Adidas verwacht klap van 1 miljard door coronavirus
HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas verwacht dat de verspreiding van het nieuwe coronavirus in China een grote hap uit de omzet over het eerste kwartaal neemt. De opbrengsten in de voor de Duitse sportkledingfabrikant belangrijke Chinese markt vallen naar verwachting 800 miljoen tot 1 miljard euro lager uit dan een jaar eerder.
Adidas wijst erop dat veel van zijn eigen winkels en die van andere sportkledingketens in China tussen eind januari en eind februari gesloten moesten blijven. Daardoor kelderden de verkopen in die periode met 80 procent. Sinds eind februari is er volgens het Duitse sportmerk sprake van een lichte verbetering, waarbij winkels weer opengaan en klanten mondjesmaat weer gaan shoppen.
Ook de winstgevendheid lijdt onder de epidemie, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarcijfers. De operationele winst over de eerste drie maanden van 2020 in China zal 400 miljoen tot 500 miljoen euro lager uitvallen dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
4 uur geleden