Adidas betaalt toch winkelhuur en biedt excuses aan
BERLIJN (ANP/RTR) - Adidas gaat toch huur over de maand april betalen voor al zijn winkels. Eerder kondigde Adidas juist aan dat het geen huur zou betalen voor winkels die gedwongen moesten sluiten vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Het Duitse sportkledingmerk besloot overstag te gaan vanwege de forse imagoschade.
Nadat Adidas vorige week had aangekondigd dat het de huurbetalingen zou uitstellen, kreeg het bedrijf bakken kritiek over zich heen op sociale media. De Duitse minister van Arbeid Hubertus Heil noemde de opstelling van Adidas "onverantwoordelijk" en wees op de hoge winsten die het Beierse bedrijf de laatste jaren heeft gemaakt.
Veel retailers worstelen met hun vaste lasten nu zij geen omzet meer maken. "Zelfs een gezond bedrijf als Adidas houdt dit niet lang vol", liet het bedrijf vorige week nog weten in een ingezonden bericht in meerdere media.
Inmiddels ziet Adidas in dat het besluit om geen huur meer te betalen door veel mensen wordt gezien als een gebrek aan solidariteit, en biedt het bedrijf excuses aan. Wel liet het ook weten dat het een overbruggingskrediet nodig heeft. Adidas heeft het mes in het aantal werkuren gezet, bestuurders zien af van een deel van hun salaris, en ook gaat het terugkopen van 1 miljard euro aan aandelen niet door.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
55 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
4 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
4 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
6 uur geleden