Adempauze op Japanse beurs na opmars
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag nipt hoger gesloten. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke koerswinsten, die werden veroorzaakt door het optimisme over de coronavaccins. De markten verwerkten daarnaast de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door de hoop op verdere coronasteun van de Amerikaanse overheid. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een plusje van 0,1 procent op 26.800,98 punten. De hoofdindex schommelde daarmee rond het hoogste niveau in meer dan 29 jaar. Automaker Honda behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 5,1 procent. Ook farmaceut Takeda Pharmaceutical en detailhandelsbedrijf Seven & i Holdings deden goede zaken en wonnen respectievelijk 2,9 en 3,3 procent. Recruit Holdings zakte 4,8 procent. De detacheerder liet weten dat aandeelhouders voor 4 miljard dollar aan aandelen van het bedrijf aan buitenlandse investeerders zullen verkopen.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,3 procent. De handel in het aandeel Xiaomi in Hongkong werd stilgelegd. Persbureau Reuters meldde dat de Chinese smartphonemaker 3,91 miljard dollar heeft opgehaald met de verkoop van aandelen. De verkoopprijs van de aandelen lag aan de onderkant van de eerder afgegeven prijsrange. Na hervatting van de handel daalde het aandeel haast 12 procent.
In Seoul dikte de Kospi 1,6 procent aan dankzij een koerswinst van bijna 3 procent van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung. De All Ordinaries in Sydney won een fractie. De Australische economie groeide in het derde kwartaal met 3,3 procent, na een krimp van 7 procent in het tweede kwartaal. Het herstel in het afgelopen kwartaal was sterker dan verwacht.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
13 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
15 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
19 uur geleden