Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas verhoogt winstverwachting, prestaties 'beter dan verwacht'

Adidas verhoogt winstverwachting, prestaties 'beter dan verwacht'

HERZOGENAURACH (ANP) - Sportartikelenmerk Adidas verwacht dit jaar meer winst te boeken als gevolg van "beter dan verwachte prestaties" in het eerste kwartaal. In plaats van een operationele winst van rond de 500 miljoen euro, verwacht het Duitse bedrijf nu een winst van rond de 700 miljoen euro te kunnen boeken.

Zo zag het Duitse bedrijf de omzet in het eerste kwartaal op jaarbasis met 4 procent stijgen tot bijna 5,5 miljard euro. Daarvan bleef onder de streep een resultaat van 336 miljoen euro over. Adidas lijkt dan ook de weg omhoog te hebben gevonden, nadat er over 2023 voor het eerst in zeker dertig jaar een nettoverlies in de boeken ging.

Dat verlies kwam mede omdat de samenwerking met de in opspraak geraakte rapper Kanye 'Ye' West is gestopt. Dat gebeurde na antisemitische uitspraken van West, waarna Adidas bleef zitten met een grote voorraad onverkoopbare Yeezy-sneakers die het merk samen met de rapper had ontwikkeld.

Die voorraad hoefde echter niet volledig te worden afgeschreven; een deel daarvan wordt nog verkocht. In de eerste drie maanden van dit jaar bracht de verkoop zo'n 150 miljoen euro op waarvan onder de streep ongeveer 50 miljoen euro overbleef. Adidas gaat ervan uit dat de resterende Yeezy-sneakers gedurende de rest van het jaar tegen kostprijs worden verkocht. Dat zou voor een extra omzet van zo'n 200 miljoen euro zorgen.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

6 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

8 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

9 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

11 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

12 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

13 uur geleden