Ad Bouwmeester, oud-directeur verzekeraar De Goudse, overleden
GOUDA (ANP) - Ad Bouwmeester, oud-directeur van verzekeraar De Goudse Verzekeringen, is zaterdag op 90-jarige leeftijd overleden. Bouwmeester stond van 1964 tot 1997 aan het roer van het familiebedrijf, dat vorig jaar zijn 100-jarig bestaan vierde. Volgens de verzekeraar speelde de voormalig directeur "een cruciale rol bij de modernisering en groei van De Goudse".
Bouwmeester was de opvolger van zijn vader Geert Bouwmeester, die de verzekeraar in 1924 had opgericht. Op dit moment wordt De Goudse geleid door zijn zoon, Geert Bouwmeester. "Wij zullen hem herinneren als een inspirerende leider, een gepassioneerde sportman en een aimabel mens met een groot hart", laat De Goudse weten.
Naast zijn betrokkenheid bij de verzekeraar, ook na zijn aftreden, was Ad Bouwmeester actief in de autosport. Hij was zelf coureur en medeoprichter van de Nederlandse Autorensport Vereniging, waarin hij de rol van secretaris vervulde. Ook was Bouwmeester betrokken bij het eerste sponsorcontract dat De Goudse sloot met de Rotterdamse voetbalclub Sparta.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
8 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
9 uur geleden