Adema spreekt met LTO, boerenclub noemt het 'spoedoverleg'
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Piet Adema gaat volgende week in gesprek met de Land- en Tuinbouworganisatie (LTO), de koepelorganisatie van boerenondernemers. Onderwerp van gesprek is de mestmarkt. Het gaat om een gesprek dat al langer werd gepland, geeft het departement aan. LTO spreekt op de website van een "spoedoverleg".
Eind vorig jaar is met de Tweede Kamer afgesproken dat de demissionaire bewindsman in gesprek zou gaan met boerenbelangenorganisaties over de druk op de mestmarkt, aldus een woordvoerster van Adema. Tijdens het gesprek zullen de boerenprotesten en onrust in de sector als actualiteit inderdaad ter sprake komen, denkt de zegsvrouw. Maar van een spoedoverleg is dus geen sprake.
Volgens de LTO heeft "de onrust een kookpunt bereikt". Boeren hebben het gevoel dat ze klem zitten door de stapeling van (Europese) regels waaraan zij zich moeten houden. In verschillende Europese landen zijn boeren, vaak met trekkers, de straat op gegaan om te demonstreren tegen deze stapeling van regelingen. In Nederland zijn verschillende snelwegen en grensovergangen geblokkeerd.
Respectvol blijven
In reactie op de boerenprotesten, waaronder snelwegblokkades, zegt Adema via een woordvoerder dat boeren die in de knel zitten niet zijn "geholpen met protesten die vernielingen veroorzaken". "Daar kun je draagvlak en sympathie mee verliezen. Laten we respectvol naar elkaar blijven en het gesprek met elkaar blijven aangaan", aldus de bewindsman.
Zelf was de minister ook doelwit van wat in politiek Den Haag als een "verkapte bedreiging" wordt gezien. Farmers Defence Force-leider Mark van den Oever zei in een filmpje dat Adema "in het middelpunt van de belangstelling" komt te staan tijdens de felle boerenacties. Specifiek op die insinuatie kan het ministerie niet reageren. Demonstreren moet wel gebeuren binnen de grenzen van de wet, roept Adema nog eens op.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
2 dagen geleden