Adidas komt met streefgetal voor meer zwarte werknemers in VS
PORTLAND (ANP) - Adidas neemt voor minstens 30 procent van al zijn nieuwe vacatures in de Verenigde Staten zwarte sollicitanten of kandidaten met een Latijns-Amerikaanse achtergrond aan. Het is een van de stappen waarmee het sportkledingmerk de gelijkheid tussen Amerikanen met verschillende etniciteiten wil vergroten.
In de Verenigde Staten wordt al meer dan een week geprotesteerd tegen racisme, nadat de zwarte Amerikaan George Floyd om het leven kwam door politiegeweld. Wereldwijd kregen de protesten van de Black Lives Matter-beweging navolging.
De gebeurtenissen in de VS zijn voor Adidas aanleiding na te gaan wat het bedrijf kan doen om racisme en uitsluiting tegen te gaan, schrijft topman Kasper Rorsted in een reactie op de protesten. "We moeten meer doen zodat al onze werknemers zich veilig en gehoord voelen en gelijke carrièrekansen hebben", schrijft hij.
Het streven om meer zwarte en Latijns-Amerikaanse werknemers aan te nemen geldt ook voor het merk Reebok, dat in het bezit van Adidas is. Het Duitse sportmerk kondigde ook aan om 20 miljoen dollar te investeren in de zwarte gemeenschappen in de Verenigde Staten. Dat gebeurt onder andere via een onderwijsprogramma om mensen tot sportschoenenontwerper op te leiden. Ook gaat een deel van het geld naar een programma ter ondersteuning van talentvolle basketballers uit achtergestelde gemeenschappen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
17 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.
5 uur geleden