Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AD mag vanaf oktober weer bij zittingen proces Marengo zijn

AD mag vanaf oktober weer bij zittingen proces Marengo zijn

ROTTERDAM (ANP) - Het AD mag toch weer aanwezig zijn bij het Marengoproces. Dat heeft de rechtbank Amsterdam vrijdag gemeld. Verslaggevers van de krant werden eerder voor de rest van het jaar uitgesloten van het bijwonen van zittingen, omdat het AD eind juni per ongeluk korte tijd livebeelden van de zaak uitzond op zijn website. De straf is nu beperkt tot eind september, na een gesprek tussen AD-hoofdredacteur Rennie Rijpma en het gerechtsbestuur. Ook vertegenwoordigers van de rechtbankverslaggevers, het Genootschap van Hoofdredacteuren en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) waren daarbij.

Het tonen van de beelden op de site gebeurde door een interne fout, aldus het AD en werd onmiddellijk hersteld bij constatering. Het gerechtsbestuur stelt vrijdag dat "de ernst van de overtreding overeind blijft, ook al is er geen sprake van opzet of kwade trouw, en blijft erbij dat niet had kunnen volstaan met een waarschuwing". Dat de straf nu verkort wordt heeft ermee te maken dat de maatregel ervoor heeft gezorgd dat iedereen zich extra bewust is "van het feit dat veiligheid van rechtszaken met een hoog risico een gedeelde verantwoordelijkheid is van alle betrokkenen".

Het online uitzenden van de beelden noemde de voorzitter van de rechtbank toentertijd "volstrekt in strijd met de gemaakte afspraken". Camera's zijn toegestaan in de rechtbank, maar het gebruik van beelden is gebonden aan strikte regels, onder meer over privacy. In de beelden die het AD uitzond werden alle verdachten met naam en toenaam genoemd.

Sanctie

Het AD accepteerde de sanctie, maar zei wel de straf te zwaar te vinden. Ook het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren vond dat. De NVJ vond het alarmerend dat de rechtbank een medium zo’n zware sanctie oplegde voor een menselijke fout. Een voorbeeld stellen voor andere media, vond het genootschap niet nodig. Media kennen hun verantwoordelijkheid en hebben met dit incident niets te maken, zo luidde eerder het commentaar.

Het liquidatieproces Marengo draait onder meer om een reeks criminele afrekeningen. Ridouan Taghi is hoofdverdachte in het proces.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Terneuzen blijft bij besluit om op te stappen

TERNEUZEN (ANP) - Burgemeester Erik van Merrienboer van Terneuzen blijft, ondanks de oproep van commissaris van de Koning Hugo de Jonge, bij zijn besluit om te vertrekken. Dat zei een gemeentewoordvoerster dinsdag. De gemeenteraad van Terneuzen gaat een besloten raadsvergadering organiseren over de situatie die is ontstaan, laat ze weten.

23 minuten geleden
Inspectie: brandweer niet goed voorbereid op grote incidenten

DEN HAAG (ANP) - De brandweer is niet voorbereid op een noodsituatie met grote incidenten die lang aanhouden of tegelijkertijd plaatsvinden, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na onderzoek. Als veiligheidsregio's elkaar dan te hulp schieten, gaat dat direct ten koste van hun gebruikelijke werk. Daardoor staat de veiligheid van burgers en hulpverleners onder druk.

39 minuten geleden
OM: Lisa werd twee keer aangevallen

AMSTERDAM (ANP) - De 17-jarige Lisa werd in de nacht van 19 op 20 augustus twee keer aangevallen door de vermoedelijk 22-jarige verdachte. Het meisje belde 112 die nacht kort na 04.00 uur, terwijl ze op de fiets op weg was naar huis in Abcoude, en zei dat ze door een man "het gras in was gefietst", was geslagen en de sloot in was geduwd. Ze zei dat de man weg was, de centralist zei dat er hulp gestuurd zou worden. Vervolgens begon Lisa heel hard te gillen en zei "nee, help me, stop alsjeblieft". Daarna werd het stil. Enkele minuten later vond de politie het levenloze lichaam van het meisje, zei de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste zitting in de zaak, in een toelichting op het lopende onderzoek.

59 minuten geleden
Eerste zitting over moord Lisa onder grote belangstelling gestart

AMSTERDAM (ANP) - De eerste zitting in de zaak tegen de man die wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa en de gewelddadige verkrachting van een andere vrouw een paar dagen eerder is dinsdag onder grote belangstelling gestart. De grote zaal in de rechtbank in Amsterdam is geheel gevuld met pers en belangstellenden. Ook de publieke tribune zit vol. De 22-jarige verdachte is aanwezig.

2 uur geleden
Defensie investeert extra in bestrijding van drones na incidenten

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat meer investeren in de bestrijding van drones, laat demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman aan de Tweede Kamer weten. Aanleiding zijn volgens hem recente incidenten met drones in zowel Nederland als andere NAVO-landen en het toenemende belang van drones op het slagveld.

2 uur geleden
Twee gewonden aangehouden na steekincident in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.

7 uur geleden
Code geel voor mist in noorden en westen

DE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.

10 uur geleden