Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adempauze op Japanse beurs na opmars

Adempauze op Japanse beurs na opmars

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag nipt hoger gesloten. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke koerswinsten, die werden veroorzaakt door het optimisme over de coronavaccins. De markten verwerkten daarnaast de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op verdere coronasteun van de Amerikaanse overheid. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een plusje van 0,1 procent op 26.800,98 punten. De hoofdindex schommelde daarmee rond het hoogste niveau in meer dan 29 jaar. Automaker Honda behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 5,1 procent. Ook farmaceut Takeda Pharmaceutical en detailhandelsbedrijf Seven & i Holdings deden goede zaken en wonnen respectievelijk 2,9 en 3,3 procent. Recruit Holdings zakte 4,8 procent. De detacheerder liet weten dat aandeelhouders voor 4 miljard dollar aan aandelen van het bedrijf aan buitenlandse investeerders zullen verkopen.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,3 procent. De handel in het aandeel Xiaomi in Hongkong werd stilgelegd. Persbureau Reuters meldde dat de Chinese smartphonemaker 3,91 miljard dollar heeft opgehaald met de verkoop van aandelen. De verkoopprijs van de aandelen lag aan de onderkant van de eerder afgegeven prijsrange. Na hervatting van de handel daalde het aandeel haast 12 procent.

In Seoul dikte de Kospi 1,6 procent aan dankzij een koerswinst van bijna 3 procent van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung. De All Ordinaries in Sydney won een fractie. De Australische economie groeide in het derde kwartaal met 3,3 procent, na een krimp van 7 procent in het tweede kwartaal. Het herstel in het afgelopen kwartaal was sterker dan verwacht.

Meer uit Financieel

Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

51 minuten geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

2 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

2 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

2 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

2 uur geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

3 uur geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

3 uur geleden