Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AD en Libelle betalen klanten terug voor Fletcher-vouchers

AD en Libelle betalen klanten terug voor Fletcher-vouchers

DEN HAAG (ANP) - Het AD en tijdschrift Libelle betalen kopers van ongebruikte vouchers voor een overnachting in een Fletcher-hotel hun geld terug. Ook koopjeswebsite SocialDeal gaat dat doen. De bedrijven nemen die stap nadat de Consumentenbond bide had aangesproken op het feit dat de vouchers misleidend zijn. Ze waren volgens klanten moeilijk in te wisselen en er werden verschillende niet te vermijden extra kosten in rekening gebracht.

De vouchers zouden volgens de advertenties in te wisselen zijn voor één overnachting voor 2 personen waarbij keuze was uit ruim 100 hotels. De afbeeldingen daarbij waren van diverse luxehotels, maar die waren alleen beschikbaar tegen bijbetaling. Zonder die extra toeslag zijn met de vouchers alleen overnachtingen bij 21 sobere hotels te boeken. Daar komen dan wel nog 5 euro reserveringskosten en 6 euro aan een onduidelijke 'taks' bij.

De Consumentenbond controleerde ook de klacht over het moeilijk inwisselbaar zijn van de vouchers. Zonder gebruik te maken van de vouchers zijn aangesloten hotels gemiddeld 26 nachten te boeken, maar met de vouchers daalt dat tot 8. Bovendien lukt het nooit op vrijdagnacht of zaterdagnacht en accepteren sommige hotels de vouchers helemaal niet.

Reacties betrokken partijen

Het AD en Libelle, beide onderdeel van mediaconcern DPG Media, stopten nadat de Consumentenbond bij hen had aangeklopt direct met de advertenties. Ook werden de reserveringskosten geschrapt en de dit jaar verlopende vouchers verlengd. SocialDeal zegt dat "hun niets te verwijten valt" vanwege de onvermijdbare kosten en ontkent te misleiden. Ondanks een toezegging de beelden bij de advertenties aan te passen, deed het bedrijf dat nog niet.

Fletcher zelf zegt dat het om een momentopname gaat en ziet weinig klachten. Ook schrapt het bedrijf de onvermijdbare kosten niet. Consumentenbond-directeur Sandra Molenaar noemt dat schandalig. "Wij hebben onze bevindingen voorgelegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en die herkent de problemen. In 2012 tikte de ACM Fletcher al eens om dezelfde redenen op de vingers. Het bedrijf beloofde toen beterschap, maar daar lijkt weinig van terecht te zijn gekomen." Volgens de Consumentenbond zal de ACM Fletcher hotels opnieuw om opheldering vragen.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger na banenrapport VS, Nike bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.

24 minuten geleden
VS arresteren man voor smokkel van computerservers naar China

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.

1 uur geleden
Gunvor verandert naam na vertrek eigenaren met Russische banden

GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Keniaanse herders vechten CO2-project voor Meta en Netflix aan

NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.

2 uur geleden
Brussel wijst exportverbod op diesel van de hand

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.

3 uur geleden
Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

5 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

5 uur geleden