Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas verwacht sterke groei ondanks dalende Russische verkopen

Adidas verwacht sterke groei ondanks dalende Russische verkopen

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportmerk Adidas rekent op een sterke groei voor dit jaar, zelfs nu de inkomsten uit Rusland en voormalige Sovjetstaten op het punt staan te halveren vanwege de oorlog in Oekraïne. Adidas besloot eerder deze week al zijn winkels en webshop in Rusland voorlopig te sluiten.

Het Duitse concern, dat woensdag de jaarcijfers presenteerde, zag de omzet in 2021 met dik 15 procent groeien tot ruim 21 miljard euro. De winst kwam uit op 1,5 miljard euro, tegen 461 miljoen een jaar eerder.

Vanwege de aanhoudende sterke vraag naar zijn sportschoenen rekent het bedrijf voor dit jaar op een verdere groei van de omzet met 11 tot 13 procent. Dat is meer dan de groei van 9,5 procent die analisten hadden voorzien. De winst komt dit jaar naar verwachting uit tussen 1,8 miljard en 1,9 miljard euro.

Omzetverwachting

In de omzetverwachting voor 2022 wordt rekening gehouden met een omzetverlies van 250 miljoen euro door de oorlog in Oekraïne. Dat is ongeveer de helft van de omzet die Adidas normaal haalt uit het Gemenebest van Onafhankelijke Staten, waaronder Rusland en Oekraïne vallen, en vertegenwoordigt ongeveer 1 procentpunt aan groei van de totale omzet.

Noord-Amerika en Latijns-Amerika zullen naar verwachting de grootste groeimotoren van Adidas zijn met dubbelcijferige groeicijfers. In Groot-China verwacht het bedrijf een eencijferige omzetgroei. Buitenlandse merken kampen in China met boycotten en voorkeursbehandelingen voor binnenlandse sportbedrijven, waaronder Anta Sports Products en Li Ning. Groot-China is het gebied dat bestaat uit China, Hongkong, Macau en Taiwan.

Xinjiang

Ook Adidas werd geboycot in China omdat het Duitse bedrijf zich had uitgesproken over mensenrechtenschendingen in de Chinese regio Xinjiang. Het concern verklaarde geen katoen te gebruiken uit Xinjiang, waar volgens mensenrechtenorganisaties veel Oeigoeren worden vervolgd en dwangarbeid moeten verrichten in de textielsector.

Adidas is ook van plan om de prijzen te verhogen om de hogere kosten te dekken die gepaard gaan met beperkingen in de toeleveringsketen. De resultaten van Adidas werden positief ontvangen op de beurs in Frankfurt. Het bedrijf werd 9 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

55 minuten geleden
Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

2 uur geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

3 uur geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

3 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

5 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Week na bankroet Van Lier weer online met webshop

DEN HAAG (ANP) - Een webshop voor het Nederlandse schoenenmerk Van Lier is weer in de lucht, krap een week na het faillissement van een deel van het bedrijf. Het gaat om de site Vanlier1815.com, die expliciet verwijst naar de geschiedenis van het in 1815 opgerichte familiebedrijf dat bekend werd met nette leren herenschoenen.

6 uur geleden