Adema is geraakt door opmerkingen FDF-leider Van den Oever
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Piet Adema is geraakt door de opmerkingen die de voorman van Farmers Defence Force ondanks maakte over hem en een Kamerlid van NSC. De dreigende taal leidden tot zorgen bij zijn familie en kinderen, zegt de politicus aan tafel bij de talkshow Sophie & Jeroen.
FDF-voorman Mark van den Oever zei vorige week in een video over de boerenprotesten dat hij "zo'n spuughekel" had gekregen aan Adema en NSC-Kamerlid Harm Holman. "Die zullen in het centrum van de belangstelling komen te staan", zei hij, terwijl op de achtergrond pellets en autobanden in de brand werden gestoken.
"Ik krijg ook telefoontjes in het weekend van mijn kinderen die zeggen: hoe gaat het eigenlijk bij jullie?", zegt Adema hierover. Hij zegt zelf bewust te hebben gekozen voor een functie "waarin je in de wind staat", maar zijn familie niet.
Te mager
Partijleider Pieter Omtzigt van NSC sprak Caroline van der Plas dit weekend aan op haar reactie op de woorden die hij typeerde als verkapte dreigementen. Bij het praatprogramma Op1 wilde de BBB-voorvrouw niet ingaan op wat Van den Oever had gezegd en het alleen hebben over oplossingen voor problemen van de boeren. Dat vond Omtzigt te mager. "Daar neem je gewoon afstand van", zei hij op het sociale medium X.
"Ik laat het maar voor haar rekening", zegt Adema over de reactie van Van der Plas. Hij had overigens lovende woorden voor de oplossingen die Holman onlangs aandroeg voor boeren in een debat. "Ik heb mevrouw Van der Plas geen oplossingen horen geven", zegt de landbouwminister.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.
13 uur geleden