Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adidas profiteert van populaire Yeezy-sneakers en retroschoenen

Adidas profiteert van populaire Yeezy-sneakers en retroschoenen

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportmerk Adidas heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar meer verkocht dankzij de blijvende populariteit van zijn retrosportschoenen zoals Samba en van de Yeezy-sneakers. Het sportmerk leed in 2023 flink verlies, mede omdat de lucratieve samenwerking met rapper Kanye 'Ye' West was gestopt en Adidas met een grote voorraad onverkochte Yeezy-sneakers bleef zitten. Maar een groot deel daarvan werd later alsnog verkocht.

De verkopen zijn in het vierde kwartaal volgens voorlopige cijfers met bijna een kwart gestegen, tot net geen 6 miljard euro. Dat is meer dan verwacht. Analisten hadden volgens persbureau Bloomberg gemiddeld gerekend op 5,3 miljard euro. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen, bedroeg 57 miljoen euro. In het laatste kwartaal van 2023 boekte Adidas nog een verlies van 377 miljoen euro.

Uit de voorlopige cijfers komt naar voren dat de omzet in heel 2024 met 11 procent is toegenomen naar bijna 23,7 miljard euro. De operationele winst steeg met ruim een miljard tot zo'n 1,3 miljard euro. Dat is meer dan de ongeveer 1,2 miljard euro winst die het sportmerk eerder verwachtte te halen voor 2024.

Einde samenwerking

"Hoewel we nog niet zijn waar we op de lange termijn willen uitkomen, ben ik erg blij met deze ontwikkeling die veel beter was dan we hadden verwacht", meldt topman Bjørn Gulden. Adidas verhoogde in oktober voor de derde keer vorig jaar zijn winstverwachting vanwege de grote vraag naar zijn retrosneakers en de beter dan verwachte verkoop van de resterende voorraden Yeezy-schoenen.

Adidas maakte in oktober 2022 bekend de samenwerking met West te beëindigen. De rapper had kort daarvoor antisemitische uitspraken in verschillende interviews en tweets gedaan. "Adidas tolereert geen antisemitisme of enige andere vorm van haatspraak. Ye's recente uitspraken en acties zijn onacceptabel, haatdragend en gevaarlijk", meldde het sportmerk toen. Adidas en de artiest werkten sinds 2015 samen aan de Yeezy-schoenenlijn. De samenwerking werd jarenlang gezien als een van de grootste commerciële successen in de sportkledingindustrie.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

10 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

12 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

13 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

16 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

19 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden