijf." Dit zal wel enige tijd kosten, waarschuwde hij daarbij.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.
11 uur geledenZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.
17 uur geledenCHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.
20 uur geleden