Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adema spreekt met LTO, boerenclub noemt het 'spoedoverleg'

Adema spreekt met LTO, boerenclub noemt het 'spoedoverleg'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Piet Adema gaat volgende week in gesprek met de Land- en Tuinbouworganisatie (LTO), de koepelorganisatie van boerenondernemers. Onderwerp van gesprek is de mestmarkt. Het gaat om een gesprek dat al langer werd gepland, geeft het departement aan. LTO spreekt op de website van een "spoedoverleg".

Eind vorig jaar is met de Tweede Kamer afgesproken dat de demissionaire bewindsman in gesprek zou gaan met boerenbelangenorganisaties over de druk op de mestmarkt, aldus een woordvoerster van Adema. Tijdens het gesprek zullen de boerenprotesten en onrust in de sector als actualiteit inderdaad ter sprake komen, denkt de zegsvrouw. Maar van een spoedoverleg is dus geen sprake.

Volgens de LTO heeft "de onrust een kookpunt bereikt". Boeren hebben het gevoel dat ze klem zitten door de stapeling van (Europese) regels waaraan zij zich moeten houden. In verschillende Europese landen zijn boeren, vaak met trekkers, de straat op gegaan om te demonstreren tegen deze stapeling van regelingen. In Nederland zijn verschillende snelwegen en grensovergangen geblokkeerd.

Respectvol blijven

In reactie op de boerenprotesten, waaronder snelwegblokkades, zegt Adema via een woordvoerder dat boeren die in de knel zitten niet zijn "geholpen met protesten die vernielingen veroorzaken". "Daar kun je draagvlak en sympathie mee verliezen. Laten we respectvol naar elkaar blijven en het gesprek met elkaar blijven aangaan", aldus de bewindsman.

Zelf was de minister ook doelwit van wat in politiek Den Haag als een "verkapte bedreiging" wordt gezien. Farmers Defence Force-leider Mark van den Oever zei in een filmpje dat Adema "in het middelpunt van de belangstelling" komt te staan tijdens de felle boerenacties. Specifiek op die insinuatie kan het ministerie niet reageren. Demonstreren moet wel gebeuren binnen de grenzen van de wet, roept Adema nog eens op.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

12 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

13 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

15 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

16 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

16 uur geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

16 uur geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

17 uur geleden