Adempauze op Wall Street na recordreeks, Sonos schiet omhoog
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine uitslagen aan de nieuwe handelsdag begonnen. Daarmee lijkt de recordreeks van de leidende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 voor even tot stilstand te zijn gekomen. Beleggers verwerkten onder andere cijfers over de werkloosheidsuitkeringen die precies voldeden aan de verwachtingen. Producent van consumentenelektronica Sonos beleefde een koerssprong van bijna 8 procent na cijfers.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel een fractie lager op 35.480 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent naar 4441 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in tot 14.719 punten.
Sonos, vooral bekend van zijn draadloze speakersysteem, verraste de markten door het tweede kwartaal van het jaar af te sluiten met zwarte cijfers. De onderneming zei ook dat de verkopen in het huidige kwartaal beter waren dan verwacht. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar.
eBay
Veilingsite eBay (plus 0,5 procent) stond eveneens bij de winnaars, ondanks dat de resultaten niet al te best waren. Het bedrijf zag de handel op zijn platformen teruglopen, waarbij ook het aantal actieve kopers daalde. Voor het huidige kwartaal houdt het bedrijf ook rekening met een lagere omzet, nu de trend om alle spullen online te kopen minder is geworden.
Vliegtuigmaker Boeing noteerde in de eerste handelsminuten min of meer vlak. Autoriteiten in India staan naar verluidt op het punt om de 737 MAX weer toe te staan in het luchtruim. Dit toestel mag sinds eind vorig jaar weer vliegen na lang aan de grond te hebben gestaan na twee dodelijke ongevallen met het type in korte tijd. In verschillende andere landen is het toestel al wel weer akkoord bevonden na aanpassingen.
Organon
Verder is er aandacht voor de van oorsprong Nederlandse farmaceut Organon dat met beter dan verwachte cijfers kwam. De onderneming werd eerder afgesplitst van het Amerikaanse geneesmiddelenbedrijf Merck, dat buiten Noord-Amerika bekend staat als MSD. Het aandeel Organon won ruim 6 procent.
Het Chinese e-commercebedrijf Baidu stelde de markten teleur met zijn voorzichtige outlook voor het huidige kwartaal. Het oplaaiende virus zit de poging van het bedrijf om geld te verdienen met andere onderdelen zoals clouddiensten of met slimme apparaten in de weg, zo waarschuwde het bedrijf. Het aandeel verloor een kleine 5 procent.
Palantir
Softwareplatform Palantir won bijna 7 procent na cijfers. Het concern zag de omzet op jaarbasis met 49 procent stijgen. Zowel qua winst en omzet presteerde het bedrijf beter dan voorzien.
De euro was 1,1731 dollar waard tegen 1,1740 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 69,07 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 71,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
17 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
3 uur geleden