Adema is geraakt door opmerkingen FDF-leider Van den Oever
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Piet Adema is geraakt door de opmerkingen die de voorman van Farmers Defence Force ondanks maakte over hem en een Kamerlid van NSC. De dreigende taal leidden tot zorgen bij zijn familie en kinderen, zegt de politicus aan tafel bij de talkshow Sophie & Jeroen.
FDF-voorman Mark van den Oever zei vorige week in een video over de boerenprotesten dat hij "zo'n spuughekel" had gekregen aan Adema en NSC-Kamerlid Harm Holman. "Die zullen in het centrum van de belangstelling komen te staan", zei hij, terwijl op de achtergrond pellets en autobanden in de brand werden gestoken.
"Ik krijg ook telefoontjes in het weekend van mijn kinderen die zeggen: hoe gaat het eigenlijk bij jullie?", zegt Adema hierover. Hij zegt zelf bewust te hebben gekozen voor een functie "waarin je in de wind staat", maar zijn familie niet.
Te mager
Partijleider Pieter Omtzigt van NSC sprak Caroline van der Plas dit weekend aan op haar reactie op de woorden die hij typeerde als verkapte dreigementen. Bij het praatprogramma Op1 wilde de BBB-voorvrouw niet ingaan op wat Van den Oever had gezegd en het alleen hebben over oplossingen voor problemen van de boeren. Dat vond Omtzigt te mager. "Daar neem je gewoon afstand van", zei hij op het sociale medium X.
"Ik laat het maar voor haar rekening", zegt Adema over de reactie van Van der Plas. Hij had overigens lovende woorden voor de oplossingen die Holman onlangs aandroeg voor boeren in een debat. "Ik heb mevrouw Van der Plas geen oplossingen horen geven", zegt de landbouwminister.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
2 dagen geleden