Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adema laat Zuid-Afrikaans blauwtongvaccin opnieuw niet toe

Adema laat Zuid-Afrikaans blauwtongvaccin opnieuw niet toe

DEN HAAG (ANP) - Een Zuid-Afrikaans vaccin tegen het blauwtongvirus wordt opnieuw niet toegestaan in Nederland. Demissionair landbouwminister Piet Adema heeft besloten "op dit moment" geen toestemming voor gebruik van het vaccin te geven, schrijft hij donderdag in een brief aan de Tweede Kamer.

Het blauwtongvirus heeft naar schatting meer dan 37.500 schapen en 4000 runderen het leven gekost sinds eind 2019. Vaccins die in Nederland zijn toegestaan, werken niet tegen de variant van het virus die op dit moment rondgaat.

Over de werking en veiligheid van het Zuid-Afrikaanse vaccin bestonden al twijfels. In oktober besloot Adema daarom al het middel niet tijdelijk toe te laten. Later heeft de minister op basis van nieuwe informatie gevraagd om een herbeoordeling, maar die verandert zijn oordeel niet.

"Er blijven veiligheidsrisico's aanwezig" omdat informatie ontbreekt, schrijft Adema. Uit onderzoek is bovendien niet gebleken dat het consistent werkt, staat in een rapport dat hij meestuurt.

Adema is in gesprek met tien vaccinproducenten en zei begin deze maand in een Kamerdebat dat één bedrijf daadwerkelijk een vaccin aan het ontwikkelen is. Nu schrijft de minister: "Er wordt hard gewerkt en tot nu toe loopt de ontwikkeling voorspoedig." Hij hoopt dat het vaccin voor de zomer af is.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

1 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

5 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

9 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

11 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

11 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

13 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

14 uur geleden