Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas stelt verwachtingen bij vanwege coronalockdowns China

Adidas stelt verwachtingen bij vanwege coronalockdowns China

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportartikelenmerk Adidas stelt opnieuw de verwachtingen bij voor het gehele jaar. Adidas zegt dat het herstel van de Chinese markt veel zwakker verloopt dan gedacht door de coronalockdowns in het land. Ook denkt Adidas dat de vraag naar zijn sportschoenen, kleding en andere producten in andere markten onder druk kan komen door de hoge inflatie, omdat consumenten daardoor meer de hand op de knip kunnen houden. Tot dusver zijn daar nog geen duidelijke tekenen van, aldus de onderneming uit Herzogenaurach.

Adidas verlaagt zijn prognose voor de omzetgroei in het gehele jaar en zei verder dat de winst dit jaar zal uitkomen op circa 1,3 miljard euro. Eerder rekende het bedrijf op een winst die uit zou komen aan de onderkant van een bandbreedte tussen de 1,8 miljard en 1,9 miljard euro. Ook de prognose voor de winstmarge werd neerwaarts bijgesteld omdat het bedrijf overtollige voorraden voor lagere prijzen zal moeten verkopen. In mei kwam Adidas ook al met een verlaging van de verwachtingen.

De resultaten in het tweede kwartaal lagen volgens Adidas wel iets boven de eigen verwachtingen, mede geholpen door een sterke verkoop in westerse markten.

Meer uit Financieel

Minister: zware delegatie naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.

10 minuten geleden
Zorgen over Amerikaanse economie en rente keren terug op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan, in navolging van minnen op Wall Street. Nu de shutdown van de Amerikaanse overheid voorbij is, lijken bij beleggers de zorgen over de Amerikaanse economie en rente weer toe te nemen.

22 minuten geleden
Trump verleent gratie aan Britse miljardair Joe Lewis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan Joe Lewis, de 88-jarige miljardair die vorig jaar schuldig pleitte aan handel op de beurs met voorkennis. Lewis bracht hierover zelf een verklaring naar buiten, nadat meerdere media over de gratie hadden bericht.

23 minuten geleden
Suriname hoopt op gaswinning op zee in 2030

PARAMARIBO (ANP) - Suriname hoopt dat in 2030 de gaswinning begint in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied voor de kust van het land. Dat zei president Jennifer Geerlings-Simons donderdag in het Surinaamse parlement.

28 minuten geleden
Barista's Starbucks staken in tientallen Amerikaanse steden

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks kampt in de VS met stakende barista's. Workers United, dat het personeel vertegenwoordigt in ongeveer 550 van de ongeveer 10.000 Amerikaanse Starbucks-locaties, heeft gezegd dat er donderdag in minstens veertig steden zal worden gestaakt, onder meer in New York, San Diego, Dallas en Seattle.

33 minuten geleden
Prijzen aan de pomp naar hoogste niveau van het jaar

EINDHOVEN (ANP) - Tanken was dit jaar nog niet eerder zo duur als deze week. De landelijke adviesprijs voor benzine heeft donderdag het hoogste punt van het jaar bereikt, meldt consumentencollectief UnitedConsumers. Enkele dagen terug tikte de dieselprijs ook al een jaarrecord aan.

3 uur geleden
FNV noemt duurzaamheidsregels EU na afzwakking 'tandeloze tijger'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is kritisch over de afzwakking van duurzaamheidsregels voor bedrijven, waar een meerderheid in het Europees Parlement donderdag voor stemde. Door minder bedrijven te verplichten mensenrechtenschendingen of milieuaantasting tegen te gaan bij hun toeleveranciers, wordt de zogenoemde anti-wegkijkwet volgens interim-voorzitter Dick Koerselman "een tandeloze tijger".

3 uur geleden