Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas staat achter vertrek Overmars bij Ajax

Adidas staat achter vertrek Overmars bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Sportmerk en Ajax-hoofdsponsor Adidas staat achter het vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars na grensoverschrijdend gedrag. "Wij zullen op dit moment geen nader statement maken, anders dan dat wij in continue dialoog zijn met onze partner Ajax en dat wij het initiële statement van de club, en de genomen maatregelen, volledig ondersteunen." Dat zegt de jarenlange kledingsponsor van de voetbalclub.

Andere hoofdsponsor Ziggo liet maandag weten in zijn maag te zitten met de kwestie en de ontwikkelingen bij Ajax nauwgezet te volgen. Ziggo zei toen nog niet te kunnen vooruitlopen op de sponsoring. Sinds 2015 is Ziggo een van de hoofdsponsors van de voetbalclub. Adidas sponsort Ajax sinds 2000.

ABN AMRO, een van de hoofdsponsors van het vrouwenelftal van Ajax, zegt ook geschrokken te zijn van het vertrek van de directeur voetbalzaken en zich als sponsor van de Ajax-vrouwen "dan ook heel erg betrokken" te voelen bij het onderwerp. De bank zegt "op korte termijn diepergaand" met de club in gesprek te gaan over het grensoverschrijdende gedrag binnen de club. "Het is nu van het grootste belang dat Ajax stevig in de eigen organisatie gaat kijken en op korte termijn de stappen gaat zetten die nodig zijn om tot een veilige werkomgeving te komen", aldus een woordvoerder van de bank.

Flink

Flitsbezorger Flink, een van de partners van de club, laat weten de ontwikkelingen in de gaten te houden. Op dit moment wil het bedrijf geen mededingen doen over de sponsoring.

Overmars vertrok zondag per direct bij de voetbalclub omdat hij gedurende langere tijd grensoverschrijdende berichten aan meerdere vrouwelijke collega’s zou hebben gestuurd. De directeur werd naar eigen zeggen vorige week met zijn gedrag geconfronteerd, mogelijk naar aanleiding van de misstanden bij tv-programma The Voice of Holland en grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld in de mediawereld. Na gesprekken met de raad van commissarissen en algemeen directeur Edwin van der Sar besloot hij te vertrekken. Overmars was sinds de zomer van 2012 directeur voetbalzaken en verlengde onlangs nog zijn verbintenis tot medio 2026.

Meer uit Voetbal

Telstar-trainer Correia was na de 3-1 zeker van promotie

TILBURG (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia was in de finale van de play-offs bij Willem II al vrij snel zeker van zijn zaak. "Na de 3-1 wist ik al dat we het niet meer weg zouden geven", zei hij over de derde treffer voor zijn ploeg, gemaakt door Mees Kaandorp in de 58e minuut. "Willem II heeft moeite met het maken van het spel. We zouden desnoods gewoon alle ballen weg moeten schieten."

44 minuten geleden
Alcaraz wint opnieuw in vier sets en bereikt kwartfinale

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft voor het vierde jaar op rij de kwartfinales van Roland Garros bereikt. De 22-jarige Spaanse titelverdediger won in vier sets van de als dertiende geplaatste Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (8) 6-3 4-6 6-4. In de vorige ronde, tegen de Bosniër Damir Dzumhur, verspeelde Alcaraz ook een set.

1 uur geleden
Favoriete Sabalenka naar kwartfinales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus was in twee sets te sterk voor de Amerikaanse Amanda Anisimova: 7-5 6-3. Het is de tiende keer op rij dat Sabalenka de laatste acht haalt op een grandslamtoernooi.

2 uur geleden
UEFA verkiest Dembélé tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé van Paris Saint-Germain is door de UEFA verkozen tot beste speler van de Champions League afgelopen seizoen. De aanvaller won zaterdag met zijn club in de finale in München met 5-0 van Internazionale.

2 uur geleden
Manchester United haalt aanvaller Cunha van Wolverhampton

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft overeenstemming bereikt over de transfer van aanvaller Matheus Cunha van Wolverhampton Wanderers. Dat meldt de club uit Manchester op de eigen website.

6 uur geleden
PSG-voorzitter beleeft 'droom' met eerste zege Champions League

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain beleefde een "droom" tijdens de gewonnen finale van de Champions League tegen Internazionale (5-0). Het was voor PSG en de voorzitter, die sinds 2011 de leiding heeft over de club, de eerste eindzege in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

12 uur geleden
Dumfries spreekt van 'zwarte dag' na verloren CL-finale met Inter

MÜNCHEN (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries van Internazionale sprak van een "zwarte dag" na de zware nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League (0-5). "Ik vind het erg jammer voor iedereen, voor de fans, voor iedereen die betrokken is bij Inter", zei de Oranje-international na afloop.

13 uur geleden