Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adema laat Zuid-Afrikaans blauwtongvaccin opnieuw niet toe

Adema laat Zuid-Afrikaans blauwtongvaccin opnieuw niet toe

DEN HAAG (ANP) - Een Zuid-Afrikaans vaccin tegen het blauwtongvirus wordt opnieuw niet toegestaan in Nederland. Demissionair landbouwminister Piet Adema heeft besloten "op dit moment" geen toestemming voor gebruik van het vaccin te geven, schrijft hij donderdag in een brief aan de Tweede Kamer.

Het blauwtongvirus heeft naar schatting meer dan 37.500 schapen en 4000 runderen het leven gekost sinds eind 2019. Vaccins die in Nederland zijn toegestaan, werken niet tegen de variant van het virus die op dit moment rondgaat.

Over de werking en veiligheid van het Zuid-Afrikaanse vaccin bestonden al twijfels. In oktober besloot Adema daarom al het middel niet tijdelijk toe te laten. Later heeft de minister op basis van nieuwe informatie gevraagd om een herbeoordeling, maar die verandert zijn oordeel niet.

"Er blijven veiligheidsrisico's aanwezig" omdat informatie ontbreekt, schrijft Adema. Uit onderzoek is bovendien niet gebleken dat het consistent werkt, staat in een rapport dat hij meestuurt.

Adema is in gesprek met tien vaccinproducenten en zei begin deze maand in een Kamerdebat dat één bedrijf daadwerkelijk een vaccin aan het ontwikkelen is. Nu schrijft de minister: "Er wordt hard gewerkt en tot nu toe loopt de ontwikkeling voorspoedig." Hij hoopt dat het vaccin voor de zomer af is.

Meer uit Binnenland

Jill Helena wil uitspraak Ali B in rust verwerken

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.

17 minuten geleden
Vijf bevestigde gevallen hantavirus na uitbraak op Hondius

GENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.

22 minuten geleden
Advocaat van Ali B gaat in cassatie bij Hoge Raad in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.

35 minuten geleden
Slachtoffer Ali B doet haar verhaal in RTL Tonight

AMSTERDAM (ANP) - De vrouw die door Ali B is verkracht tijdens een schrijverskamp in Heiloo, doet donderdagavond haar verhaal in RTL Tonight. Dat zei haar advocaat Bernard Sprenger na afloop van de uitspraak in de zedenzaak tegen de rapper.

42 minuten geleden
Reconstructie moet meer duidelijkheid geven over dood vrouw Oss

ROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.

1 uur geleden
Hof veroordeelt Ali B tot drie jaar cel in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.

1 uur geleden
Hof acht Ali B schuldig aan verkrachting van Ellen ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.

1 uur geleden