Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adempauze op Wall Street na records S&P 500 en Nasdaq

Adempauze op Wall Street na records S&P 500 en Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend, nadat de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq dinsdag naar nieuwe records stegen. Beleggers kijken vooral uit naar de jaarlijkse vergadering van centrale bankiers die donderdag begint in Jackson Hole in de Amerikaanse staat Wyoming. Verder kwamen er weer bedrijfsresultaten, onder meer van warenhuisketen Nordstrom.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 35.297 punten. De S&P 500 bleef nagenoeg vlak op 4487 punten en de Nasdaq won 0,2 procent tot 15.045 punten.

Vanwege de coronapandemie wordt de vergadering in Jackson Hole opnieuw virtueel gehouden. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten, geeft vrijdag een toespraak over de economische vooruitzichten. Daarbij zal de belangstelling vooral uitgaan naar opmerkingen over wanneer de Fed kan gaan beginnen met het afbouwen van de opkoopprogramma's en de impact van de Delta-variant van het coronavirus op het economisch herstel.

Economische agenda Biden

Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden stemde verder in met een blauwdruk van de economische agenda van president Joe Biden ter waarde van 3,5 biljoen dollar, omgerekend bijna 3000 miljard euro. De Senaat was eerder deze maand in meerderheid al akkoord met die plannen.

Nordstrom kelderde 15 procent. De omzet van het warenhuisbedrijf was in het afgelopen kwartaal nog altijd lager dan voor de coronacrisis. De verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods opende eveneens de boeken. Die resultaten vielen wel goed want het aandeel klom 17 procent.

Andere bedrijven met cijferpublicaties waren onder meer kledingverkopers Express (min 2,9 procent) en Urban Outfitters (min 9,5 procent) en huizenbouwer Toll Brothers (plus 2,1 procent).

Reddit-aandelen

Verder stonden de zogeheten Reddit-aandelen opnieuw in de schijnwerpers, na de zeer sterke koersstijgingen van computerspellenverkoper GameStop en bioscoopketen AMC Entertainment een dag eerder. GameStop verloor nu dik 3 procent. AMC won 1 procent aan waarde. De aandelen kregen hun bijnaam toen ze begin dit jaar door kleine beleggers tot grote hoogten werden gestuwd. Die moedigden elkaar aan stukken te kopen en deelden tips op forumsite Reddit.

De euro was 1,1738 dollar waard, tegen 1,1748 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 67,77 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 71,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

1 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

2 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

3 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

4 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

14 uur geleden
ChatGPT-moederbedrijf OpenAI telt meer dan 1 miljard gebruikers

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.

17 uur geleden
FT: chipmaker NXP praat met Ambarella over miljardenovername

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.

17 uur geleden