Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adema: landbouwakkoord klapte na een misverstand

Adema: landbouwakkoord klapte na een misverstand

DEN HAAG (ANP) - Dat het landbouwakkoord vorige week dinsdag klapte, kwam grotendeels door een misverstand, heeft landbouwminister Piet Adema tijdens een debat in de Tweede Kamer gezegd. Er bestonden verschillende ideeën over het "huiswerk". Ook hielp het niet dat minister-president Mark Rutte op het moment van klappen niet aanwezig was, aldus Adema.

Landbouworganisatie LTO had gewild dat het ministerie voor het overleg nog met een uitgewerkte reactie op hun 'achtpuntenplan' zou komen. Tijdens het overleg zouden de partijen daar verder over praten. Maar dat was niet zo begrepen door het departement. "Daar was een misverstand over. Ik was me niet bewust dat wij dat van tevoren zouden aanleveren."

Na een openingswoord van Adema, kwam LTO-voorzitter Sjaak van der Tak met de aankondiging: "Ik heb een vervelende mededeling voor je. Ik stop met het landbouwakkoord." Dat Adema tijdens het overleg alsnog zou reageren op de plannen van LTO, mocht voor de landbouworganisatie niet meer baten.

Rust bewaren

De minister had nog voorgesteld om het gesprek te schorsen en later verder te gaan. "Kunnen we nog 24 of 48 uur de rust bewaren?" had Adema zich afgevraagd. Maar schorsen en later verder praten, "dat wilde men niet meer".

De donderdag na het overleg stond al een ontmoeting gepland waar Rutte bij had moeten zitten. Hij was ook aanwezig bij eerdere gesprekken. Volgens Adema had het weglopen van LTO "er ook een klein beetje mee te maken dat de minister-president er niet bij was".

Nadat het laatste overleg was geklapt, zei Van der Tak tegen de aanwezige pers dat er geen vertrouwen meer was, zonder dat verder uit te leggen. De LTO schreef op haar website dat er steeds meer goede intenties waren bij het kabinet, "maar van intenties kan een boer niet leven".

Meer uit Politiek

Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

11 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

13 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

14 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

18 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

18 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

18 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

19 uur geleden