Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actrice Wieteke van Dort (81) is ernstig ziek

Actrice Wieteke van Dort (81) is ernstig ziek

DEN HAAG (ANP) - Wieteke van Dort is ernstig ziek. De 81-jarige zangeres en actrice heeft uitgezaaide kanker, meldt haar management woensdagavond. "Als gevolg van haar ziekte heeft Wieteke van Dort al haar werkzaamheden neergelegd. Zij wil de komende tijd in rust doorbrengen met haar familie en vrienden."

De Telegraaf, die de secretaresse van de actrice sprak, schrijft dat Van Dort aanvankelijk dacht dat het ging om de griep. Een eerste onderzoek in het ziekenhuis wees niets uit, vertelde haar secretaresse aan de krant. De actrice zou de dag voor Pinksteren met spoed opgenomen zijn in het ziekenhuis HMC Westeinde in Den Haag.

"Ze at al een tijdje niet goed en plotseling kreeg ze problemen met haar spraak. Ze kwam niet goed meer uit haar woorden. We dachten meteen aan hartproblemen of een hersenbloeding", aldus haar secretaresse tegen de krant. De uitslag van de scan "was dramatisch". "Er werden tumoren in haar lever gevonden met uitzaaiingen naar haar longen en hersenen." Desondanks blijft Van Dort positief, meldt De Telegraaf.

Van Dort werd bekend met haar vele kinderprogramma's en het Nederlands-Indische personage Tante Lien dat ze decennialang vertolkte. Ze begon haar carrière als cabaretière bij Wim Kan. Later deed ze onder meer mee in de Stratemakeropzeeshow en in J.J. de Bom, voorheen: De Kindervriend.

Naast radio, tv, film en theater heeft Van Dort platen en cd's gemaakt en boeken geschreven.

Meer uit Binnenland

Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

10 minuten geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

4 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

6 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

6 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

6 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

6 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

10 uur geleden