Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas staat achter vertrek Overmars bij Ajax

Adidas staat achter vertrek Overmars bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Sportmerk en Ajax-hoofdsponsor Adidas staat achter het vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars na grensoverschrijdend gedrag. "Wij zullen op dit moment geen nader statement maken, anders dan dat wij in continue dialoog zijn met onze partner Ajax en dat wij het initiële statement van de club, en de genomen maatregelen, volledig ondersteunen." Dat zegt de jarenlange kledingsponsor van de voetbalclub.

Andere hoofdsponsor Ziggo liet maandag weten in zijn maag te zitten met de kwestie en de ontwikkelingen bij Ajax nauwgezet te volgen. Ziggo zei toen nog niet te kunnen vooruitlopen op de sponsoring. Sinds 2015 is Ziggo een van de hoofdsponsors van de voetbalclub. Adidas sponsort Ajax sinds 2000.

ABN AMRO, een van de hoofdsponsors van het vrouwenelftal van Ajax, zegt ook geschrokken te zijn van het vertrek van de directeur voetbalzaken en zich als sponsor van de Ajax-vrouwen "dan ook heel erg betrokken" te voelen bij het onderwerp. De bank zegt "op korte termijn diepergaand" met de club in gesprek te gaan over het grensoverschrijdende gedrag binnen de club. "Het is nu van het grootste belang dat Ajax stevig in de eigen organisatie gaat kijken en op korte termijn de stappen gaat zetten die nodig zijn om tot een veilige werkomgeving te komen", aldus een woordvoerder van de bank.

Flink

Flitsbezorger Flink, een van de partners van de club, laat weten de ontwikkelingen in de gaten te houden. Op dit moment wil het bedrijf geen mededingen doen over de sponsoring.

Overmars vertrok zondag per direct bij de voetbalclub omdat hij gedurende langere tijd grensoverschrijdende berichten aan meerdere vrouwelijke collega’s zou hebben gestuurd. De directeur werd naar eigen zeggen vorige week met zijn gedrag geconfronteerd, mogelijk naar aanleiding van de misstanden bij tv-programma The Voice of Holland en grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld in de mediawereld. Na gesprekken met de raad van commissarissen en algemeen directeur Edwin van der Sar besloot hij te vertrekken. Overmars was sinds de zomer van 2012 directeur voetbalzaken en verlengde onlangs nog zijn verbintenis tot medio 2026.

Meer uit Voetbal

Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

2 uur geleden
PSV-coach Bosz zag geen geschikte optie om Forbs af te stoppen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.

2 uur geleden
Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

5 uur geleden
Kuijt verslaat Liverpool in laatste duel als coach van Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.

7 uur geleden
PSV-spits Pepi begint ook tegen Club Brugge op reservebank

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.

7 uur geleden
Coach Echteld heeft Smit terug in AZ-selectie voor duel met Juve

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld heeft Kees Smit terug in de selectie voor de wedstrijd in de Europa League tegen Juventus. De 20-jarige middenvelder is hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep, maar kan nog niet starten, zo zei de coach.

7 uur geleden
Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

9 uur geleden