Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AD mag vanaf oktober weer bij zittingen proces Marengo zijn

AD mag vanaf oktober weer bij zittingen proces Marengo zijn

ROTTERDAM (ANP) - Het AD mag toch weer aanwezig zijn bij het Marengoproces. Dat heeft de rechtbank Amsterdam vrijdag gemeld. Verslaggevers van de krant werden eerder voor de rest van het jaar uitgesloten van het bijwonen van zittingen, omdat het AD eind juni per ongeluk korte tijd livebeelden van de zaak uitzond op zijn website. De straf is nu beperkt tot eind september, na een gesprek tussen AD-hoofdredacteur Rennie Rijpma en het gerechtsbestuur. Ook vertegenwoordigers van de rechtbankverslaggevers, het Genootschap van Hoofdredacteuren en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) waren daarbij.

Het tonen van de beelden op de site gebeurde door een interne fout, aldus het AD en werd onmiddellijk hersteld bij constatering. Het gerechtsbestuur stelt vrijdag dat "de ernst van de overtreding overeind blijft, ook al is er geen sprake van opzet of kwade trouw, en blijft erbij dat niet had kunnen volstaan met een waarschuwing". Dat de straf nu verkort wordt heeft ermee te maken dat de maatregel ervoor heeft gezorgd dat iedereen zich extra bewust is "van het feit dat veiligheid van rechtszaken met een hoog risico een gedeelde verantwoordelijkheid is van alle betrokkenen".

Het online uitzenden van de beelden noemde de voorzitter van de rechtbank toentertijd "volstrekt in strijd met de gemaakte afspraken". Camera's zijn toegestaan in de rechtbank, maar het gebruik van beelden is gebonden aan strikte regels, onder meer over privacy. In de beelden die het AD uitzond werden alle verdachten met naam en toenaam genoemd.

Sanctie

Het AD accepteerde de sanctie, maar zei wel de straf te zwaar te vinden. Ook het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren vond dat. De NVJ vond het alarmerend dat de rechtbank een medium zo’n zware sanctie oplegde voor een menselijke fout. Een voorbeeld stellen voor andere media, vond het genootschap niet nodig. Media kennen hun verantwoordelijkheid en hebben met dit incident niets te maken, zo luidde eerder het commentaar.

Het liquidatieproces Marengo draait onder meer om een reeks criminele afrekeningen. Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het proces.

Meer uit Binnenland

93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

6 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

9 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

9 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

9 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

10 uur geleden
Nederland en bondgenoten: zullen bijdragen in Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.

10 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

11 uur geleden