Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adempauze op Wall Street na recordreeks, Sonos schiet omhoog

Adempauze op Wall Street na recordreeks, Sonos schiet omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine uitslagen aan de nieuwe handelsdag begonnen. Daarmee lijkt de recordreeks van de leidende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 voor even tot stilstand te zijn gekomen. Beleggers verwerkten onder andere cijfers over de werkloosheidsuitkeringen die precies voldeden aan de verwachtingen. Producent van consumentenelektronica Sonos beleefde een koerssprong van bijna 8 procent na cijfers.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel een fractie lager op 35.480 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent naar 4441 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 0,3 procent in tot 14.719 punten.

Sonos, vooral bekend van zijn draadloze speakersysteem, verraste de markten door het tweede kwartaal van het jaar af te sluiten met zwarte cijfers. De onderneming zei ook dat de verkopen in het huidige kwartaal beter waren dan verwacht. Het bedrijf verhoogde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar.

eBay

Veilingsite eBay (plus 0,5 procent) stond eveneens bij de winnaars, ondanks dat de resultaten niet al te best waren. Het bedrijf zag de handel op zijn platformen teruglopen, waarbij ook het aantal actieve kopers daalde. Voor het huidige kwartaal houdt het bedrijf ook rekening met een lagere omzet, nu de trend om alle spullen online te kopen minder is geworden.

Vliegtuigmaker Boeing noteerde in de eerste handelsminuten min of meer vlak. Autoriteiten in India staan naar verluidt op het punt om de 737 MAX weer toe te staan in het luchtruim. Dit toestel mag sinds eind vorig jaar weer vliegen na lang aan de grond te hebben gestaan na twee dodelijke ongevallen met het type in korte tijd. In verschillende andere landen is het toestel al wel weer akkoord bevonden na aanpassingen.

Organon

Verder is er aandacht voor de van oorsprong Nederlandse farmaceut Organon dat met beter dan verwachte cijfers kwam. De onderneming werd eerder afgesplitst van het Amerikaanse geneesmiddelenbedrijf Merck, dat buiten Noord-Amerika bekend staat als MSD. Het aandeel Organon won ruim 6 procent.

Het Chinese e-commercebedrijf Baidu stelde de markten teleur met zijn voorzichtige outlook voor het huidige kwartaal. Het oplaaiende virus zit de poging van het bedrijf om geld te verdienen met andere onderdelen zoals clouddiensten of met slimme apparaten in de weg, zo waarschuwde het bedrijf. Het aandeel verloor een kleine 5 procent.

Palantir

Softwareplatform Palantir won bijna 7 procent na cijfers. Het concern zag de omzet op jaarbasis met 49 procent stijgen. Zowel qua winst en omzet presteerde het bedrijf beter dan voorzien.

De euro was 1,1731 dollar waard tegen 1,1740 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 69,07 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 71,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

33 minuten geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

3 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

5 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

5 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

16 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

16 uur geleden