Adidas staat achter vertrek Overmars bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Sportmerk en Ajax-hoofdsponsor Adidas staat achter het vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars na grensoverschrijdend gedrag. "Wij zullen op dit moment geen nader statement maken, anders dan dat wij in continue dialoog zijn met onze partner Ajax en dat wij het initiële statement van de club, en de genomen maatregelen, volledig ondersteunen." Dat zegt de jarenlange kledingsponsor van de voetbalclub.
Andere hoofdsponsor Ziggo liet maandag weten in zijn maag te zitten met de kwestie en de ontwikkelingen bij Ajax nauwgezet te volgen. Ziggo zei toen nog niet te kunnen vooruitlopen op de sponsoring. Sinds 2015 is Ziggo een van de hoofdsponsors van de voetbalclub. Adidas sponsort Ajax sinds 2000.
ABN AMRO, een van de hoofdsponsors van het vrouwenelftal van Ajax, zegt ook geschrokken te zijn van het vertrek van de directeur voetbalzaken en zich als sponsor van de Ajax-vrouwen "dan ook heel erg betrokken" te voelen bij het onderwerp. De bank zegt "op korte termijn diepergaand" met de club in gesprek te gaan over het grensoverschrijdende gedrag binnen de club. "Het is nu van het grootste belang dat Ajax stevig in de eigen organisatie gaat kijken en op korte termijn de stappen gaat zetten die nodig zijn om tot een veilige werkomgeving te komen", aldus een woordvoerder van de bank.
Flink
Flitsbezorger Flink, een van de partners van de club, laat weten de ontwikkelingen in de gaten te houden. Op dit moment wil het bedrijf geen mededingen doen over de sponsoring.
Overmars vertrok zondag per direct bij de voetbalclub omdat hij gedurende langere tijd grensoverschrijdende berichten aan meerdere vrouwelijke collega’s zou hebben gestuurd. De directeur werd naar eigen zeggen vorige week met zijn gedrag geconfronteerd, mogelijk naar aanleiding van de misstanden bij tv-programma The Voice of Holland en grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld in de mediawereld. Na gesprekken met de raad van commissarissen en algemeen directeur Edwin van der Sar besloot hij te vertrekken. Overmars was sinds de zomer van 2012 directeur voetbalzaken en verlengde onlangs nog zijn verbintenis tot medio 2026.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
1 dag geleden