Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Acute fase van coronapandemie kan volgens WHO dit jaar over zijn

Acute fase van coronapandemie kan volgens WHO dit jaar over zijn

GENÈVE (ANP/DPA/RTR/AFP) - De acute fase van de wereldwijde coronapandemie kan dit jaar voorbij zijn als landen alle beschikbare instrumenten inzetten in de strijd tegen het virus. Volgens het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO kan dat doel worden bereikt als de vaccinatiekloof tussen rijke en arme landen wordt gedicht en als er meer wordt getest. De wereld zal wel moeten leren leven met het virus.

"We kunnen een eind maken aan de Covid-19-gezondheidscrisis en we kunnen dat dit jaar doen", aldus van de WHO. De tekorten aan vaccins zijn weggewerkt en de uitdaging is nu om de prikken naar alle landen te verschepen en mensen te vaccineren, vertelde de WHO-voorman aan ministers van Volksgezondheid en andere functionarissen uit 34 landen.

Wel is er volgens hem haast geboden en waarschuwt hij voor de omikronvariant. Alleen als 70 procent van de bevolking van alle landen de komende maanden wordt gevaccineerd kan het virus een halt worden toegeroepen. In Afrika heeft 85 procent van de inwoners nog geen prik gekregen, aldus Tedros.

"Het is gevaarlijk aan te nemen dat omikron de laatste variant zal zijn en dat we aan het eind van de strijd zijn." De WHO kreeg afgelopen week iedere drie seconden honderd meldingen van nieuwe besmettingsgevallen binnen, aldus het WHO-hoofd. Iedere twaalf seconde kreeg de organisatie een melding van een sterfgeval. De WHO-teller van besmettingsgevallen staat sinds de nieuwe variant negen weken geleden werd ontdekt in Zuid-Afrika, op 80 miljoen. Dat zijn meer gevallen dan in heel 2020 bij elkaar.

Meer uit Buitenland

VN: Gaza heeft 71,4 miljard dollar nodig voor herstel

GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.

2 uur geleden
Amerikaanse arbeidsminister stapt op na beschuldigingen wangedrag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.

4 uur geleden
Iran: geen onderhandelingen met VS onder druk

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.

5 uur geleden
Erdogan belooft strengere vuurwapenregels na schietpartijen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.

8 uur geleden
Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

10 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

11 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

11 uur geleden