Adam Schiff voorgedragen als hoofdaanklager in proces tegen Trump
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nancy Pelosi, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft de Democratische parlementariër Adam Schiff voorgedragen als hoofdaanklager in het proces in de Senaat waar president Donald Trump voor machtsmisbruik en het tegenwerken van het Congres wordt berecht.
Er worden in totaal zeven hoofdaanklagers of 'impeachmentmanagers' ingeschakeld om twee aanklachten tegen Trump door de Senaat te laten behandelen. Ook Jerrold Nadler neemt een leidende positie in.
De twee aanklachten worden later op woensdag aan de Senaat gepresenteerd. De ceremonie waarmee de Democratische aanklagers uit het Huis de zaak voorleggen aan de Senaat met het verzoek de president te berechten en af te zetten, vindt naar verwachting woensdagavond onze tijd plaats. Voor die tijd stemt het Huis voor de 'impeachmentmanagers' die Pelosi heeft geselecteerd, die stemming lijkt een formaliteit.
67 senatoren nodig
De leider van de Republikeinen in de Senaat, Mitch McConnell, verwacht dat het proces tegen de Republikeinse president Trump na een reeks formaliteiten dinsdag al kan beginnen. De Republikeinen inclusief McConnell die een meerderheid in de Senaat vormen, hopen dat Trump binnen twee weken wordt vrijgesproken.
Er zijn 67 van de honderd senatoren nodig om de president de laan uit te sturen. Dat aantal halen Trumps Democratische aanklagers lang niet volgens waarnemers. De rechtbankvoorzitter in dit derde impeachmentproces in de Amerikaanse geschiedenis is de voorzitter van het hooggerechtshof, John Roberts. Hij zal voor deze rol naar verwachting donderdag of vrijdag de eed afleggen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
1 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geleden