Adidas kijkt kritisch naar samenwerking met Kanye West
HERZOGENAURACH (ANP/RTR) - Adidas onderzoekt of het door wil gaan met de samenwerking met rapper Kanye West. Het Duitse sportkledingmerk en de artiest werken sinds 2015 samen aan de Yeezy-schoenenlijn, maar West liet zich onlangs negatief uit over die krachtenbundeling.
"Na herhaaldelijke pogingen om de situatie privé op te lossen, hebben we de beslissing genomen de samenwerking te heroverwegen. We blijven het product gedurende die periode gezamenlijk managen", verklaarde Adidas. West, die zichzelf tegenwoordig Ye noemt, beklaagde zich onder meer over de lancering van Yeezy Day door Adidas. Die feestdag ter ere van de samenwerking tussen de rapper en Adidas kwam er zonder overleg met West, zo beweerde hij onlangs. Volgens zakenzender CNBC zegt West ook dat het sportkledingconcern bepaalde ideeën van hem kopieert.
Adidas zegt dat de samenwerking met West en zijn merk Yeezy een van de succesvolste in de sportkledingbranche ooit is. "Maar we erkennen ook dat alle succesvolle samenwerkingen hun basis vinden in wederzijds respect en gedeelde waarden."
Vorige maand brak West met modewinkelketen Gap, waarmee de artiest sinds 2020 samenwerkte. Advocaten van de artiest zeiden dat het kledingconcern te weinig door West ontworpen kleding in het assortiment had opgenomen, wat zou indruisen tegen gemaakte afspraken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
8 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
11 uur geleden