Adema is geraakt door opmerkingen FDF-leider Van den Oever
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Piet Adema is geraakt door de opmerkingen die de voorman van Farmers Defence Force ondanks maakte over hem en een Kamerlid van NSC. De dreigende taal leidden tot zorgen bij zijn familie en kinderen, zegt de politicus aan tafel bij de talkshow Sophie & Jeroen.
FDF-voorman Mark van den Oever zei vorige week in een video over de boerenprotesten dat hij "zo'n spuughekel" had gekregen aan Adema en NSC-Kamerlid Harm Holman. "Die zullen in het centrum van de belangstelling komen te staan", zei hij, terwijl op de achtergrond pellets en autobanden in de brand werden gestoken.
"Ik krijg ook telefoontjes in het weekend van mijn kinderen die zeggen: hoe gaat het eigenlijk bij jullie?", zegt Adema hierover. Hij zegt zelf bewust te hebben gekozen voor een functie "waarin je in de wind staat", maar zijn familie niet.
Te mager
Partijleider Pieter Omtzigt van NSC sprak Caroline van der Plas dit weekend aan op haar reactie op de woorden die hij typeerde als verkapte dreigementen. Bij het praatprogramma Op1 wilde de BBB-voorvrouw niet ingaan op wat Van den Oever had gezegd en het alleen hebben over oplossingen voor problemen van de boeren. Dat vond Omtzigt te mager. "Daar neem je gewoon afstand van", zei hij op het sociale medium X.
"Ik laat het maar voor haar rekening", zegt Adema over de reactie van Van der Plas. Hij had overigens lovende woorden voor de oplossingen die Holman onlangs aandroeg voor boeren in een debat. "Ik heb mevrouw Van der Plas geen oplossingen horen geven", zegt de landbouwminister.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
3 dagen geleden